Malaguti Fifty Top

Vse kar se tiče mopedov
martinmertik
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jun 01, 2011 7:58 pm

Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a martinmertik »

Živjo,
Uporabnik sem že kar nekaj časa, ampak nisem uporabljal foruma ker imam ciaota in sem na CRT (ciao-racing-team). Pisal bom čim bolj slovnično da se bomo kaj zastopli :)
Že par let si res želim zgoraj naveden moped, ampak na internetu se ne najde prav veliko informacij, italjanščine pa ne znam :D Sem zasledil da ima uporabnik Glorenzo te mopede in še nekaj drugih.
Zanima me nekaj osnovnih vprašanj:
Kako se vozi? Je vodno hlajen? koliko ima prestav v originalu in če ima kaj prostora v bloku da se doda še kakšno zraven? Kakšen je original fergi? Končna hitrost, pospeški? A se veliko kvarijo? a so rezervni deli dragi in kje jih ponavadi dobite, predvidevam da iz italije? In še razlika med mašino pri HF-ju in TOP-om razen tega da je zračno hlajen?
Hvala
lp
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

ga mam manj kot eno leto,in sem res zadovoljen z njim, je vodno hlajen in se ne pregreva...orginal ima 3 prestave ampak večina jih ima dodano 4...meni gre okoli 85... z 75 kitom,16/16 krburatorjom in leovincijem...ima premjhen krburator v kratkem bom dal večjega...ko končam projekt ga bom objavil na forum,drugače pa tudi original gre vredu...kot si rekel se deli dobijo v italiji ni nevem kaj stroškov odvisno tudi od tega kako nor si...pospeški so nori :D... ;)...če te zanima si poglej to : http://www.arf33.com/

LP
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a Whbund »

martinmertik napisal/-a:Živjo,
Uporabnik sem že kar nekaj časa, ampak nisem uporabljal foruma ker imam ciaota in sem na CRT (ciao-racing-team). Pisal bom čim bolj slovnično da se bomo kaj zastopli :)
Že par let si res želim zgoraj naveden moped, ampak na internetu se ne najde prav veliko informacij, italjanščine pa ne znam :D Sem zasledil da ima uporabnik Glorenzo te mopede in še nekaj drugih.
Zanima me nekaj osnovnih vprašanj:
Kako se vozi? Je vodno hlajen? koliko ima prestav v originalu in če ima kaj prostora v bloku da se doda še kakšno zraven? Kakšen je original fergi? Končna hitrost, pospeški? A se veliko kvarijo? a so rezervni deli dragi in kje jih ponavadi dobite, predvidevam da iz italije? In še razlika med mašino pri HF-ju in TOP-om razen tega da je zračno hlajen?
Hvala
lp
Moj znanec, iz pra pra starega moped foruma Blade-Z je imel fiftyja z 90kitom in cca 18-19konj. Menda je tisto letelo čez 130, da bi se mu pa kaj kvaril pa nevem.
martinmertik
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jun 01, 2011 7:58 pm

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a martinmertik »

Hvala obema za odgovore.
Mi veliko pomeni da slisim kaksen nasvet, izkusnjo. Verjetno ga bom res nabavil :D
Aha se nekaj, kaj bi bila lahko sibka tocka tega mopeda, da vem recimo na testni voznji?
Lp
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

martinmertik napisal/-a:Hvala obema za odgovore.
Mi veliko pomeni da slisim kaksen nasvet, izkusnjo. Verjetno ga bom res nabavil :D
Aha se nekaj, kaj bi bila lahko sibka tocka tega mopeda, da vem recimo na testni voznji?
Lp
ja tudi od cene odvisno...ker tega motorja skoraj noben ne proda če dela vredu ;) naprimer mojega sm kupil za 300€ in je bil bol tako tako,sedaj ga obnvaljam bom naredil generalno in prebarval ga...papirje sm dobil po enem letu sploh nisem vedel da obstajajo...če kupuješ od koga ki ga ne poznaš po internetu je treba res pazit ja...pač da vžge vredu,med vožnjo da normalno laufa ...da potegne kot more in podobno
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Mogoče ti bo kaj prišlo prav: http://www.clarity.net/adam/buying-bike.html

Je sicer nasplošno za motocikle, vendar nekatere stvari veljajo tudi za mopede ;)
Lp, Maks
slc 15
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Mar 04, 2011 8:22 pm

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a slc 15 »

maxbond1995 napisal/-a:Mogoče ti bo kaj prišlo prav: http://www.clarity.net/adam/buying-bike.html

Je sicer nasplošno za motocikle, vendar nekatere stvari veljajo tudi za mopede ;)

js sm z fiftičem kar zadovoljen dal sem zanj 500 e ima papirje in je original razen karburatorja in 4 prestave seveda sem moral po enem letu naredit komplet generalno ker me je prodajalec kar nadrsal.... zamenjal sem cilinder,bat vse ležaje ter semeringe in tesnila in lamele.. sedaj dela kot noro... leti 88kmh realnih!!!!! 2 prestava če se potrudiš gre po zadnjem kolesu.... uglawnem kvarijo se ne popolnoma nič usaj moj zaenkrat še ne ...razn elektronika je problem pri vseh ker vsi povežejo tiste kable po svoje ker nimajo pojma in potem ne deluje nič....drugače je zares kul moped
martinmertik
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jun 01, 2011 7:58 pm

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a martinmertik »

Evo pa ste me prepričali.
Ta teden grem po vsej verjetnosti nabavit moped. :D
Aha kakšna je pa razlika med HF in Top v mašini?
lp
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a brrm »

martinmertik napisal/-a:Evo pa ste me prepričali.
Ta teden grem po vsej verjetnosti nabavit moped. :D
Aha kakšna je pa razlika med HF in Top v mašini?
lp
misliš HE (high end)? :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Malaguti Fifty Top

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

brrm napisal/-a:
martinmertik napisal/-a:Evo pa ste me prepričali.
Ta teden grem po vsej verjetnosti nabavit moped. :D
Aha kakšna je pa razlika med HF in Top v mašini?
lp
misliš HE (high end)? :)
ne pač model fiftyja je HF mislim da so vsi zračno hlajeni in 3 prestave,
TOP je pa vodno hlajen in 4 prestave
Odgovori