Tomos Joungstr Racing 25

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Joungster
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne Avg 01, 2010 3:50 pm

Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a Joungster »

Torej da vam predstavim to moje frčalo Ta motor sem si kupil za birmo. Ampak takrat je šel 25 km/h. Tako sem se vozil približno 2 leti nakar mi je bilo tega zadosti, zato sem motor predelal. Marsikdo misli da ima motor samo blokade kot kakšen skuter ampak temu ni tako. Motor ima več blokad kot so naprimer izpušni sistem, vplinjač, vžig, zobniško razmerje, kompresija ... itd.

Tako sem ga pozimi zavlekel v delavnico ga postavil na mizo in začel z delom.

1. Odvil sem glavo motroja ter ugotovil da je previsoka in jo dal znižati. znižal sem jo približno za 2 mm.

2. Med cilindrom in glavo je bakreno tesnilo ki je debelo 1.5 mm kar je tudi preveč. Tesnilo sem zamenjal z original tesnilom od tomos apn (novim) ki je tanjše

3. koleno od vplinjača do cilindra je pri izpitni verzije tega motorja bolj debelo tako da omogoča večji pretok mešanice gorivain zraka. Tako sem mogel zamenjati tudi to koleno z večjim

4. Izpušni sistem je tudi velik problem. Ko sem ga odvil z motorja sem ugotovil da je koleno izpuha zelo tanko in motorju onemogoča zadostnega izpusta izpušnih plinov. Zato sem koleno odrezal in ga gor privaril koleno od stare apn-ke ki ima dovolj velik fi, nato sem izpuh prerezal še na enem koncu da sm ven vzel katalizator ki tudi zelo omejuje pretok plinov skozi izpušni sistem. Pustil sem le glušnik, ki ne omejuje pretoka plinov in tudi zato ker če ne bi bil motor preglasen in neprijeten za vožnjo kot tudi za policijo

5. potrebno tudi nastaviti vžig saj v oroginalu je dalo iskro prepozno(takrat ko se je bat vračal nazaj in tako posledično motor ni dosegel zeljenih obratov)

6. Za konec pa sem zamnejal zadnji zobnik iz 31 zobov na 26 zobov.

Motor sedaj doseže hitrost 50 km/h in je veliko močnejši od navadnega avtomatika. V vsak brez težav vleče v 2. prestavi. ČE je res hud klanec potem pa prestavi v 1. prestavo ampak takrat pa res vleče brez težav pod polnimi obrati

Še 2 slikici :


Slika


Slika
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

mi je všeč :)
tomos123
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 2:52 pm

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a tomos123 »

dej prosm pomagi js sn vse to naredu pa mi ga se vedno zacne trokirat pri 30 kmh. a mam se u tuljavi kako sranje ko mam letnik 2008?
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a zzz »

js mam isti problem. odstrano sm že katalizator, blokado iz kolena sm že dau ven, podložko izpod kape dau ven.... pa še marsikaj, isto imam letnik 2008 z sivim cilindrom. nevem kakšnega imaš ti,,, pomojm je kriva tuljava...
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a zzz »

pa mi tut pr 30 začne nekak blokirat.. sam nevem kak je z vžigom... bom jutr pogledav.
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a zzz »

sem popravo.... zdaj mi gre dobrih 35 brez težav po ravnini...
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a zzz »

zanima me koliko bi se poznalo če bi menjal zadnji zobnik iz 31 zob na 26 ali 28...na končni..imam pa tomos funtastic 25
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Tomos Joungstr Racing 25

Odgovor Napisal/-a guma »

prb 5km/h bo več šlo. jst sm meu na automatiku 26 zobnik zadi je šlo 45 iz 22 mi je šlo 50.
Odgovori