Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

cinšpula napisal/-a:Aja pa med zobniki ni 0.5mm ampak 5mm.

Imaš 5 prestav? Če imaš 5 prestav imaš najverjetneje obrnjeno 5. prestavo narobe in zato 5mm lufta. Če 5. prestavo obrneš moraš tudi luft celotne gredi preverit. Ko to narediš imaš med zobniki enak luft kot ga ima celotna gred.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Sem podrl mašino 5. Prestavo mam tko obrnjeno da je tisti ravni del od zobnika zavzven. Sem pa še prej poskusil sklopko od prijatelja in je manj tulilo. Se pa na moji sklopki vidi odrgnine kot da bi ta velik zobnik drsal po njej?!?!? Ali je tudi možno da mi pokrov preveč stisne sklopko v ležaj?? Ker ko pokrov samo nataknem gor nima nič lufta. Kaj šele ko zategnem.
Zadnjič spremenil cinšpula, dne To Mar 10, 2015 8:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

cinšpula napisal/-a:Sem podrl mašino 5. Prestavo mam tko obrnjeno da je tisti ravni del od zobnika zavzven. Sem pa še prej poskusil sklopko od prijatelja in je manj tulilo. Se pa na moji sklopki vidi odrgnine kot da bi ta velik zobnik drsal po njej?!?!?
Vztrajnik ti lahko drsa samo po zobniku od sklopke, ker ni podložen dodatno, da ne rajsa po tamalem zobniku. To kaj pa uli to je pač sklopka, vse SL15 ki sem videl imajo tak zvok, tudi moja replika ima tak zvok, samo se sliši le na začetku malo, zgleda da je pol preglasen motor sam :D tak da ne skrbi, če ti normalno dela sklopka, da so dobre lamele samo vozi.
Tam pa le poglej, da ti ne rajsa vztrajnik po zobniku od sklopke.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Če ko dam pokrov gor je tm pr sklopki kr malo dvignjen. Tako da mislim da ko zategnem mi jo pritisne v ležaj. Če je pa ležaj stisnjen je pa normalno da piska.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

cinšpula napisal/-a:Če ko dam pokrov gor je tm pr sklopki kr malo dvignjen. Tako da mislim da ko zategnem mi jo pritisne v ležaj. Če je pa ležaj stisnjen je pa normalno da piska.
Pol pa spet ni dobro, če špana v ležaj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

No zdj pa ne pritiska več :mrgreen:
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nej »

kaj je blo narobe. no uglavnem da ne pritiska in si zrihto verjetn
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Menjalnik in piramido moraš podlagat.da prideš na pravo distanco.isto vzvod zaganjaca(kurbla) in pretičnih vilic(menjalnika).po eni strani se mi smilijo motorji....ker jih ni več veliko.lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Koliko lufta imaš med 5 prestavo pa blokom?
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Ali mogoče kdo ve, Koliko je predpisan razmak med elektrodami na svečki pri atxu?
Odgovori