Tomos d6 rotodisk

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a koroman »

folc napisal/-a:
Aljaž555 napisal/-a:Kako imaš v mislih speljati elektriko ?
Uporabil bom štrom od ktm sx50

http://www.minibikeshop.nl/nl/ to si poglej. za 30€ že lahko dobiš štrom z 36mm rotorjem. tukaj imajo tudi KTM sklopke po 30€ z oblogo!!!
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a folc »

koroman napisal/-a:
folc napisal/-a:
Aljaž555 napisal/-a:Kako imaš v mislih speljati elektriko ?
Uporabil bom štrom od ktm sx50

http://www.minibikeshop.nl/nl/ to si poglej. za 30€ že lahko dobiš štrom z 36mm rotorjem. tukaj imajo tudi KTM sklopke po 30€ z oblogo!!!
zanimivo, sam bi blo mal nerodno, ker moraš bobino obesit zram rotorja, je pa res da potem nimaš tok prostorske stiske pri uplinjaču. vprašanje so tudi obrati. lp
dizel sploh ne! :)
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Mogoče zanimiv predlog cilindra za projekt, če nemaraš vodno hlajenega

http://www.comercialmartinez.com/spa/item/08023477.html
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a folc »

apn ftw napisal/-a:Mogoče zanimiv predlog cilindra za projekt, če nemaraš vodno hlajenega

http://www.comercialmartinez.com/spa/item/08023477.html
zanimivo vendar iščem 50ccm. vodno hlajen ni ovira
dizel sploh ne! :)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a KVAS »

lojze-si napisal/-a:Kar se pa cilindra tiče pa vzemi BT-jevega ali pa poštarskega, sesalni kanal ztalij z Al in naredi tretji kanal skozi bat, podobno kot pri minareliju samo večjega. Varianta skozi bat sploh ni slaba iz več razlogov: imaš manjši volumen karterja, zmes spotoma hladi bat in maže ojnični ležaj.
Po zaključeni nalogi pa lahko poiščeš boljši "cilinder" in pomeriš razliko.
Kanal bo ok razen to kar si že sam ugotovi, bolj bi ga moral usmerit proti glavi, vendar menim da razlika nebi bila merljiva.
Vseeno je ali se zmes zaleti v steno kanala ali v vztrajnike glavne gredi.
LP
Ob spremljanju še kakšnega drugega, malo bolj specialnega foruma sem prebrau da manjši volumen karterja ni zaželjen sploh ne pri rotodisku ali lameli. Celo daljše ojnice vgrajujejo, da povečajo volumen karterja.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a KVAS »

cerar napisal/-a:poštar cilinder je kar dobra izbira; imaš dobro izhodišče za nadaljnji tuning

drugače pa če se dela enkrat in ornk, res razmišljaj o vodno hlajenem cilindru
cene niti niso tako visoke, če najdeš kak rabljen 50cc cilinder
Poštar cilindra js nebi priporoču. Sm naredu enega, pa se mi zdi škoda vsakega časa, ki sm ga zanj porabu. Izpuh je treba obvezno z vrha pošvasat če razmišljaš o kotih nad 180°, kvaliteta nikasila je zelo slaba, ogromno dela je s pretočnimi kanali...

Se mi zdi bolje razkiraš malo več denarja in vzameš kit, ki je že dokaj dovršen kar se tiče usmerjenosti in števila kanalov.
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a folc »

Kater kit? Zaenkrat sem razmišljav, da bi bt cilindr uporabu.
Kateri kit bi bil primeren najbolj, hod 42,43, 50ccm, lahko vodno hlajen, pa dobavljil, ne da bi ga po italiji iskal . Lp
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a macula »

KVAS napisal/-a: Ob spremljanju še kakšnega drugega, malo bolj specialnega foruma sem prebrau da manjši volumen karterja ni zaželjen sploh ne pri rotodisku ali lameli. Celo daljše ojnice vgrajujejo, da povečajo volumen karterja.
Tako sem tudi jaz zasledil, pa se ne spomnem zaradi katerega fenomena je že to priporočljivo. Vem da naj se karterja nebi obravnavalo kot črpalke.
Daljša ojnica ti tudi zmanjša komponento sile ki deluje na steno valja, seveda pa pridobivaš maso.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a KVAS »

folc napisal/-a:Kater kit? Zaenkrat sem razmišljav, da bi bt cilindr uporabu.
Kateri kit bi bil primeren najbolj, hod 42,43, 50ccm, lahko vodno hlajen, pa dobavljil, ne da bi ga po italiji iskal . Lp
Ma na strami JMPB ali na puchshopu maš polno teh kitov za Puche, ki brez večjih predelav pašejo na Tomosa pa še pocen so. Dobit morš še par kolegov da se poštnina porazdeli in je to to.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a prlek »

KVAS napisal/-a:
folc napisal/-a:Kater kit? Zaenkrat sem razmišljav, da bi bt cilindr uporabu.
Kateri kit bi bil primeren najbolj, hod 42,43, 50ccm, lahko vodno hlajen, pa dobavljil, ne da bi ga po italiji iskal . Lp
Ma na strami JMPB ali na puchshopu maš polno teh kitov za Puche, ki brez večjih predelav pašejo na Tomosa pa še pocen so. Dobit morš še par kolegov da se poštnina porazdeli in je to to.
Nad 200€ je postnina zastonj. Vsaj za zdaj.
Odgovori