60ccm dirkalnika.

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

tomosatx50s napisal/-a:@štirka style a ti imaš flekserja in @tomos.ima apn mašino kolikor sem razvidel iz objav?42 mm se mi zdi malo preveč za original cilinder.a je original ali imaš kakšen kit?
Tako je. Ma saj se ne greje tok, ce mas en normaln izpuh...... pa tud drugace. Pride na Vojsko kjer je 10 km klanca(hudega) in pride gor pa ni nevem kaj vroč.
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Če se bo pa grelo potem pa 12 v motor z vetrnico gori v že original plastiki in je že usmerjen zrak. Bi speljal nad kapo. Enkrat sem že pri 50 hotel pa se ni grelo in ni bilo potrebe. Aja pa bilo bi na stikalo vezano da ga ne bi ves čas gonil.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ne vem sam nisem nikoli imel prevelikega zaupanja v obločno hlajene motorje.sploh pa ne poletji+hrib.pridno pilita naprej(ki vam čim druzga ričt :D )
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kolikšna pa bi potem lahko bila max širina izpušnega kanala brez pregrade (na portmapu) pri cilindru, ki ima bat premera 38mm?[/quote]
Senior ima 31 mm. Jaz imam na lamotu 34 mm, pa zadeva špila.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

cerar napisal/-a:
štirka style napisal/-a:
petko napisal/-a:Kolikšna pa bi potem lahko bila max širina izpušnega kanala brez pregrade (na portmapu) pri cilindru, ki ima bat premera 38mm?
Kar sem bral do max 26- 27 semo moraš imeti dobro zaokročen v radij kanal cene ti trže obročke. Iz prakse naj povedo pa majstri
pomoje bi šlo 30mm (71%) širine na portmapu, seveda ustrezno obdelan zgornji rob kanala

na sprinterju imam 75% širine na portmapu in obdelan (zaokrožen po sredini) zgornji rob, pa zadeva špila brez problema
Velja za vse:
Prosil bi za malo več reda in strokovnosti oziroma doslednosti,ko razpravljamo o kanalaih (kotih, kompresiskem razmerju itd)
Širina na portmapu praktično ne pomeni nič, je zgolj teoretična z prenešenimi napakami in neizmeljiva, za to menim, da je namenjena le demagogiji. Pomembna je le realna širina in ta bi morala biti tudi navedena na portmapu. To tudi enostavno lahko izmerimo. Seveda pa je priporočljivo vedno (strokovno) navesti , da je to realna širina kanala! Če očitam vajencem, da so leni očitam strokovnjakom, da včasih namenoma meglijo, da se počutijo pomembnejše.

LP
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Še ena na pregrevanje motorja oziroma cilindra!
Pregrevanja v resnici ni: Vsak motor ima svojo ravnovesno temperaturo, ki je lahko nižja ali višja, temu primerna pa mora biti toleranca bat cilinder. To je vsa znanost. Če mislite, da bo šel napiljen motor na isto toleranco kot prej se motite.
LP
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Kako bi potlej špilal cilinder po mojmu portmapu?
Mojstri izrazite mnenje. Kritike zaželjene da se odpravi napake.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a brrm »

tomos. napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:@štirka style a ti imaš flekserja in @tomos.ima apn mašino kolikor sem razvidel iz objav?42 mm se mi zdi malo preveč za original cilinder.a je original ali imaš kakšen kit?
Tako je. Ma saj se ne greje tok, ce mas en normaln izpuh...... pa tud drugace. Pride na Vojsko kjer je 10 km klanca(hudega) in pride gor pa ni nevem kaj vroč.
vem kako je tam :D
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a cerar »

opa, sem se zatipkal :x
70% dejanske širine bi šlo, 75% dejanske imam sam

Lojze, če je tole o meglenju itd. letelo name, naj povem, da nimam nobenga namena tega počet, ampak povem oz. napišem lastne izkušnje.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

lojze-si napisal/-a:Še ena na pregrevanje motorja oziroma cilindra!
Pregrevanja v resnici ni: Vsak motor ima svojo ravnovesno temperaturo, ki je lahko nižja ali višja, temu primerna pa mora biti toleranca bat cilinder. To je vsa znanost. Če mislite, da bo šel napiljen motor na isto toleranco kot prej se motite.
LP
Sej cilinder sem mislil.@lojze.si. lepo da svetuješ.take rabimo na forumu.lp
Odgovori