Apn sklopka ne spusti...

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

johnny95 napisal/-a:sepravi ti le sklopka neprime?
ko imaš v prostem teku in stisneš sklopko in daš v brzino je isto kot če bi brez sklopke menjal?
nedela še mašina sploh ker morem olje nabavit pa ferg spucat...
drugače teoretično pa če bi delala bi blo tak ja :D
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

vzemi sklopko ven, in poglej če ti je tam kjer je na sliki rdečo označeno prebilo kajlo ven
Slika
Gas pa dovga luč!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

johnny95 napisal/-a:vzemi sklopko ven, in poglej če ti je tam kjer je na sliki rdečo označeno prebilo kajlo ven
Slika
ok bom jutri pogledal hvala :D
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

šaltomatiK napisal/-a:
johnny95 napisal/-a:vzemi sklopko ven, in poglej če ti je tam kjer je na sliki rdečo označeno prebilo kajlo ven
Slika
ok bom jutri pogledal hvala :D
evo sem že danes raztavil in ugotovil, da kajle ni prebilo, sem jo pa raztavil tam ko grejo lamele dol in so vse ble pikjene, tako da sem jih moral dol dobivat z šraufncegrom.... Zaj me pa zanima kak se sklopka nazaj sestavi oz z čem se napne dol, da lahko nazaj dam tisto varovalo na koncu ker vse skupaj fedre narazn tišijo? hvala :D
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

jest jig skupej stisnm z patent klešami
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

ctxe90 napisal/-a:jest jig skupej stisnm z patent klešami
okej okej, hvala pa kaj kuplonga ni delala zaradi lamel pikjenih? se ne spoznam najbol na mašine z ročnim menjalnikom :P
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

Zarad tega k ti je motor tolk cajta stau so se sprijele vse lamele tako da tudi če je bila sklopka stisnjena ali spuščena so se zmeraj držale ti bi moral nekako vzgati motor in prtisniti na sklopko da bi ti jo samodejno zrihtalo,pa pametno bi bilo če si že razdrel sklopko da vsako lamelo pomočis v olje in nato das skupaj. Tist k rd maže bo meu otroke :P
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

gratis215 napisal/-a:Zarad tega k ti je motor tolk cajta stau so se sprijele vse lamele tako da tudi če je bila sklopka stisnjena ali spuščena so se zmeraj držale ti bi moral nekako vzgati motor in prtisniti na sklopko da bi ti jo samodejno zrihtalo,pa pametno bi bilo če si že razdrel sklopko da vsako lamelo pomočis v olje in nato das skupaj. Tist k rd maže bo meu otroke :P
Aha aha zopet sem si naredo dodatno delo za brezveze hah :D Bom namazal ja sao o otrokih še ne razmišlam haha :lol:
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Tak sem sestavo skup pa namazal z oljem pa zaj dela samo me zanima ko je stisjena vem da more kurbl it v prazno samo se lahko malo magnet zasuče vseeno? kompresija se pa nea čuje... al nesme, ker se mi zdi da je zajla predolga in nena dovol stisne skupaj ker ni orginalna? ... hvala :mrgreen:
Odgovori