Tomos ATX s CTX mašino :)

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

Evo to je ratalo ven... ATX letnik 1987 jo močno sopihal, ko se je srečal s klancem, pa sem mu privoščil CTX mašino :)

lp marko
Priponke
123.jpg
12345.jpg
1234.jpg
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a filius »

Koliko pa da dejansko s temi zpuhom od sebe? Sam bi mu privoščil oz. poiskal CTX original izpuh.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
vikiviking
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Okt 30, 2011 6:38 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a vikiviking »

Tudi CTX žlajf bi bil vredu, da ne bo kakega pristanka na strehi :D
Drugače pa zelo lep moped, ... skori škoda za po blatu.
if life is a highway put the pedal to the floor
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

lep motor je ja ... sam ta auspuh ga pa sigurno zelo duši ... poišči ctx-ovega pa je :)
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

pozdravljeni :)

ja, v planu je namontirat gor tudi original CTX izpuh, tako resonanco kot tudi dušilec (oboje že imam) in pa CTX alu obroče, s tem da bo zadnji boben ostal tak, od ATX-a in spredaj pa komplet CTX vilice in zavora (tudi te kose že imam in jih obnavljam).

res so te zavore malček prešvoh postale :)

lp marko

PS: kaj kdo ve kakšna je točno razlika med ATX resonanco s širokim kolenom (to je od tistega modela ATX-a, ki je imel BT-jevo mašino) in CTX resonanco?
eleven
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Po Mar 05, 2012 6:32 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a eleven »

Pozdravljen Marko...

Pa kaj je to?! A ni škoda takega lepega originalnega atx-a predelovati? :cry: Ta tvoj mi je bil posebej všeč, ker je bil eden izmed prvih 87 in v popolnem originalnem stanju. Res škoda, da nisi kupil kakšnega drugega, manj ohranjenega za predelave. Je pa to stvar vsakega posameznika.

lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

eleven napisal/-a:Pozdravljen Marko...

Pa kaj je to?! A ni škoda takega lepega originalnega atx-a predelovati? :cry: Ta tvoj mi je bil posebej všeč, ker je bil eden izmed prvih 87 in v popolnem originalnem stanju. Res škoda, da nisi kupil kakšnega drugega, manj ohranjenega za predelave. Je pa to stvar vsakega posameznika.

lp
se strinjam s tabo
to je edn prvih atx-ov in v tako ohranjenem stanju je škoda delat predelave
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

automatic_7 napisal/-a:
eleven napisal/-a:Pozdravljen Marko...

Pa kaj je to?! A ni škoda takega lepega originalnega atx-a predelovati? :cry: Ta tvoj mi je bil posebej všeč, ker je bil eden izmed prvih 87 in v popolnem originalnem stanju. Res škoda, da nisi kupil kakšnega drugega, manj ohranjenega za predelave. Je pa to stvar vsakega posameznika.

lp
se strinjam s tabo
to je edn prvih atx-ov in v tako ohranjenem stanju je škoda delat predelave
sej si lahko te originalne dele iz tega atx-a spravi ... pa lahko zamenja nazaj kdar hoče :)
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

ja, kot je napisal marko443 (med markoti se očitno razumemo :)) imam spravljene vse original dele in moped se lahko relativno hitro spreobrne spet v original stanje... saj nisem nobenega originalnega koščka poškodoval ali odvrgel ali predelal... celo gume in feltne ne bom ob zamenjavi nič tikal... dejstvo pa je, da je originalen precej neuporaben in na nek način tudi dolgočasen, saj ne gre nikamor... tako sem si omislil moped, pardon motor, kakršnega bi tomos lahko delal že pred 30 leti... ATX 80 :)... osebno se z motorčkom rad zapeljem in rad vidim, da lahko vedno voziš več ali manj s hitrostjo avtomobilov, ne pa da te vedno vsi prehitevajo... no, zaradi tega je prišlo do te predelave... povsem pa razumem tudi tvoje argumente, eleven :) in povsem spoštujem vse Vaše originalne motorčke :), prekrasni so.

lp marko
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

wikka napisal/-a:ja, kot je napisal marko443 (med markoti se očitno razumemo :)) imam spravljene vse original dele in moped se lahko relativno hitro spreobrne spet v original stanje... saj nisem nobenega originalnega koščka poškodoval ali odvrgel ali predelal... celo gume in feltne ne bom ob zamenjavi nič tikal... dejstvo pa je, da je originalen precej neuporaben in na nek način tudi dolgočasen, saj ne gre nikamor... tako sem si omislil moped, pardon motor, kakršnega bi tomos lahko delal že pred 30 leti... ATX 80 :)... osebno se z motorčkom rad zapeljem in rad vidim, da lahko vedno voziš več ali manj s hitrostjo avtomobilov, ne pa da te vedno vsi prehitevajo... no, zaradi tega je prišlo do te predelave... povsem pa razumem tudi tvoje argumente, eleven :) in povsem spoštujem vse Vaše originalne motorčke :), prekrasni so.

lp marko
haha očitno mamo markoti res iste misli ... namreč tud jaz sem mnenja da bi lahko pri tomosu delal že original ATX 80 .. :) tudi jaz na svojem atx-u nisem užival v vožnji, ko nisem v skoraj noben klanc pršu pa auti so me prehitevali itd ... potem pa ko je bila e90 mašina gor je pa bla pa prava veselica na cesti hehehehe :D
janim8 počivaj v miru !
Odgovori