tomos 14m vdrt tank

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
apn4ms
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe Sep 20, 2013 8:04 pm

tomos 14m vdrt tank

Odgovor Napisal/-a apn4ms »

Zanima me kako bi se dalo popravit vdrt tank. Tank je vdrt na predelu kjer je vanj zadelo krmilo. Škoda ni velik vendar na motorju to ne izpade lepo. Hvala za vaše odgovore.

lp
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: tomos 14m vdrt tank

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

Če imaš kje v bližini kakega avtoličarja, ki ima pripomoček, s katerim popravljajo udrtine od toče - če udrtina ni prevelika, ti jo bo popravil, pa še lakiranje ne bo potrebno, razen če ti je počila barva. Če je barva počena je najpreprostejša varianta zadevo pokitat, svetujem uporabo kita s steklenimi vlakni. Je pa še ena možnost,, ki pa je za moje pojme najbolj delikatna - varjenje palic na udrtino in izbijanje udrtine. Kdor je to že delal, oziroma videl, ve o čem govorim ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos 14m vdrt tank

Odgovor Napisal/-a macula »

Mogoče bi se dalo če daš rezervoar pod tlak in segrevaš vdrtino z brenerjem.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: tomos 14m vdrt tank

Odgovor Napisal/-a klemn »

isti primer sem delal par dni nazaj, prav tako na 14m-u. malo poiskal v delavnici takšne in drugačne pripomočke (ukrivljene palice, 24 ključ ipd, ) in porineš čez luknjo kolikor se da ven. vmes malo brusiš (šmirgel na gobici) da vidiš kje so še vdrtine. potem kit s steklenimi vlakni za globje stvari, in še navaden kit. meni je ratalo u piko, tko da sploh kital nisem veliko. ;)
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: tomos 14m vdrt tank

Odgovor Napisal/-a klemn »

ideja je tudi da prežagaš tank na polovico, poklepaš, in nazaj zavariš :idea:
Odgovori