Tomos BT Express Performance

Predstavite nam svoj projekt
Zaklenjeno
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Rookie j. napisal/-a:Čist tko za info. original junior cilinder (brušen na fi40 zaradi obrabe), junior izpuh, 18bing (orig. standard filter) se zavrti na 14500 vrt/min na mestu. Bom drugič posnel, ko bom imel čas. Sicer pa obrati na mestu ne pomenijo kaj dosti važno je kako jih dosega v vožnji :)
Ja zdej nevem, pač zavrti se kokr se, štrom je original itak... Me pa res zanima tale tvoj posnetk(če sklepam iz posnetka, kjer navijate juniorja mu še mal manka do 14500)... Sm pa itak reku, da so to samo obrati v leru, ker imam težave z nastavitvijo fergazerja in se še nism zapeljal s tem fergom.
Uporabniški avatar
Rookie j.
Mojster
Prispevkov: 193
Pridružen: To Sep 07, 2010 9:24 pm

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a Rookie j. »

Na posnetku ki je na youtubu je samo ogrevanje in preizkus odzivnosti :) in je precej daleč od 14500vrt/min (un komad k si spraševal je od pat in mat A je to)
Tako kot pich pravi, ne obstajajo samo junior kanali :)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Rookie j. napisal/-a:Na posnetku ki je na youtubu je samo ogrevanje in preizkus odzivnosti :) in je precej daleč od 14500vrt/min (un komad k si spraševal je od pat in mat A je to)
Tako kot pich pravi, ne obstajajo samo junior kanali :)
Glede teh junior kanalov js nism nč reku, ker mi motor sploh ni nevem kaj zanimiv niti mi ni veselje, da bi samo kopiral cilinder. Zdej kokr vem ima junior kot izpušnega 178° zato se mi zdi čudno, da bi se zavrtel kar na 14500, valda je pa tut veliko odvisno od izpuha, sam če se že v leru zavrti 14500, se po mojem mnenju med vožno ne kj velik več kot 10000. Moje znanje o piljenju kanalov je zanekrat še bol amatersko ker sm do sedaj napilu samo en atx cilinder, sedaj pa tega izboljšujem, lepo počas, z občutkom. In ko bo znanje napredovalo bojo pa mogoče tut vrtlaji višji.
Uporabniški avatar
Rookie j.
Mojster
Prispevkov: 193
Pridružen: To Sep 07, 2010 9:24 pm

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a Rookie j. »

Mislil sm nasploh, ne zate :)
samo optimiziral sem ga :) (nastavil squish, ferg...)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a PVL »

Motor se na mestu/v leru lahko vrti izven svojega delovnega območja(org. dobr BT z mf3 gre do 12,5krpm na mestu,med vožnjo pa negre nikamor). Je pa tud fora da dejansko ni mel junior točno 178° kota izpušnega kanala ampak več.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a pomartin »

po mojih meritvah 183
bol star bol nor!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

No končno mal napredka. Dons sm se lotu pritrjevanja oklepov in se mi je uspredi že lepo izšlo, mau morm sicer dvignt ampak je kr prva liga. Pol sm dons dubu še 15mm debel flohajzn in bom ju3 al pa med vikendom zvrtu še luknco za pulse channel pol more pa ta tillotson sekat kot se zagre. Sm se odloču, da ne bom v cilinder vrtu ampak pač v eno debelo prirobnico, da vidm kako se obnese. Naj bi delalo tudi, če je tista luknca zamašena ampak men nikakor ni dobro fukncioniru(zgleda, da nisem dobro zatesniu). Pa še cevko za bencin bom skrajšu, da mi pade direkt v fergazer, ker zdej je nardila še eno spiralo umes. O oklepih poročam ju3, o fergazru pa malo kasneje. Se pa zdej dela spet na pouno, ker je kočno počas konc s šolo. Mamo sam še par testov pol pa gas po vas :D

Lp, Simon
liso.junior
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jun 08, 2010 3:42 pm

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a liso.junior »

KVASoooO napisal/-a:No končno mal napredka. Dons sm se lotu pritrjevanja oklepov in se mi je uspredi že lepo izšlo, mau morm sicer dvignt ampak je kr prva liga. Pol sm dons dubu še 15mm debel flohajzn in bom ju3 al pa med vikendom zvrtu še luknco za pulse channel pol more pa ta tillotson sekat kot se zagre. Sm se odloču, da ne bom v cilinder vrtu ampak pač v eno debelo prirobnico, da vidm kako se obnese. Naj bi delalo tudi, če je tista luknca zamašena ampak men nikakor ni dobro fukncioniru(zgleda, da nisem dobro zatesniu). Pa še cevko za bencin bom skrajšu, da mi pade direkt v fergazer, ker zdej je nardila še eno spiralo umes. O oklepih poročam ju3, o fergazru pa malo kasneje. Se pa zdej dela spet na pouno, ker je kočno počas konc s šolo. Mamo sam še par testov pol pa gas po vas :D

Lp, Simon
fajn fajn :)
tillotson bo trgu gate :D plastike pa tut 8-)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Evo kot sm reku sm dons dokončno pritrdiu oklepe. Mislm da je to to zdej, tista krilca za šipco pa pridejo še mal skrajšana. Zgleda mi ful lepo, tut use se fajn izide, balanca ma dost hoda, edin tm jih morm še mal porezat da bom kolena notr skriu :D Zdej morm še šipco dobit, začeu bom pa tut že s pripravam na štrihanje med vikendom. Za fegazr sm tut že uštimu uno plato, ju3 sam še obrežem s flekso in probam. Močno upam, da bo delalo ker drgač nevem kaj bi še probu. No ju3 o tem poročam zdej pa prilagam še slikce oklepa.

Slika
Slika
Slika
Slika

PS: K bo še šipca bo motor prou na une norce iz Mad Maxa spominju :D
ridder
zobnik
Prispevkov: 238
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 7:37 pm
Kraj: litija

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a ridder »

lepo :)
mad max replica :D i like it :P

zanima me kere maš to gume gor, ker delujejo zlo široke(FUL DOBR ZGLEDA)

drugače pa res lepo, od katerega motorja imaš to oklep, al je biu pač narjen za katerkoli 50-125ccm?

še enkrat pohvale.
Zaklenjeno