Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Kreddy
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Apr 06, 2012 6:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kreddy »

tomostuner napisal/-a:zanima me kako naj nastavim sklopko? sedaj ko držim sklopko mi malo drsi in ne morem lepo prestaviti v ler.
Če krono zategnem za en utor več mi lepo prime ampak mi zdrsava med vožnjo.
Če pa krono odšravfam za en utor majn pa mi kuplunga sploh ne prime zadosti.

lp.tomostuner
z krono nastaviš na grobo, bol natančno pa na šponerji na zajli takoj ko gre ven iz bloka
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Kreddy napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kako naj nastavim sklopko? sedaj ko držim sklopko mi malo drsi in ne morem lepo prestaviti v ler.
Če krono zategnem za en utor več mi lepo prime ampak mi zdrsava med vožnjo.
Če pa krono odšravfam za en utor majn pa mi kuplunga sploh ne prime zadosti.

lp.tomostuner
z krono nastaviš na grobo, bol natančno pa na šponerji na zajli takoj ko gre ven iz bloka
ja zdej mam malo zraka v zajli tk ko more bit drugače pa nevem kako naj nastavim
tomos 4 life
Kreddy
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Apr 06, 2012 6:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kreddy »

tomostuner napisal/-a:
Kreddy napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kako naj nastavim sklopko? sedaj ko držim sklopko mi malo drsi in ne morem lepo prestaviti v ler.
Če krono zategnem za en utor več mi lepo prime ampak mi zdrsava med vožnjo.
Če pa krono odšravfam za en utor majn pa mi kuplunga sploh ne prime zadosti.

lp.tomostuner
z krono nastaviš na grobo, bol natančno pa na šponerji na zajli takoj ko gre ven iz bloka
ja zdej mam malo zraka v zajli tk ko more bit drugače pa nevem kako naj nastavim
če maš zrak pol je preveč zategnjeno in ti drsi, za en obrat odšraufaj pol pa na zajli na šponerji nastavi
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kaj če potem nebo nič zraka pri ročki
tomos 4 life
Kreddy
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Apr 06, 2012 6:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kreddy »

tomostuner napisal/-a:kaj če potem nebo nič zraka pri ročki
glej težko je tako na forumu razložit, najdi si enega soseda ko zna pa ti naj pokaže
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kako se veze tisti rumeni obratomer RR, ki vas vecina ima? Krokodil klesce se dajo na kabel od svecke to vem, kam pa drugi prazen konec? In kaj recimo ga je mozno odpret pa zamenjat baterijo al kaj pac ima?
Lp!
tvojamama
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Jun 23, 2015 8:50 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tvojamama »

POZDRAVLJENI!
Mene zanima kako bi naredil izracunan izpuh za v breg za apn ki ima kanale piljene na junior mere(fi 42).
hvala za odgovore
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

prlek napisal/-a:Kako se veze tisti rumeni obratomer RR, ki vas vecina ima? Krokodil klesce se dajo na kabel od svecke to vem, kam pa drugi prazen konec? In kaj recimo ga je mozno odpret pa zamenjat baterijo al kaj pac ima?
Lp!
Krokodilčka daš na kabel, ki gre na svečko, tadrugi konec pa napelješ not na obratomer čez dve luknjici, pa si bi ja bil zadnič pogledal kako je nareto :D Se pa da tudi odpret pa menjat batrijo, samo ga moraš pol zalit dobro nazaj dol, da ne pride voda not recimo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:
prlek napisal/-a:Kako se veze tisti rumeni obratomer RR, ki vas vecina ima? Krokodil klesce se dajo na kabel od svecke to vem, kam pa drugi prazen konec? In kaj recimo ga je mozno odpret pa zamenjat baterijo al kaj pac ima?
Lp!
Krokodilčka daš na kabel, ki gre na svečko, tadrugi konec pa napelješ not na obratomer čez dve luknjici, pa si bi ja bil zadnič pogledal kako je nareto :D Se pa da tudi odpret pa menjat batrijo, samo ga moraš pol zalit dobro nazaj dol, da ne pride voda not recimo.
Ja ej nisem se zavzel kako je drug konec speljan, ker sem bil prevec navdusen nad motorjem in sem pozabil :D
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Pozdravljeni
zanima me če kdo ve kolk je tale mera cilindra DMP70 označena na slik
če ma kdo kšn DMP70 doma ke na ponku ga prosm nj pomer
Lp
Priponke
Moped_Division_Parts_DMP_45mm_70cc_Cylinder_Kit_for_Puch_Maxi_Newport_Pinto_Swinger_Magnum_E50_Bombardier_Murray_JC_Penny_and_other_Mopeds.__48654.1405435057.1280.1280.jpg
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori