Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

nograjac napisal/-a:
Jabux napisal/-a:
nograjac napisal/-a:zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na ..., ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Potem je najbolj, da namontiraš lamota pa ga spraviš pod prisilca in boš imel mir ;)
se mi zdi da bom kr kaj takšnega naredu ja... pa a bo pol zgubu na moči al ne?
Načeloma je lamo mišljen za moč, moraš pa prilagodit potem tudi prenose če ga imaš namen imet za klanec oz. po želji. Še vedno pa lahko daš original lamotu povečat kanale (npr. junior mere) in potem nek izpuh po merah ali nek resonančni izpuh. In pa seveda nek večji vplinjač (najbolj pogosto uporabijo Bing 18). Vse je odvisno koliko si pripravljen vložiti, ipd... Je pa lamota potrebno prilagodit, ker ne paše direktno ( več o tem poišči na forumu).
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

nograjac napisal/-a:zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na ..., ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Kako to misliš pregrel? Dej ti to mal bol definirej, a ti je zaribal a maš samo znucan bat in obročke!!!, ker z cilindrom iz SL je tako, da večkrat ko se pogreje in ohladi bolj je normaliziran boljši je, tko, da je to, da seti je pregrel za lase privlečen!!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

lojze-si napisal/-a:
nograjac napisal/-a:zdravo fantje! :)
imam doma atxa z bt cilindrom, ki se mi je pregrel :cry: in zdej nevem kaj nej naredim, kaj mi priporočate, da dam gor kakšnega lamota pa prisilno hlajenje ali nej kupim cilinder na ..., ki je neka mešanica med bt in junior cilindrom? al pa pride mogoče u poštev brušenje? motor pa rabim bolj za klance, torej moč, ga ne mislim šparat ;) zato rabim nasvet nekoga ki ima več izkušenj s temi cilindri :) hvala in lp
Kako to misliš pregrel? Dej ti to mal bol definirej, a ti je zaribal a maš samo znucan bat in obročke!!!, ker z cilindrom iz SL je tako, da večkrat ko se pogreje in ohladi bolj je normaliziran boljši je, tko, da je to, da seti je pregrel za lase privlečen!!
Se strinjam z Lojzetom. Da pregreješ gus ga moraš izpostaviti temperaturi preko 800°C.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
nograjac
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 01, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nograjac »

ja cilinder ima rdeče modre in maurične lise, in po enih 10 minut vožnje začne moč zgubljat, pa tudi obrate začne nabijat in jih ne spraviš dol tudi če probaš štelat mešanico... to mi je malo čudno, so mi pa dozdej usi rekli da je verjetno pregret... sicer pa sej pravim, bt cilinder je novost zame, s frčaki in apnji takih problemov nisem imel, tako da mi vsak nasvet prav pride... bom pa probal obročke zamenjat, hvala! :)
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

kakšno se vam zdi? oz. ali je možno, da imam premajhno dizo?
Priponke
IMG_6160.JPG
15 SLC
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 28, 2014 9:06 pm
Kraj: Cerknica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 15 SLC »

Živjo! Včeraj se mi je zgodila ena čudna stvar pri mojem avtomatiku a3. Moped je obnovljen, ima malo piljene kanale, techno bullet izpuh in delorto 14/14. Z motorjem se vozim okoli 3 tedne odkar je bil zložen. Včeraj sem se z mrzlim odpeljal kakih 300m po ulici, nato pa skozi naselje in malo po gozdu po rahlem klancu. Ko sem pripeljal do vrha do ene točke sem ga ugasnil in se po drugi poti po gozdu spustil po klancu dol, da bi se malo ohladil. Ko sem prišel do dol sem ga zalaufal in hotel speljati. Ko sem dal gas ni hotel sploh speljati in tako je še zmeraj. Prosim vas, da mi malo pomagate ugotoviti kaj bi lahko bilo, sam pa predvidevam, da je nekaj z elektriko :?: . Že vnaprej se zahvaljujem za vaše odgovore.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

15 SLC napisal/-a:Živjo! Včeraj se mi je zgodila ena čudna stvar pri mojem avtomatiku a3. Moped je obnovljen, ima malo piljene kanale, techno bullet izpuh in delorto 14/14. Z motorjem se vozim okoli 3 tedne odkar je bil zložen. Včeraj sem se z mrzlim odpeljal kakih 300m po ulici, nato pa skozi naselje in malo po gozdu po rahlem klancu. Ko sem pripeljal do vrha do ene točke sem ga ugasnil in se po drugi poti po gozdu spustil po klancu dol, da bi se malo ohladil. Ko sem prišel do dol sem ga zalaufal in hotel speljati. Ko sem dal gas ni hotel sploh speljati in tako je še zmeraj. Prosim vas, da mi malo pomagate ugotoviti kaj bi lahko bilo, sam pa predvidevam, da je nekaj z elektriko :?: . Že vnaprej se zahvaljujem za vaše odgovore.
mopeda ne smeš ugasnjenga vozit ker nima mazanja cilinder ... odpri cilinder lahko je zagrablo
15 SLC
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 28, 2014 9:06 pm
Kraj: Cerknica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 15 SLC »

saj če se pelješ z ugasnjenim počasi se mašina ne vrti, ker kuplnga ne zagrabi. aja pa potem je normalno užgal in laufal samo morilo ga je in ni mogel speljati
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

jerc napisal/-a:kakšno se vam zdi? oz. ali je možno, da imam premajhno dizo?
Prej bi rekel prevelika kot premajhna.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Odgovori