Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

caaasaren napisal/-a:https://youtu.be/Zldj0eeY5YM ima kdo tu se idejo zakaj bi nad pumpico ven tekel bencin? zgleda da plovec dobro deluje, igla pravilno not dana, plovec tudi ni preluknjan ali kaj :shock: hvala v naprej :)
Pumpica je na drugi strani ?

Lahko, da imaš preveč zvit tisti repek, kateri zapira dotok bencina pa ti ga preveč nalije in posledično zato teče ven.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

se že v naprej opravičujem če sem kje spregledal...
zanima me če mogoče gdo ve kje se da dobiti nove ročke s stikali za tomos bt ?
gre se za lagani projekt pa bi pač rad dal vse novo da je res obnova do zadnjega vijaka...
lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

apn6s freek napisal/-a:se že v naprej opravičujem če sem kje spregledal...
zanima me če mogoče gdo ve kje se da dobiti nove ročke s stikali za tomos bt ?
gre se za lagani projekt pa bi pač rad dal vse novo da je res obnova do zadnjega vijaka...
lp.
Se dobi,samo je treba plačat;)
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

saj vem da je treba plačat...
mene samo zanima kje se dobi da se lahko naprej pozanimam o ceni... rabil bi komplet za levo in desno stran ročke za gas ter sklopko tiste ročke za sprednjo zavoro ne potrebujem...
seveda rabim vse s stikali in konektorji...
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A je kdo že imel na SL cilindru bigna 21 od ctx/e90 ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

pri alpinotu se v zadnji feltni kar naprej lomijo šraufi pri zobniku.. kakšne predlagate da bi bilo malo močneje? Inox bi bili kej boljši? so pa navadni M8
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

tomosak napisal/-a:pri alpinotu se v zadnji feltni kar naprej lomijo šraufi pri zobniku.. kakšne predlagate da bi bilo malo močneje? Inox bi bili kej boljši? so pa navadni M8
To imaš nekaj hudo narobe če nimaš 30 konjev. Imaš mogoče luft v luknjah od nosilca verižnika ali pa izrabljeno blažilno gumo? Lahko je tudi veriga obrabljena in ti zateguje, pa se prej materjal utrudi, samo v tem primeru ti gre prej menjalnik po gobe.
Če imaš vse to vredu, potem probaj z jeklenimi vijaki boljše kvalitete.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

macula napisal/-a:
tomosak napisal/-a:pri alpinotu se v zadnji feltni kar naprej lomijo šraufi pri zobniku.. kakšne predlagate da bi bilo malo močneje? Inox bi bili kej boljši? so pa navadni M8
To imaš nekaj hudo narobe če nimaš 30 konjev. Imaš mogoče luft v luknjah od nosilca verižnika ali pa izrabljeno blažilno gumo? Lahko je tudi veriga obrabljena in ti zateguje, pa se prej materjal utrudi, samo v tem primeru ti gre prej menjalnik po gobe.
Če imaš vse to vredu, potem probaj z jeklenimi vijaki boljše kvalitete.
Alpino feltne nimajo tiste "gume", verižnik je pršraufan direktno na feltno. Ko sem imel jaz alpinota je bil stalno problem da so se vijaki odtegovali. Sklepam da se tebi vijaki najprej odtegnejo, nato pa ko verižnik "pleše" tudi odletijo. Sam sem odvijanje rešil s pomočjo specjalnih NORDLOCK podložk. Zadeva se potem ni odvila nikoli več ;)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

zankrzan napisal/-a:
macula napisal/-a:
tomosak napisal/-a:pri alpinotu se v zadnji feltni kar naprej lomijo šraufi pri zobniku.. kakšne predlagate da bi bilo malo močneje? Inox bi bili kej boljši? so pa navadni M8
To imaš nekaj hudo narobe če nimaš 30 konjev. Imaš mogoče luft v luknjah od nosilca verižnika ali pa izrabljeno blažilno gumo? Lahko je tudi veriga obrabljena in ti zateguje, pa se prej materjal utrudi, samo v tem primeru ti gre prej menjalnik po gobe.
Če imaš vse to vredu, potem probaj z jeklenimi vijaki boljše kvalitete.
Alpino feltne nimajo tiste "gume", verižnik je pršraufan direktno na feltno. Ko sem imel jaz alpinota je bil stalno problem da so se vijaki odtegovali. Sklepam da se tebi vijaki najprej odtegnejo, nato pa ko verižnik "pleše" tudi odletijo. Sam sem odvijanje rešil s pomočjo specjalnih NORDLOCK podložk. Zadeva se potem ni odvila nikoli več ;)
točno tako ja.. ja zadevo sm zdj porihtu, močnejši vijaki na drugi strani pri paknah matica privarjena malenkost da če se bi slučajno odšraufalo da ni večje škode.. je kr treba te vijake stalno preverjat ja. Gor sm sicer dal fedr podložko upam da bo mir zdj :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mogoče pa kakšne 12.9 vijake pa bi moglo bit al ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori