Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

ja sedaj imam v uporabi meteorja samo ga bom zamenjal z vertex batom ki je baje neprimerljivo boljši. Razmišljal sem tudi da bi dal elko konig bat original (v črni škatlici) vendar jih nenajdem da bi se kje prodajali
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomos. »

čendi123 napisal/-a:ja sedaj imam v uporabi meteorja samo ga bom zamenjal z vertex batom ki je baje neprimerljivo boljši. Razmišljal sem tudi da bi dal elko konig bat original (v črni škatlici) vendar jih nenajdem da bi se kje prodajali
Meteor je čisto uredu bat.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a si_me »

tomos. napisal/-a:
čendi123 napisal/-a:ja sedaj imam v uporabi meteorja samo ga bom zamenjal z vertex batom ki je baje neprimerljivo boljši. Razmišljal sem tudi da bi dal elko konig bat original (v črni škatlici) vendar jih nenajdem da bi se kje prodajali
Meteor je čisto uredu bat.
Mogoče je za apn in avtomatik dost vredu, za kaj malenkost močnejšega pa meteorjevi L bati niso kaj prida. Problem je v slabem L obročku, ki se prehitro obrabi in zelo pogosto se zgodi da odpade dol z bata.
Najboljši bati so stari originali elko konig, vendar ga je že zelo težko dobit, vertex so tudi dosti boljši z nakupom enega ali drugega nimaš kaj zgrešit.
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

kaj pa ti novi elkoti kaj so kej vredni? aja se nekaj zdej ki so dezeune dni se doma malo igram z starim a5 cilindrom na lamele. rad bi mu povečau kanale pac ne dosti ker ga rabim za usak dan ampak useno more nekam it. zdej mislil sem povecat ispusni in sesalni kanal za cca. 2mm u sirino izpusnega se malo vec. kaj vi predlagaste kaj bi bilo najboljse.


lp martin :D
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a kumr »

lep pozdrav..zanima ma katera ojnica bi najbolje pasala na E90 gred..vem za Roost ojnice ampak tip sploh ne odgovori tako da nej si zabije nekam tisto ojnico..zdej pa iscem nekaj drugega..ima gdo kaj izkušenj? razni 80cc krosi morjo pomoje met nekaj podobnega?? ce gdo kar koli ve oz je to prakticeru nej javi :) Lp
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

hmmm... Imam eno vprašanje, prvič sem se lotu povečevat kanale na apn cilindru. Izpušni kanal sem dvignil v višino za cca. 1,5mm in sedaj meri gornji rob kanala do vrha cilindra 26,5mm (kot je 170stopinj), spodaj sem ga pa samo zaokrožu. Zanima me kolko naj ga še dvignem, da bo optimalno za izpuh od 15stke, ker 170 stopinj je pomoje malček premalo. Na sesalnem kanalu mislim pa da sem malo falu. kanal sem kr konkretno spustu sedaj spodnji rob kanala meri 66,5 mm od vrha cilindra. Sedaj imam bat not z 3mm lunco in z lunco meri kot 175 stopinj. izračunal sem da brez lunce bi bil kot 160 stopinj. Zanima me ali bom lahko na sedaj dal gor uplinjač dellorto 16/16 al bom mogel zamenjat bat z novim brez lunce, ker bo z lunco kanal prevelik?, ter kaj meniste na ispušni kanal : oblika,velikost za izpuh od 15slc, ter ali bi moral še pretočne kanale kej povečevat za optimalno delovanje?
izpušni kanal
izpušni kanal
sesalni kanal
sesalni kanal

Hvala za odgovore :)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Ali bi težavo lahko rešil z podlagovanjem cilindra? če bi ga podložil za 1mm bi bili kanali sledeči: usis 171(z lunco),izpuh 178, pretok 118. Za moje pojme bi bilo kr vredu. :?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

čendi123 napisal/-a:Ali bi težavo lahko rešil z podlagovanjem cilindra? če bi ga podložil za 1mm bi bili kanali sledeči: usis 171(z lunco),izpuh 178, pretok 118. Za moje pojme bi bilo kr vredu. :?
bi blo uredu ja... ;)
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Imam Bt-ja(cilinder fi 38 piljen 170-130-190, dellorto 24, itd.), v mopedu je trenutno L bat elko konig(nameščen imam samo zgornji obroček), motor je bil čez poletje kar lepo gnan, bat je ok iz preventive pa bi rad zamenjal batni obroček. Rad bi kupil kvaliteten obroček, problem je da se elkotovih ne da dobit(oz če se da jaz ne vem kje), v velotu so mi rekli da je najboljše kar imajo meteorjev obroček, na frčomoto prav tako.. Kje bi lahko dobil kakšne kvalitetne L obročke oz kakšne obročke uporabljate v navitih mašinah?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Men metor drži brez problema, tako bat kot obročki ;)
Odgovori