BT BAT L38

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
BT 50
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Okt 22, 2011 11:21 pm

BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a BT 50 »

Ali se lahko pri bt-ju bat l38 krajšajo ušesi na koncu bata in za koliko?
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Na vsisni strani toliko, da bat v SML še pokriva vsisni kanal, na izpušni pa toliko, da bat v ZMT pokriva izpušni kanal.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a filius »

Tadi napisal/-a:Na vsisni strani toliko, da bat v SML še pokriva vsisni kanal, na izpušni pa toliko, da bat v ZMT pokriva izpušni kanal.
Fora krajšanja bata je še v kotih odpiranja, če je bat prekratek ti bo motor dobro deloval ne obratih, ali ti sploh nebo hotel delovati, zato ne pretirajav...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če imaš original bat potem ga ne krajšaj, ker bo slabše. original bat je dolg 46 mm. to je optimalna mera. Kot sesanja je lahko večji samo v primeru, da imaš tudi ostale kote odprtja večje in seveda večji uplinjač in po meri izdelan izpuh.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
BT 50
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Okt 22, 2011 11:21 pm

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a BT 50 »

Pich napisal/-a:Če imaš original bat potem ga ne krajšaj, ker bo slabše. original bat je dolg 46 mm. to je optimalna mera. Kot sesanja je lahko večji samo v primeru, da imaš tudi ostale kote odprtja večje in seveda večji uplinjač in po meri izdelan izpuh.
ja,vem,sem zajebal,zdaj mi sploh vzgati noce....
aljaž
kriva felna
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 10:33 pm
Kraj: Maribor

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a aljaž »

jaz sem na navadnem 42,5 batu spilo usisno stran (pač zgornje uho) za 1mm, pa mi malo bol gre pa obrate večje dobiva =P ...
govorjeno za tomos apn4...mam pa gor vse orginal razn brušenega cilindra na 42,5 pa auspuha (lipnika) pa 75 dize...
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a koroman »

BT 50 napisal/-a:
Pich napisal/-a:Če imaš original bat potem ga ne krajšaj, ker bo slabše. original bat je dolg 46 mm. to je optimalna mera. Kot sesanja je lahko večji samo v primeru, da imaš tudi ostale kote odprtja večje in seveda večji uplinjač in po meri izdelan izpuh.
ja,vem,sem zajebal,zdaj mi sploh vzgati noce....
če mene vprašaš vžgat bi mogo neglede na to če si preveč odrezal. razn če si odrezal do sornika, ampak to pa upam da nisi
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a filius »

koroman napisal/-a:
BT 50 napisal/-a:
Pich napisal/-a:Če imaš original bat potem ga ne krajšaj, ker bo slabše. original bat je dolg 46 mm. to je optimalna mera. Kot sesanja je lahko večji samo v primeru, da imaš tudi ostale kote odprtja večje in seveda večji uplinjač in po meri izdelan izpuh.
ja,vem,sem zajebal,zdaj mi sploh vzgati noce....
če mene vprašaš vžgat bi mogo neglede na to če si preveč odrezal. razn če si odrezal do sornika, ampak to pa upam da nisi
Odvisno koliko ga je skrajšal, sam sem mel enga krajšanga za 5mm in motor sploh vžgal ni več.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a gacoo »

pa jas sem mel na prvem frčeku kr postružen bat (ko sn bil še green _riper :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

čist do konca sploh ni blo ušeskov pa je vseeno delal :D
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: BT BAT L38

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

gacoo napisal/-a:pa jas sem mel na prvem frčeku kr postružen bat (ko sn bil še green _riper :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

čist do konca sploh ni blo ušeskov pa je vseeno delal :D
frco je frco...js sm mel tudi na frcotu rezan bat 5mm na vsis in 5mm na izpuh... pa mi je lepo delalo
Odgovori