Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Na to sem te opozoril, luknja za lamelo je prevelika, moral bi jo napravit v konus!
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

lojze-si napisal/-a:Na to sem te opozoril, luknja za lamelo je prevelika, moral bi jo napravit v konus!
Saj sem naredil konus mogoce se ne vid.. Ali mislize da je premajhen naredil sam 10°
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

rokozimic napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:Na to sem te opozoril, luknja za lamelo je prevelika, moral bi jo napravit v konus!
Saj sem naredil konus mogoce se ne vid.. Ali mislize da je premajhen naredil sam 10°
Lamele se odprejo zelo malo in več kot toliko ni treba, da je velika odprtina, seveda z malo rezerve. Točno koliko pa bi moral sam probati ali pa se zgledovat po drugih. Če rečemo, da imaš ti lamelo pokonci postavljeno lamelo, jo imajo krting 125ccm motorji počez, tik nad glavno gredo.
LP
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

No po dolgem cajtu se spet javljam masino sem sestavil, ter jo namontiral na okvir, potrebujem se samo vzig ter izpuh. Izpuh bom najverjetneje trenutno dal od skuterja tolko da sprobam potem pa po meri.
Priponke
20160322_174100.jpg
20160322_195543.jpg
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a PVL »

Dobro ti gre. :)
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

PVL napisal/-a:Dobro ti gre. :)
Hvala :)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Lepo delaš.

Tisti problem z felgo oz. obročem, da ti je stal bolj proti eni vilici imam tudi jaz zdaj na drugi felni, sem jo sestavil sam le centriral nisem in je mojster centriral na sredino, sedaj pa meni enako stoji felna bolj v eno stran, treba je zamaknit obroč bolj v to stran proti disku, pa je.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

DaNiLo napisal/-a:Lepo delaš.

Tisti problem z felgo oz. obročem, da ti je stal bolj proti eni vilici imam tudi jaz zdaj na drugi felni, sem jo sestavil sam le centriral nisem in je mojster centriral na sredino, sedaj pa meni enako stoji felna bolj v eno stran, treba je zamaknit obroč bolj v to stran proti disku, pa je.
Ok hvala :) bom jaz dal potem ko stestiram kolo nanovo scentrirat pa bo
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Danes sem kupil tole elektriko http://www.frcomoto.si/si/elektrika-in- ... v-40w.html

Pa sem doma ugotovil da nima utora za štift na magnetu. Pa me zanima če je to na vseh tak prvič imam kak tak vžig pa ne vem.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Utor na magnetu služi samo za pozicioniranje, ne prenaša momenta v tem primeru. Tako da lahko preprosto vžig zmontiraš brez kajle. Magnet nasede na konus, in potem to služi za prenašanje momenta.
Odgovori