Štantgas na APN

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Pozdravljeni!

Imam Tomos APN6 in me zafrkava štantgas. Fergazer je Bing 12.

Ko je motor mrzel in ga užgem ima zelo veliko štantgasa, ampak ko se peljem nekaj minut mi štantgas ne dela več. Tisti šraufek za štantgas lahko zašraufam ali odšraufam, vendar je rezultat isti. Včeraj sem dal sneti tisto gumo, ki povezuje fergazer z filtrom notr v gruštu in takrat mi štantgas dela (ampak zelo slabo - skoraj ugasne), ampak ko nagnem motor malo levo mi takoj crkne.

Ko se peljem navzdol mi pod dokaj visokimi obrati motor (kakor da nebi dobival bencina) muka. Isto se zgodi, če navijem gas do konca in ga nato spustim (ko ima še veliko obratov se zdi kot da nebi prejemal bencina, vendar potem ko se obrati znižajo deluje normalno). Kakšna ideja, kaj bi bilo narobe?? :roll:
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Probej snet forgazar use prepucaj s kompresorjm lepo očisti filter mogoče je problem v čem tem(ampak dvomim da je to).Drugače se pa malo poigraj z štelanjem(dize,zrak,...)
Mene je večkrat zajbavalo bing 12 potem ko sem use lepo očistil prav naštelou je delal kako treba ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Fergazer je prepucan. Probal sem že zamenjati fergazer z drugim bing 12 in je isto.

A je možno da je fergazer premajhen? (Včeraj sem dal gor bing 13 in je delalo boljše)
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
Anze
vplinjač
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr Dec 15, 2010 6:08 pm
Kraj: Radovljica

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a Anze »

XOR World napisal/-a:Fergazer je prepucan. Probal sem že zamenjati fergazer z drugim bing 12 in je isto.

A je možno da je fergazer premajhen? (Včeraj sem dal gor bing 13 in je delalo boljše)
Nemore bit premajhen fergazer.
Spucaj še pipico bencina.
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Pipica je nova. Ali je možno da zafrkava ker imam čist mal bencina notr?

Zanima me tudi, zakaj mi velikokrat teče bencin iz tiste medeninaste cevi, ki je odprta?
SlikaSlikaSlikaSlika
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

ja čist lahk je da je premal bencina. dolij ga malo pa probaj.
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Mogoče da so tudi smeti že v tanku.Stoč bencin vn pa orng oper tank-najbol da z kirhrjem(visokotlačnim).Pa če maš možnost zamenjaj še filter.
A maš mašino čist original al je cilinder kaj dodelan?Jst mam malenkost predelano apn amšino pa je čist zadost bing 12.
Drugač pa poglej kolk teče bencin iz tanka(probej še s šlaufkom,kajti mogoč je premal šlaufek pa ne more tečt tako kot mora).
Reku pa si še da ti teče bencin iz medaninaste cevke:tud men je večkrat teku bencin vn ampak sm pol sm pipco mal zapru pipco in pol k je u fergu bencina zmankalu sm pipco spet odpru,kot da bi preveč bencina dobivalo-mislim da je tista medeninasta cev zato da odteče bencin iz ferga če ga je notr preveč ampak nisem prepričan ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Mašina je original, cilinder je že bil brušen - se mi zdi da je 39 al pa 39,5 (nism zihr). Bencin teče iz pipce v curku tako da je z pipco vse uredu. Tank sem tudi že prepucal.

A bi bilo lahko kaj narobe s tem, ker imam mejčkeno krivo gred (magnet ni v centru (niha 1mm od centra))?
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

XOR World napisal/-a:A bi bilo lahko kaj narobe s tem, ker imam mejčkeno krivo gred (magnet ni v centru (niha 1mm od centra))?
Nevem če je to problem da te zajbava.Ampak možno pa je da ej problem v elektriki ;)
TOMOS
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Štantgas na APN

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Poskusi še dvigniti iglo
Odgovori