Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pata »

dolinar napisal/-a:u riseportu je 10x hitreje pa še lažje :)
aa.. nisem še probal.. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

Pozdravleni, mene pa zanima tole:
Ali mislite da bi bil sposoben sam montirati 5 prestavo v APN6S? Sicer več kot menjal bata in cilindra še nisem delal, ampak sem kar natančen tip človeka, tako da kakšne matice ali podložke nebi tako hitro izgubil. Sem si tudi ogledal video o razstavljanju in sestavljanju APN motorja. Torej, mislite da naj se lotim sam ali raje dobim kakšnega mehanika?
Aja, je pri vstavljanju 5 prestave kakšen poseben "haklc" za katerega bi moral vedeti?
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Po mojem ne bi smela biti težava, če ne pa pokliči kakšnega prijatelja, ki je to že počel ;) .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

TheAPN napisal/-a:Pozdravleni, mene pa zanima tole:
Ali mislite da bi bil sposoben sam montirati 5 prestavo v APN6S? Sicer več kot menjal bata in cilindra še nisem delal, ampak sem kar natančen tip človeka, tako da kakšne matice ali podložke nebi tako hitro izgubil. Sem si tudi ogledal video o razstavljanju in sestavljanju APN motorja. Torej, mislite da naj se lotim sam ali raje dobim kakšnega mehanika?
Aja, je pri vstavljanju 5 prestave kakšen poseben "haklc" za katerega bi moral vedeti?
prav jo moraš obrnit, in pa podložit tako da je lufta med zobniki čimmanj oz. nič!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a filius »

Podlagi na 0 lufta, pač da se se še normalno vrti, ker ščasoma se malo zgon in potem menjalnik lepo dela. Tako da si moraš obvezno dobit distančne podložke.

Po mojem mnenju lahko probaš sam, ni nek bav-bav, zapomnit se moraš kam paše kak del, oz ko podiraš naredi kakšno slikco s telefonom ki zna bit zelo uporabna. Je pa tomosov menjalnik eden najbolj simpel menjalnikov, pri kakšnem zahtevnejšem motorju, ti zaradi pozabljene distančne podložke lahko zmelje menjalnik, pri tomosu pa mogoče le meče iz prestave....
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

Kje pa bi lahko dobil distančne podložke? Kakšna slika da si predstavljam kako to izgleda? Kakšna je razlika med to in navadno podložko? Ko bom imel že ravno mašino narazen bom zamenjal še vsa tesnila. Je še kaj kar bi lahko nekako "generalno" zamenjal?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a filius »

Pri generalni se menja: ležaji, semeringi, tesnila, lamele sklopke, zatič menjalnika, bat, brušenje cilindra itd... Vendar če mašina drugače deluje ql je to BZ, tesnila je pa itak treba obvezno nova vsakič ko se daje narazen. Distančne podložke so podložke ki jo namenjene podlaganju. To se pravi to so tanke mislim da 0.1 ,0.4 ... Pač tanke podložke s katerim se podloži menjalnik na čimanj lufta.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ej kr sam probi, nimaš kj falit, če si tehničn tip boš prec vedu kam kej spada.
tomi122
zobnik
Prispevkov: 154
Pridružen: Če Maj 20, 2010 8:36 pm

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a tomi122 »

v prvo bo malo tezje moje mnenje je da ti nekdo pomaga,ki je ze razstavil masino,sam ne tko da tipa poklices pa da ti on use naredi in ti za 5 min nimas vec pojma ampak da on samo gleda in ti pove ce si kaj naredil narobe

zdej pa se mene nekaj zanima,zdaj k je dz in nimam kaj delat in ker imam doma polno delov od tomosa sm si umislu da bi se en moped sestavu
in na masini bi naredil lamelni vsis,pa me zanima ce bi pri pretocnih kanalih,tam kjer je tista stena med pretocnim in batom kar odstranil steno,bi zadeva lawfala?
bi se kaj poznalo ma moci?
apn_6
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jul 15, 2010 10:16 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn_6 »

prosim nekoga ki se spoznana na izračun izpuha da mi izračna mere za izdelavo izpuha: imam original sl cilinder + bing 18
Odgovori