elektronski zagon

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

apn6s freek napisal/-a:pa nwm zakaj se spravljate na take projekte
rajš si ga na friško pihni (na novo prebarvaj) pa bt lite fletne pol večje amotizerje auspuh pa kaki bt amaturko pa tunanje kanalčkov pa bo letelo pa še lepo bo
hehe
jst še poštudiral na to nisem da bi dal na apn6s narest ele. vžig
hehe
pa saj ni blema
pustite domišliji prosto pot XD :D XD XD
in zakaj bi si fant šou pilit kanale štrihat motor in nevme še kaj use če ga zanima el sistem?lol!
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

wm sicer ni to na meni meni je pač vseeno kaj bo on naredil sam če je na apn el zagon pol več ni apn
vsaj zame ne
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
tomi122
zobnik
Prispevkov: 154
Pridružen: Če Maj 20, 2010 8:36 pm

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a tomi122 »

apn6s freek napisal/-a:wm sicer ni to na meni meni je pač vseeno kaj bo on naredil sam če je na apn el zagon pol več ni apn
vsaj zame ne
saj če ima polovico delov od BT-ja tud ni več apn...
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

ja ampak to pol več ni to
najboljše je dat ta dnar nekam drugam kot pa v ta einlaser pa vse skupaj
če bi jst hotel imeti tak vžig bi ga že mel ker mam doma od skutera einlaser (zaganjač)
akumulator stikala polža ki porine ven edino kar je je to da bi pač za magnet dal tistih 20 eurov
glede elektronike pa mam tudi nekaj.
pa saj vam pravim ni to to
najboljše je apn s lamo junior celindrom 19 dellorto pa še malo na styling pa je to to.
drugač pa če ma fant veselje si naj kar naredi. če bo to njemu prav bo tut meni moralo bit
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Giro
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Feb 07, 2011 10:28 pm

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a Giro »

Sej zdej si predstavljaš da bli blo ql imet tako da sam uno stikalo prtisneš pa da bi upalu sam se hitro naveličaš veš, mam js na mojem racingu to pa sem na začetku parkrat tko upalu, zdej pa že dve leti skoz na kurblo. Pa še ko je mrzlo moreš pou ure uno tiščat, če pa na kurblo pa sprve užge....

Ampak če res hočeš imam jaz štarter motorček pa zobnik za motorček in elektroniko za to, sam še vedno moreš magnet menjat(tazga z zobnikom) pa bloke(tej novi bloki imajo drugačne kanale tko da boš pol mogu še cilinder zamenjat alpa fanj zbrusit) in stranski pokrov če hočeš da ti bo pasalo gor...Pa še baterijo boš mogu nekam dat...

Lp, Giro
tomi122
zobnik
Prispevkov: 154
Pridružen: Če Maj 20, 2010 8:36 pm

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a tomi122 »

to mam tud jaz namen narediti,nek velik problem ni,ni pa enostavno.
Rabil bi magnet z zobnikom od youngsterja,zaganjač in navitje od youngsterja,to bi prišlo okoli 120 eur,rabiš še akomulator,nevem pa če boš lahko to zvezal na org. štrom,jaz bom zase uporabil od aprilie rs 125.
Pri tebi nastane problem ker imaš apn6 mašino,s prisilnim hlajenjem (jaz imam ctx,torej malo manj komplikacij :) )
Pri tebi bi jaz rešil tako,kupil bi BT cilinder(40 eur) ,pokrov magneta od ATXa(5 eur ?) ,ki bi ga malo predelal,magnet,zaganjač in navitje od youngsterja(okoli 120 eur) ,štrom pač sam zbereš in baterijo rabiš (20eur)
Bi pa moral predelati/zamenjati avspuh če boš dal od BT-ja cilinder.

In še nekaj za tiste,ki sprašujete zakaj bi dajal elektronski zagon na apn6...(govorim zase!) če se lotim motorja predelovat ga ne predelujem za punce ampak zase(že res da se potrudiš da bi motor čimlepše zgledal in čimprej komu padel v oči),res je da elektronski zagon ne spada pod "nujne" stvari,vendar če ima človek voljo da bi nekaj naredil in vas nekaj vpraša mu poskusite odgovoriti,ne pa nabijat da je to brezveze,tako človek izgubi vso veselje do predelav...

lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a macula »

Pa takoj krneki vsi da je to brezveze, pol se jih pa 5 najde ki bi pa to imeli, pa bodo že kr vsi naredili.. :?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a filius »

Sam sm to že dolg nazaj hotel naredit, na mojem CTX-u sam pol sm skontu da se ne splača tolk vlagat v tomosa.

Drgač pa, potrebuješ še neko relejsko vezje da ti zdrži tok ki ga požene zaganjač, če to misliš naredit preko navadnega stikala ti ga bo samo sežgalo. Vezje za polnenje akumulatorja oz. načrt zanj dobiš pod tehničnem arhivom oz. na netu pod oznako čipa LM 317.

Nastane pa nek drug problem, oz ni ravno problem, vendar do sedaj sem videl ene par tomosov s el. vžigom, pa vsak je raje vžgal na kurbel kot pa na el zaganjač, in se mi di da so že v osnovi mal kiksnl s tem.

Raje mej 150€ v žepu, pa vžgeš na nogo in je to to.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Bi lahko kdo malo opisal kaj vse je treba predelati, da bi zmontiral elektronski zagon na ATX-a oz. katerega koli drugega tomosa (s prestavami, ne automatica).
:?:

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: elektronski zagon

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kamion napisal/-a:Bi lahko kdo malo opisal kaj vse je treba predelati, da bi zmontiral elektronski zagon na ATX-a oz. katerega koli drugega tomosa (s prestavami, ne automatica).
:?:

LP
nosilec zaganjača moreš nekako naredit, in zobnik spravit na magnet
ostalo: električne napeljave in to ni noben problem :)
Odgovori