tomos apn 6 problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdravljeni!
imam problem da bi moj apn letnik 85 doseze zgolj 30-40km/h, ampak med voznjo nic ne trojira itd.
pa tudi vzge samo z zaprtim benzom,potem ga morem odpret. pa tudi ce ga po vozni ugasnem moram potem ugasnit benz,vzge pa v ene 5 poizkusu,ce je pa mrzu pa zmer v prvo.

kaj bi lahko bilo???


l.p tjaz051
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

Pozdravljen nič nisi napisal kako mešanico delaš.Včasih kdo reče ,da od viška ne boli
alli da olja ni nikoli preveč .Samo ta višek ti potem vse notri zapeče in počasi zapira
izpušni kanal itd...Ti lahko povem iz mojega primera ,ko sem pogledal moped od kolega
Jawa Babetta 207 lušten motorček za voziti po pameti .Namesto da bi mu šel tam okoli 50
ga je komaj spravil na 25 in ko sem odpru glavo motorja je bilo notri res vse sajasto
zažgano in izpušni kanal zaprt skoraj zabetoniran .Potem to vse oprati in delati normalno mešanico
in moped deluje kot je treba .Če bi čakal predolgo bi se tudi lahko zgodilo ,da bi se pregrel ali
da bi ga te saje zaribale .Vglavnem razdri poglej kaj je pod glavo motocikla ,vzami dol izpuh
in spodaj poglej kaki je izpušni kanal ,da ni zabit od saj .In seveda uplinjač tudi prečisti z karb sprejom
ali operi v bencinu in prepihaj ,če imaš kompresor .Upam da ni že vse to prepozno in ,da ni že vse pregreto .
lep pozdrav
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdravljen!
mesanico delam po tistih oljih ki imajo v levem zgornem kotu ak kvadratek in das tist kvadratek + 5l benza. mas pa prav,mi zelo kadi, pa spodaj pri izpuhu kr nekaj crnega vn tece (olje).
kolk % mesanico mi pa priporocas, nimam nic predelano?

l.p
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

Mislim ,da bi bilo najbolj normalno ,da bi si delu mešanco tam 2-2,5% se pravi na 5litrov
dej 1 deci do 1 deci 25ml .Ampak to ko praviš ,da spodaj teče bi jaz na tvojem mestu vseeno
posvetil poozornost uplinjaču mi deluje kot ,da motor dobiva preveč bencina.In že to ni normalno
,ko si napisal ,da moraš da odpirati in zapirati pipico bencina .Čimprej poglej kaj se skriva pod
glavo motorja kaka je glava in bat .In ,če imaš možnost na moped namontiraj izpraven uplinjač
in ti potem ne sme nikjer teči bencin z oljem ven .Bodi previden ,da ti motor ne zagori čimprej
popravi napake bo potem še najmanj stroškov .Še to poglej ali ko zapreš pipico na tanku goriva
če drži bencin drugače jo tudi menjaj .
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

ja sej tud men se to zdi da je,kako pa je z iglo v gergu,kako jo dqm da bo manj benza in vec zraka?

l.p
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pa svecko ma tud cist crno
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

oi pa se neki je, je mozno da kadi ke sem v masino( menjalnik) dal eno olje ki je take rumene barvel nasel sem ga pa doma,bilo je v neoriginalni embalazi.

l.p
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

Sedaj če imaš kot praviš veliko preveč bencina in je vse mokro ,črno poizkusi
v fergu iglo spuščati po stopnjo in boš najbolje našu pravo nastavitev .
Poglej če je tam kjer je plovček vse čisto brez usedlin in ostale nesnage ,ki se nabere .
Če bo potrebno se tudi malo poigraj z vijakom ,ki je iz strani vendar to po potrebi
,če bo potrebno .Kar se olj tiče se rajši drži nekih pravil za menjalnik nekateri dajejo sae 30
ali 10-30 ali 15-40 motorno olje .Res ti priporočam da si nekje sposodiš ali dobiš uplinjač
,ki lepo deluje in boš potem takoj vedel kako in kaj priporočam tudi čiščenje izpuha .
In ,če sebi hočeš dobro ne poslušati ,da je za Tomose vse dobro .To vse dobro potem pripelje
do okvar in uničenje ,pregretje in mnogo saj v glavi in cilindru .
:)
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdravljen!
hvala jutri preverim iglo,kje pa je tisti vijak iz strani,in za kaj je?

imam bing 12!

l.p
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: tomos apn 6 problem

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

To je vijak ,ki ima vzmet in mislim ,da je za štelanje obratov .Sedaj če sediš na mopedu je na levi strani spodaj .
Ampak ti preveri in sčisti cel uplinjač in kaj se nahaja pod glavo
in kakšen je izpušni kanal upam ,da si ga že uspel usposobiti in
,da ti dela .
Odgovori