Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a olol »

al pa ce uporab uno pumpo na co2
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

olol napisal/-a:ja ka pa ce ma dry sistem
Dry sistem ni vredu. Itak lahko daš samo nekaj malega moči zraven pa še motor je v nevarnosti, ker je zmes presuha.
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a olol »

Ja vem sam wet je pa problem narest pac za 50cc
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 730
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Pich napisal/-a: Kaj pa če bi ti kupil raje nitrometan in ga mešal v bencin, če že imaš želje po moči je to varianta z najmanj problemi.
Sem ga kupil 2 litra, zdaj ga imam še liter pa pol. Nitrometan je problematičen, ker ko se dovolj segreje pride do samovžiganja in moraš imeti način za izklop motorja drugačen kot da samo ugasneš štrom na svečko ;) Sem probaval par verzij (čisti, mešanica z bencin&olje, ...) pa ni nikakor delovalo (klenkanje, samovžig, premajhen predvžig,...) tako da sem to sceno opustil.
Nitro (N2O potisni plin) je lažji za kontrolo, ko enkrat nastaviš šobe in uskladiš na mašini da deluje :D Če ne drugega ga izklopiš brez da bi motor peljal po svoje :lol:
Tukajle pa je še video, kjer sem videl montažo pred fergazar in to iz strani (seveda je cel komplet od Nitrous Express) na skuterju:
https://www.youtube.com/watch?v=d1HNDNq6sAo
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Za nitrometan moraš podložit glavo.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty, če praviš da si kupil gorivo od rc modelov kar je verjetno potem metanol z nekaj procenti nitrometana si zelo delal nekaj narobe. Nevem kako ti je klenkalo itd., ko pa ima metanol okrog 110 oktanov. Me zanima s čim nastavljaš predvžig.
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a olol »

A wet sistem ma kdo


https://m.youtube.com/watch?v=6ttkQ3TjucE.

Ta se mi zdi zanimiu
Mihahc
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 21, 2016 2:27 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mihahc »

Mene pa zanima ce se lahko kako popravjio prestave od A35 .. K jih v rokah vrtim poka .. Pa neki casa sm se zdej vozu brez uprasaj fedra.. A je treba nove kupt?
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a olol »

Ja vrjetno s sfuki zobnik za 1. brzino
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 730
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

prlek napisal/-a:Berty, če praviš da si kupil gorivo od rc modelov kar je verjetno potem metanol z nekaj procenti nitrometana si zelo delal nekaj narobe. Nevem kako ti je klenkalo itd., ko pa ima metanol okrog 110 oktanov. Me zanima s čim nastavljaš predvžig.
Ja ja to, 9% nitrometan in metanol... Problem je bila kompresija 12:1 in predvižg (navaden 6V 15W od APN, nastavljiv s premikanjem plošče), katerega nisem mogel zadostno povečati (največ imam 2,6mm zaradi zamaknjene kajle na blajerci :cry: ) Verjetno je treba priti vsaj čez 3mm predvžiga kakor sem raziskoval to področje.. :?:
Vglavnem, do nadaljnega sem kanto pospravil v kot...
APN4M 83'
Odgovori