Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a folc »

Potem lahko dam gor brez skrbi 21 walbro uplinjac. Bom se malo napilu da se bo use ujemalp pa bo
dizel sploh ne! :)
robivitez
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 2:13 pm
Kraj: Dobrna texas

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a robivitez »

Včeraj mi je uspelo usposobiti moj nov motor. Piljen lamo cilinder (~junior), dellorto 19 (diza 75). Začasno je gor APN lipnik, dokler ne uspe narediti junior izpuha.

Iz uplinjača se sliši mukanje kot iz kake honde s športnim filtrom. :lol: Ko dobi obrate solidno potegne, na nizkih in srednjih je bolj žalost. Bo verjetno premajhna diza?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

robivitez napisal/-a:Včeraj mi je uspelo usposobiti moj nov motor. Piljen lamo cilinder (~junior), dellorto 19 (diza 75). Začasno je gor APN lipnik, dokler ne uspe narediti junior izpuha.

Iz uplinjača se sliši mukanje kot iz kake honde s športnim filtrom. :lol: Ko dobi obrate solidno potegne, na nizkih in srednjih je bolj žalost. Bo verjetno premajhna diza?
dizo vidiš po svečki ... večji kot pa je kot kanala oz kanal kasneje se tut pokaže moč ...
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a cerar »

dej poglej kako je z iglo, minimum dize nima?
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
robivitez
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 2:13 pm
Kraj: Dobrna texas

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a robivitez »

Najbolje, če jaz to posnamem pa pokažem. Vplinjač je dellorto phbg 19.
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a TheLord »

Sicer sm enkrat to že uprašu sam me zanima, ker mam tillotson 19 ferg. in ma pod sesalno lukno še eno mejhno luknco, k naj bi jo blo treba povezat v karter.. Dobivam ful različne odgovore.. Eni govorijo da je to treba nujno ker drgač nebom mogu naštelat dobr in nebo delal uredu, eni pa, da je to sam če je tank nižje od ferga, da lahko vleče benz in da dela čist uredu če tega ne povežm s kartrom. Kaj pravite vi?
Slika
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a folc »

TheLord napisal/-a:Sicer sm enkrat to že uprašu sam me zanima, ker mam tillotson 19 ferg. in ma pod sesalno lukno še eno mejhno luknco, k naj bi jo blo treba povezat v karter.. Dobivam ful različne odgovore.. Eni govorijo da je to treba nujno ker drgač nebom mogu naštelat dobr in nebo delal uredu, eni pa, da je to sam če je tank nižje od ferga, da lahko vleče benz in da dela čist uredu če tega ne povežm s kartrom. Kaj pravite vi?
Moras povezat
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

folc napisal/-a:
TheLord napisal/-a:Sicer sm enkrat to že uprašu sam me zanima, ker mam tillotson 19 ferg. in ma pod sesalno lukno še eno mejhno luknco, k naj bi jo blo treba povezat v karter.. Dobivam ful različne odgovore.. Eni govorijo da je to treba nujno ker drgač nebom mogu naštelat dobr in nebo delal uredu, eni pa, da je to sam če je tank nižje od ferga, da lahko vleče benz in da dela čist uredu če tega ne povežm s kartrom. Kaj pravite vi?
Moras povezat
+1 Jaz sem isti ferg dau na avtomatika in mi ni delovalo dokler nisem povezal podtlaka.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
robivitez
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 2:13 pm
Kraj: Dobrna texas

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a robivitez »

Kako je to možno, da mi čez uplinjač ven piha? Motor dela normalno, razen tega, da še ne gre čisto tako kot bi moral zaradi izpuha. :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a macula »

skozi vplinjač vedno malo pihne ven oz vplinjač diha, saj ko gre bat dol iz gornje mrtve lege, je še nekaj časa odprt vsis, pa vse ne gre skozi pretoke ampak malo tudi nazaj. Če imaš lamele, predvidevam da ne gre nazaj :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori