TOMOS APN MHR 70ccm LC

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Zdravo :D zanime me če lahko mogoč iz tega posnetka ( https://www.youtube.com/watch?v=7GJQRn1Jaq4 ) izraačuna približne vrtljaje ? Nek semizdi da sem zaslediu da se da nekako prek zvoka dobit približnne vrtlaje ? če ma mogoč gdo bi proso če bi ga blo vola preverit :D
:)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

DMTuning napisal/-a:Zdravo :D zanime me če lahko mogoč iz tega posnetka ( https://www.youtube.com/watch?v=7GJQRn1Jaq4 ) izraačuna približne vrtljaje ? Nek semizdi da sem zaslediu da se da nekako prek zvoka dobit približnne vrtlaje ? če ma mogoč gdo bi proso če bi ga blo vola preverit :D

kablovje porihti pa naštelo prvo
Uporabniški avatar
UTTuning
glava cilindra
Prispevkov: 661
Pridružen: To Avg 18, 2009 1:20 pm

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a UTTuning »

aljo69 napisal/-a:
DMTuning napisal/-a:Zdravo :D zanime me če lahko mogoč iz tega posnetka ( https://www.youtube.com/watch?v=7GJQRn1Jaq4 ) izraačuna približne vrtljaje ? Nek semizdi da sem zaslediu da se da nekako prek zvoka dobit približnne vrtlaje ? če ma mogoč gdo bi proso če bi ga blo vola preverit :D

kablovje porihti pa naštelo prvo
pa ne gledat slike, nam nč ne smetajo
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

aljo69 napisal/-a:
DMTuning napisal/-a:Zdravo :D zanime me če lahko mogoč iz tega posnetka ( https://www.youtube.com/watch?v=7GJQRn1Jaq4 ) izraačuna približne vrtljaje ? Nek semizdi da sem zaslediu da se da nekako prek zvoka dobit približnne vrtlaje ? če ma mogoč gdo bi proso če bi ga blo vola preverit :D

kablovje porihti pa naštelo prvo
Nism vido nobenga smisla da bi porihto kable, ka je ko biu užig praktično gor rečmo za cca 10 min delovanja,.. mašina bo šla tko dol in jo bom razdro ( da vidmo če je vse vredu, in neki malega je še za porihtat notr, potem pa spet počas skupi...) ko bo pa sestavlena mašina pa tut nevem če bo ta vžig gor ( na koncu se tut na posnetku sliš da je blokada),. tko da morm zamejat z nečim bulšim,.. Če pa lahko gdo zračuna vrtljaje pa lepo prosim :D
:)
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Sem dal jaz u program, zavrti se do 10300rpm. Za trokiranje je lahko vzrok tudi svečka( BOSNA dela tja do 10-11krpm, potem pa ne dohaja več :) ) iz posetka ne vidim katero imaš. Probaj kako drugo vžigalno tuljavo.
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a guma »

gasper mahkota napisal/-a:Sem dal jaz u program, zavrti se do 10300rpm. Za trokiranje je lahko vzrok tudi svečka( BOSNA dela tja do 10-11krpm, potem pa ne dohaja več :) ) iz posetka ne vidim katero imaš. Probaj kako drugo vžigalno tuljavo.
mahkota, kakšen program to uporabljaš?
KoGo
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: To Dec 04, 2012 6:09 pm

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a KoGo »

za koliko rpm je inače mhr replica?...do kojih okretaja se vrti?..na koliko okretaja bi bilo idealno aususpuh izračunat?
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

gasper mahkota napisal/-a:Sem dal jaz u program, zavrti se do 10300rpm. Za trokiranje je lahko vzrok tudi svečka( BOSNA dela tja do 10-11krpm, potem pa ne dohaja več :) ) iz posetka ne vidim katero imaš. Probaj kako drugo vžigalno tuljavo.
Ok supr hvala :D Am svečka je notr NGK hm nevem zdej ka mam več tega al je br9eg al je br10eg,. nism sigurn kero sm meu na posnetki,.. ( sam pomoje ni bla kriva svečka,..) tuljava je dobra semizdi usaj na piljenem bt cilindri je dobr delalo :D
KoGo napisal/-a:za koliko rpm je inače mhr replica?...do kojih okretaja se vrti?..na koliko okretaja bi bilo idealno aususpuh izračunat?
u orginalu piše 10 000 rpm z cca 172° izpuha ( trenutno je kot 193°) :D
:)
KoGo
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: To Dec 04, 2012 6:09 pm

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a KoGo »

a dužina ojnice je?..

to je ojnica od kega skutera?
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

KoGo napisal/-a:a dužina ojnice je?..

to je ojnica od kega skutera?
ojnica je 80mm ( od središča do središča) je pa ojnica iz gredi od Piaggio/gilera motorjev ;)
:)
Odgovori