Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
trobrzinc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 9:01 pm
Kraj: bled

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a trobrzinc »

sinko.dejan napisal/-a:Kaj bi blo po vaše pametno nardit da nebi blo treba gredi menat?
greš do strugarja, ki ti nardi novo pušo. pol ti staro vn da, novo pa not zapreša pa šenkrat porajba na tapravo mero. sicr bo puša mal bl tenka ampak če bo iz dobrga matrjala (ležajni bron) bo držal. notr more tut zvrtat luknco za mazanje :D
Don't take any shit from other people. You have your own.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

trobrzinc napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Kaj bi blo po vaše pametno nardit da nebi blo treba gredi menat?
greš do strugarja, ki ti nardi novo pušo. pol ti staro vn da, novo pa not zapreša pa šenkrat porajba na tapravo mero. sicr bo puša mal bl tenka ampak če bo iz dobrga matrjala (ležajni bron) bo držal. notr more tut zvrtat luknco za mazanje :D
ena možnost je tut to ja
lohka ti pa sfreza ven to pušo in poveča luknjo, nato pa postruži pušo s širšo steno
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Kje bi pa dubu ta bron?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
trobrzinc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 9:01 pm
Kraj: bled

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a trobrzinc »

sinko.dejan napisal/-a:Kje bi pa dubu ta bron?
dostkrat ga majo te strugrji kej. za tisto mejhno pušo sko zihr. če ne pa u kšni železnini
Don't take any shit from other people. You have your own.
apnjkar
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe Feb 05, 2010 10:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apnjkar »

lepo pozdravljeni js mam pa eno uprašanje mam lamo cilindr in nov meteor 42 bat (ni L) no in mi ga tam ko je vsisni in izpušni kanal mi ga stiska pa ne newem kok glih tko da čutiš na kurblu da je trše ko pride bt tja a se bo to sčasoma unesl al je bolš da dam cilinder zbrust pa pohonat? Pa a je kej narobe če mam gor dellorto 21 frgazer. Lamo je original in sm nek prebrau da če daš prevelk frgazr gor se ti hitr pregreje.
hvala že vnaprej za odgovor.

LP
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gacoo »

apnjkar napisal/-a:lepo pozdravljeni js mam pa eno uprašanje mam lamo cilindr in nov meteor 42 bat (ni L) no in mi ga tam ko je vsisni in izpušni kanal mi ga stiska pa ne newem kok glih tko da čutiš na kurblu da je trše ko pride bt tja a se bo to sčasoma unesl al je bolš da dam cilinder zbrust pa pohonat? Pa a je kej narobe če mam gor dellorto 21 frgazer. Lamo je original in sm nek prebrau da če daš prevelk frgazr gor se ti hitr pregreje.
hvala že vnaprej za odgovor.

LP
pomoje ti org. lamota ne pregreje z večjim fergazerjom , zaliva ti ga pa skor zihr če pretiravaš ja. ;)

možnost je tut da so šli batni obročki iz ležišča oz. da jih nisi prav dau gor ali pa si bat narobe obrnil?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

Pregreješ ga če nimaš hlajenja torej polomljena vetrnica itd. oz nepravilno nastavljen vplinjač ter vžig. Sam sam mel 44mm torej je imel cilinder res malo stene, pa nisem imel nobenih problemov s pregrevanjem.

Je pa tako, na original lamota je več kot 18 ferg BZ dajat, ker ni izkoriščen, edino če večaš kanale.

P.S. pri izpuhu ti ponavadi stiska bat tudi zaradi preslabe mešanice, saj je tam nekoliko višja temperatura, ter slabše mazanje.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aLjo »

aLjo napisal/-a:Kakšni koti bi bili dobri za lažjo predelavo s 15 ali 16 vplinjačem ter drugim izpuhom, bilo bi pa bolj za vsakdanjo vožnjo?
Ma kdo kakšen predlog? Aja pa gre se za avtomatika to.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

aLjo napisal/-a:
aLjo napisal/-a:Kakšni koti bi bili dobri za lažjo predelavo s 15 ali 16 vplinjačem ter drugim izpuhom, bilo bi pa bolj za vsakdanjo vožnjo?
Ma kdo kakšen predlog? Aja pa gre se za avtomatika to.
za vsakdanjo vožnjo more bit kot izpuha pod 170 stopinj ... pretok pa se mi zdi da je primeren okol 124 vsis je pa tak na lamelo torej 360 (za pretok nism ziher)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

pri tomosu nimaš 360* vsisa. 180 je semizdi.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Odgovori