Iskra

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Iskra

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

Lep Pozdrav

Situacija je sledeča...

Na gileri runer sp 50 letnik 09, sem danes zamenjal valjčke, raztavim sestavim, vse gre kot po maslu. Nato se hočem zapeljat en krog. Skuter se prižge, vendar ugasne. Probam še enkrat, začne delovati, da malo gasa in skuter deluje. Potem pa nenadoma crkne, brez vsakega pravega vzroka.

Začnem gledat, kaj bi lahko bilo narobe, nakar ugotovim, da skuter nima iskre. raztavljam dalje, in ugotovim, da do CDI-ja pride napetost (12v), ampak ni iskre.

Lahko z gotovostjo trdim, da je CRKNIL CDI, ali je lahko vzrok kje drugje.
Naj povem, da je skuter do sedaj deloval brezhibno. predno sem menjal valjče se nisem peljal cca 1 teden.

Prosim za nasvet

L.P.
m.p.


P.S Vem, da je to moped forum, pa vendar vem, da ste tukaj gori majstri, ki ste prešraufali vsega i svašta, tako da se spoznate tudi na to.
Slika
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Iskra

Odgovor Napisal/-a alenson »

mo ce si menjal valcke si dal menda lazje-posledicno deluje motor na visjih obratih,tako da lahko da je tu trpel cdi al pa svecka. Svečko si probal menjat? poglej tudi če ti spušča na glavi dihtunga-o ring pa prihaja voda not. tak je meni delalo, pa je uničevalo svečke. z novo svečko je delalo kakšen dan. itd.
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Iskra

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

Seem ugotovil... Šlo je navitje
Slika
Odgovori