Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

filius napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
golnar napisal/-a:mater, vem kater bo moj nasledn avto... 225kmh pa 3k rpm... če pa mal gas zahodš pa pr 250kmh šalta v 6.
avtomatik sucks :D manual ftw
Eh js tut skos bl kontam, da bo nasledn avtomatik :) pa še manj izgub je kot pri ročnem menjalniku :)
sam ka pa ko hočeš it v ovinek ? pa ko bremzaš ? z menjalnikom brzino dol pa gremo ... pa še obraba bremz je višja na avtomatikih :D pomoje ni to to ... edin če si res debil pa ne znaš spelat ... pa da ne delaš zastojev pol po cesti :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

Ko boš enkat pelu avtomatika mislm da boš spremenu mnenje :) Ker dons je tehnika tok napredovala, to ko si reku pridš izaa ovinka greš po gasu, in avto ti avtomatsko šalta nižje itd... Obraba bremz je pa odvisna od voznika, al si preventivni al ofenzivni voznik. ker velka večina ne bremza z mašino, in tako obraba bremz ni nč kj manjša kot pri avtomatiku.

Tuki maš en posnetk "drift kinga" model naj bi razturu v šaltanju, ampak prot dsg-ju nima za burek, avtomobila mata pa enako močne mašine.

http://www.youtube.com/watch?v=X4HpD5K6Qws
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

filius napisal/-a:Ko boš enkat pelu avtomatika mislm da boš spremenu mnenje :) Ker dons je tehnika tok napredovala, to ko si reku pridš izaa ovinka greš po gasu, in avto ti avtomatsko šalta nižje itd... Obraba bremz je pa odvisna od voznika, al si preventivni al ofenzivni voznik. ker velka večina ne bremza z mašino, in tako obraba bremz ni nč kj manjša kot pri avtomatiku.

Tuki maš en posnetk "drift kinga" model naj bi razturu v šaltanju, ampak prot dsg-ju nima za burek, avtomobila mata pa enako močne mašine.

http://www.youtube.com/watch?v=X4HpD5K6Qws

ja drag verjamem da ma dsg prednost zarad hitrega prestavljanja ... samo čez ovinke ... tist bi se pokazal ...

P.s. integra je pa integra :D
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

Jani R.I.P
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a golnar »

aljo69 napisal/-a:sam ka pa ko hočeš it v ovinek ? pa ko bremzaš ? z menjalnikom brzino dol pa gremo ... pa še obraba bremz je višja na avtomatikih :D pomoje ni to to ... edin če si res debil pa ne znaš spelat ... pa da ne delaš zastojev pol po cesti :)
ko hočeš it v ovinek greš pač v ovinek :) bremze? ziher je višja obraba, but who gives a shit? zna bit da bo moj nasledni avto avtomatik, ampak sam pod pogojem da bo to kvaliteten menjalnik, kar zame to kar sem včeri pelal, to je. bi pa rad še pelal kakšnega z dvojno sklopko, ta je bil še tastare tehnike..
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

golnar napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:sam ka pa ko hočeš it v ovinek ? pa ko bremzaš ? z menjalnikom brzino dol pa gremo ... pa še obraba bremz je višja na avtomatikih :D pomoje ni to to ... edin če si res debil pa ne znaš spelat ... pa da ne delaš zastojev pol po cesti :)
ko hočeš it v ovinek greš pač v ovinek :) bremze? ziher je višja obraba, but who gives a shit? zna bit da bo moj nasledni avto avtomatik, ampak sam pod pogojem da bo to kvaliteten menjalnik, kar zame to kar sem včeri pelal, to je. bi pa rad še pelal kakšnega z dvojno sklopko, ta je bil še tastare tehnike..
DSG z dvojno sklopko je zelo vredu stvar, dokler dela.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a golnar »

vsak avtomatik je fino dokler dela, žal so načeloma bolj pokvarljivi kot navadni, + stroški obnove ali menjave so zelo visoki!
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

ja.. pr avtomobilskih avtomatikih žau ni samo menjava uprašaj fedra pa sklopke :D

lp.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

pa še avtomatik avto če crkne dela same probleme ker ga nesmeš šlepat, ali pokličeš vlečno službo ali moraš pa v menjalnik naliti do vrha olje oziroma nekaj da maže menjalnik gdo se je kaj učil o menjalnikih bo vedel o čem govorim.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

Pa slišu sem da naj bi meli največje probleme 1-3-5,2-4-6 DSG-ji z dvojno sklopko. Nism še šraufu po pravici sm pa slišu da majo use fabrke probleme znjimi. Dokler pa dela je bomba :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori