Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ziga133
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 6:47 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ziga133 »

Pozdravljeni!

Torej imam en problem. Na moji APN6s mi kuri žarnice v zadnji luči (12V/5W). Mislim da glede tega kako povezati zadnjo luč z elektriko ni neke visoke tehnike(siv kabel + črn kabel-zemlja). Imam tudi problem, ko dam kratke luči mi vse luči ugasnejo na motoju.
Še slika kako imam jaz to zlotano v stikalu ~> http://shrani.najdi.si/?2h/Ay/3viXfuRL/img1305.jpg
Ve kdo kaj narediti? MI lahko kdo napiše sigurno pod kateršo tevilko gre kateri kabel(če imam slučajno narobe). Res prosim za odgovore :)


LP


P.S. Mislite da mi kuri to zato, ker imam med belanco in šraufi kar drot(drugače stikalo ne dela ker nima mase)? Bi moral dati kaj drugega, npr. baker?
Če nočeš biti sama, odpelji domov... mene! :P
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

mene zanima kako se meri za predužig naprimr za apn 0.4mm?? od kje to meri in kako, ker v arhivu se ne znajdem :? . HVALA.!
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Z sublerom zmeris in das bat 1,5mm nazaj od najvisje tocke.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

ziga133 napisal/-a:Pozdravljeni!

Torej imam en problem. Na moji APN6s mi kuri žarnice v zadnji luči (12V/5W). Mislim da glede tega kako povezati zadnjo luč z elektriko ni neke visoke tehnike(siv kabel + črn kabel-zemlja). Imam tudi problem, ko dam kratke luči mi vse luči ugasnejo na motoju.
Še slika kako imam jaz to zlotano v stikalu ~> http://shrani.najdi.si/?2h/Ay/3viXfuRL/img1305.jpg
Ve kdo kaj narediti? MI lahko kdo napiše sigurno pod kateršo tevilko gre kateri kabel(če imam slučajno narobe). Res prosim za odgovore :)


LP


P.S. Mislite da mi kuri to zato, ker imam med belanco in šraufi kar drot(drugače stikalo ne dela ker nima mase)? Bi moral dati kaj drugega, npr. baker?
žarnice ti kuri zaradi zanič stabilizatorja napetosti, tist drot na balanci služi samo zato da ti dela hupa in za ugasnit ;)
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

no mene pa zanima katero gred mi priporočate za kit 70ccm na avtomatiku. lahko kr linke nalimate, me pa zanima taka gred da bo zdržala pa da je "športna"
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

a35 napisal/-a:no mene pa zanima katero gred mi priporočate za kit 70ccm na avtomatiku. lahko kr linke nalimate, me pa zanima taka gred da bo zdržala pa da je "športna"
kakšen bo setup?

gred daš lahko CKR, če imaš dobro ohranjene polovičke, pa kupi samo novo CKR ojnico
lahko pa kupiš katero drugo ojnico, ter jo vpašeš v gred :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
ziga133
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 6:47 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ziga133 »

A5f napisal/-a:
ziga133 napisal/-a:Pozdravljeni!

Torej imam en problem. Na moji APN6s mi kuri žarnice v zadnji luči (12V/5W). Mislim da glede tega kako povezati zadnjo luč z elektriko ni neke visoke tehnike(siv kabel + črn kabel-zemlja). Imam tudi problem, ko dam kratke luči mi vse luči ugasnejo na motoju.
Še slika kako imam jaz to zlotano v stikalu ~> http://shrani.najdi.si/?2h/Ay/3viXfuRL/img1305.jpg
Ve kdo kaj narediti? MI lahko kdo napiše sigurno pod kateršo tevilko gre kateri kabel(če imam slučajno narobe). Res prosim za odgovore :)


LP


P.S. Mislite da mi kuri to zato, ker imam med belanco in šraufi kar drot(drugače stikalo ne dela ker nima mase)? Bi moral dati kaj drugega, npr. baker?
žarnice ti kuri zaradi zanič stabilizatorja napetosti, tist drot na balanci služi samo zato da ti dela hupa in za ugasnit ;)
To vem da služi za ugasnit pa hupa, ampak sem vprašal raje :P Drugače pa koliko je kaj nov stabilzator? Al je možno da bi blo tudi stikalo zanič? :)

LP
Če nočeš biti sama, odpelji domov... mene! :P
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

iskrademon napisal/-a:Z sublerom zmeris in das bat 1,5mm nazaj od najvisje tocke.
a tkt se bi mogla naredit iskra 1,5mm pred vrhom? hvala drgač.
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Ja.
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

cerar napisal/-a:
a35 napisal/-a:no mene pa zanima katero gred mi priporočate za kit 70ccm na avtomatiku. lahko kr linke nalimate, me pa zanima taka gred da bo zdržala pa da je "športna"
kakšen bo setup?

gred daš lahko CKR, če imaš dobro ohranjene polovičke, pa kupi samo novo CKR ojnico
lahko pa kupiš katero drugo ojnico, ter jo vpašeš v gred :)
setup bo airsal 65, kasneje 70+, na mašini bo narejena generalka, uplinjač se še odločam kok bo, pa sklopka bo na skuter federce oziroma CNC sklopka od suforumaša, avspuh zaenkrat techno crul kasneje po merah.
sem razmišljal da bi dal preprešat org gred sam, je bla mašina od poštarja :D ( meu je kit ) pa je že čist zjahana pa še navoji so posneti.. tko da rabim nekaj novga..

hvala
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Odgovori