Apn sklopka ne spusti...

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Zdravo,
sestavljam eno mašino od apnke, ki je dolgo stala v garaži in je blo vse pikjeno, zato sem vzel vse narazen, spucal... nazaj sestavil menjalnik ker je bil vsipan, itd... In me zaj zanima kaj je lahko narobe, da ko stisnem ročko kuplonga ne spusti... tisti dve izklopni gredi zajla lepo stisne skupaj, tisti šrauf ko pride iz kuplonge lepo ven potegne...

Je lahko krivo tudi to, da še ni olja v menjalniku?

Aja pa mašino sem dal na torija cross in ketna šoba po nihajki, to je lahko tak al bom mogo nekaj naret?

Hvala za odgovore :D
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

nene, olje nima veze s tem da sklopka nespusti, pa si prepričan da je sklopka, lahko ti je zlomilo zatič v menjalniku..
Gas pa dovga luč!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

johnny95 napisal/-a:nene, olje nima veze s tem da sklopka nespusti, pa si prepričan da je sklopka, lahko ti je zlomilo zatič v menjalniku..
lahko malo bol podrobno opišeš ki je toti zatič pa kak približno zgleda, pa bom pogledal, samo skutere pa avtomatike sem do zaj šravfal pa nevem točno... hvala
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

to je zatič, kateri je v menjalniku znotraj prestav, ki ti drži brzino, katerega rado zlomi (vsaj meni).
pretični zatič se imenuje
Gas pa dovga luč!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

johnny95 napisal/-a:to je zatič, kateri je v menjalniku znotraj prestav, ki ti drži brzino, katerega rado zlomi (vsaj meni).
pretični zatič se imenuje
to mogoče? Slika

ko sem sestavljal ni bilo zlomleno je možno da sem na avtmatu kaj narobe sestavo?
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

šaltomatiK napisal/-a:
johnny95 napisal/-a:to je zatič, kateri je v menjalniku znotraj prestav, ki ti drži brzino, katerega rado zlomi (vsaj meni).
pretični zatič se imenuje
to mogoče? Slika

ko sem sestavljal ni bilo zlomleno je možno da sem na avtmatu kaj narobe sestavo?
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

to ja, hmm...nevem, si dal še tisto majhno kajlico ki drži ta zatič notr?
možno pa je tudi da si tam pri sklopki notr ko pride matica gor da si preveč zatisnu in tudi ko spustiš sklopko še vedno drži
Gas pa dovga luč!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

johnny95 napisal/-a:to ja, hmm...nevem, si dal še tisto majhno kajlico ki drži ta zatič notr?
možno pa je tudi da si tam pri sklopki notr ko pride matica gor da si preveč zatisnu in tudi ko spustiš sklopko še vedno drži
ja sem dal še tisto kajlico... sem probal nastavljat tisto matico on najbolj do najmanj zategjeno pa ni pomagalo...
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

šaltomatiK napisal/-a:
johnny95 napisal/-a:to ja, hmm...nevem, si dal še tisto majhno kajlico ki drži ta zatič notr?
možno pa je tudi da si tam pri sklopki notr ko pride matica gor da si preveč zatisnu in tudi ko spustiš sklopko še vedno drži
ja sem dal še tisto kajlico... sem probal nastavljat tisto matico on najbolj do najmanj zategjeno pa ni pomagalo...
aja mislim da se nisma prau razumela... fora je da kurblat gre pa to.... ko stitneš kuplongo pri menjavanju to nedela
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Apn sklopka ne spusti...

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

sepravi ti le sklopka neprime?
ko imaš v prostem teku in stisneš sklopko in daš v brzino je isto kot če bi brez sklopke menjal?
Gas pa dovga luč!
Odgovori