Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

ti samo naredi tak ko sem ti napisal pa se nimaš kaj bat
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
ivn1994
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Sep 03, 2009 3:10 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ivn1994 »

pozdravljeni :)

mene pa zanima kako bi lahko predelal tomos apn 4 ms brez da bi kaj tikal cilinder. za zdaj imam nov bing 12 nov cilinder 12 sorno gred od atx-a lipnik izpuh, 5 prestavo, 38mm l bat, in štel dizo. zdaj bi pa rad da bi motor pridobil malo več navora in moči končna hitrost me ne zanima.

hvala za odgovore.
lp benjamin
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ivn1994 napisal/-a:pozdravljeni :)

mene pa zanima kako bi lahko predelal tomos apn 4 ms brez da bi kaj tikal cilinder. za zdaj imam nov bing 12 nov cilinder 12 sorno gred od atx-a lipnik izpuh, 5 prestavo, 38mm l bat, in štel dizo. zdaj bi pa rad da bi motor pridobil malo več navora in moči končna hitrost me ne zanima.

hvala za odgovore.
lp benjamin
menjaj zobnike ... stem da bo pol padla končna ... kok maš zdej zobnike ?
ivn1994
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Sep 03, 2009 3:10 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ivn1994 »

aljo69 napisal/-a:
ivn1994 napisal/-a:pozdravljeni :)

mene pa zanima kako bi lahko predelal tomos apn 4 ms brez da bi kaj tikal cilinder. za zdaj imam nov bing 12 nov cilinder 12 sorno gred od atx-a lipnik izpuh, 5 prestavo, 38mm l bat, in štel dizo. zdaj bi pa rad da bi motor pridobil malo več navora in moči končna hitrost me ne zanima.

hvala za odgovore.
lp benjamin
menjaj zobnike ... stem da bo pol padla končna ... kok maš zdej zobnike ?

Zdej mam original zadaj 34 spredaj pa se ne spomnim
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Če res hočš maximum iz original cilindra vn povlečt vsekakor rabš avspuh po meri, večji fergazer in obdelano kapo. Če pa imaš kakega stare binga 12 ga pa lahko na 14 prevrtaš in namesto filtra daš mogoče samo najlonko s tem da potem verjetno rabiš malo večjo dizo.
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a golnar »

za navor dobi kje kak fi 42 cilinder, ali pa lamo cilinder. fergazer lahko pustiš bing 12, bo dovolj.

drugače pa če nebi menjal cilindra pa daj gor raje original auspuh. v original auspuhu pa se samo odreže tisto cevko k pride iz krivine na dolžino cca 2 cm pa je super auspuh za navor.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
ivn1994
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Sep 03, 2009 3:10 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ivn1994 »

golnar napisal/-a:za navor dobi kje kak fi 42 cilinder, ali pa lamo cilinder. fergazer lahko pustiš bing 12, bo dovolj.

drugače pa če nebi menjal cilindra pa daj gor raje original auspuh. v original auspuhu pa se samo odreže tisto cevko k pride iz krivine na dolžino cca 2 cm pa je super auspuh za navor.

Ok hvala obemu. Saj zdaj bom dal verjetno gor bing 19. Pa zanima me ce ima kdo stransko koleno za ta fergazer?
ivn1994
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Sep 03, 2009 3:10 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ivn1994 »

KVASoooO napisal/-a:Če res hočš maximum iz original cilindra vn povlečt vsekakor rabš avspuh po meri, večji fergazer in obdelano kapo. Če pa imaš kakega stare binga 12 ga pa lahko na 14 prevrtaš in namesto filtra daš mogoče samo najlonko s tem da potem verjetno rabiš malo večjo dizo.

Kako bi pa lahko obdelal kapo?
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a pomartin »

za začetek nižanje, lahko pa poskusiš narediti squish pas- kapa se na enem mestu točno prilagaja vrhu bata
bol star bol nor!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Tako ja, če se pa hočš bolj poglobit v tuning in v samo delovanje motorja preberi kakšno od knjig, ki so objavljene v arhivu
Odgovori