Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

gogiiiii napisal/-a:Zanima me če apn6 zadnje kolo z debelejšimi špicami zdrži približno 8 konju ali bi bilo potrebno menjati za kakšnega drugega?
jst sm jo meu na atxu z e90 in ni blo problema razn tiste gumice
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

nocni voznik napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a:Zanima me če apn6 zadnje kolo z debelejšimi špicami zdrži približno 8 konju ali bi bilo potrebno menjati za kakšnega drugega?
jst sm jo meu na atxu z e90 in ni blo problema razn tiste gumice
Potem se jo splača centrirat..moči pa tudi ni take kot pri e90 ker imam mašino od 110cc kitajca.
blackygego
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: To Maj 17, 2011 3:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blackygego »

pozdravljeni :)
evo zj sm usposobu svojo apn6 :) in po manjših predelavah sm jo malo vdignu, prb. 6cm (nevem napamet) in zdaj ko se vozim mam občutek da nikamor ne vleče ;S kaj bi bilo lahko to ?
ali mora biti ketna prosta med tekom ( je nesme ovirati una gumica od nihajk ?) ?
prosim svetujte mi... mam pa zobčeniško razmerje 12-32 ...
prosim za pomoč!, hvala.
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

blackygego napisal/-a:pozdravljeni :)
evo zj sm usposobu svojo apn6 :) in po manjših predelavah sm jo malo vdignu, prb. 6cm (nevem napamet) in zdaj ko se vozim mam občutek da nikamor ne vleče ;S kaj bi bilo lahko to ?
ali mora biti ketna prosta med tekom ( je nesme ovirati una gumica od nihajk ?) ?
prosim svetujte mi... mam pa zobčeniško razmerje 12-32 ...
prosim za pomoč!, hvala.


probaj nastabit predvzig na 1,5mm pred zmt. Men je potem zlo nl vlekla.

L.p
blackygego
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: To Maj 17, 2011 3:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blackygego »

tjaz051 napisal/-a:
blackygego napisal/-a:pozdravljeni :)
evo zj sm usposobu svojo apn6 :) in po manjših predelavah sm jo malo vdignu, prb. 6cm (nevem napamet) in zdaj ko se vozim mam občutek da nikamor ne vleče ;S kaj bi bilo lahko to ?
ali mora biti ketna prosta med tekom ( je nesme ovirati una gumica od nihajk ?) ?
prosim svetujte mi... mam pa zobčeniško razmerje 12-32 ...
prosim za pomoč!, hvala.


probaj nastabit predvzig na 1,5mm pred zmt. Men je potem zlo nl vlekla.

L.p
ok, bom probau zvecer...
se cujemo.
lp
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

a ve kdo kje kupit nove trše fedrce za novejšo sklopko za apn 6s?
pa zanima me še kako čim lažje zablokerat atx z junior mašino da bo šel 50? trenutno gre pa blizu 100? vem da bo teška sam rabm za registrirat....
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

folc napisal/-a:a ve kdo kje kupit nove trše fedrce za novejšo sklopko za apn 6s?
pa zanima me še kako čim lažje zablokerat atx z junior mašino da bo šel 50? trenutno gre pa blizu 100? vem da bo teška sam rabm za registrirat....
edina pravilna blokada brez da bi škodo motorju je na vrhu batka v fergazerju na zajlo matice ... tako da nebo polnega gasa... pa original izpuh... nikakor pa ne zapirat z podložkim izpušnega kanala ker to pa škodi ... edino če boš res na tehničnega in ven... ker se ni priporočljivo vozit z tem ...
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

aljo69 napisal/-a:
folc napisal/-a:a ve kdo kje kupit nove trše fedrce za novejšo sklopko za apn 6s?
pa zanima me še kako čim lažje zablokerat atx z junior mašino da bo šel 50? trenutno gre pa blizu 100? vem da bo teška sam rabm za registrirat....
edina pravilna blokada brez da bi škodo motorju je na vrhu batka v fergazerju na zajlo matice ... tako da nebo polnega gasa... pa original izpuh... nikakor pa ne zapirat z podložkim izpušnega kanala ker to pa škodi ... edino če boš res na tehničnega in ven... ker se ni priporočljivo vozit z tem ...
avspuh je macula naredu po obliki originala z junior merami. bom probav z maticami . a pa lahko težijo zarad bt litih feltn ter bt sprednjih vilic? ter smernikov ker jih ni?
dizel sploh ne! :)
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

aljo69 napisal/-a:
folc napisal/-a:a ve kdo kje kupit nove trše fedrce za novejšo sklopko za apn 6s?
pa zanima me še kako čim lažje zablokerat atx z junior mašino da bo šel 50? trenutno gre pa blizu 100? vem da bo teška sam rabm za registrirat....
edina pravilna blokada brez da bi škodo motorju je na vrhu batka v fergazerju na zajlo matice ... tako da nebo polnega gasa... pa original izpuh... nikakor pa ne zapirat z podložkim izpušnega kanala ker to pa škodi ... edino če boš res na tehničnega in ven... ker se ni priporočljivo vozit z tem ...
al pa kar kakšen original cilinder dat gor hja jst sm meu enkrat tako srečo da sm šou iz 80cc kitom,arrov izpuhom,21mm ferg(yamaha dt 50,am6) brez da bi kakšnga poznou na tehničnmu
slepec
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Jul 15, 2013 1:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a slepec »

zanima me ali gre na apn 4-6,frgazar bing 14 ali 15,krivino bi naredil sam,mora pa priti točno tam kot original
ali je dovolj prostora
na apn 6s bi dal števec,pokrov za pakne ima pripravljeno za notranji polž,kaj je potrebno kupiti
ali se lahko montira na drugo stran zunanji polž
kakšen števec se kupi
na kaj moram biti pozorn
hvala
Odgovori