Tomos CTX

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a KVAS »

iskrademon napisal/-a:pa se meni zdi ali mam sam jst take izkušnje z ctx da je menjalnik prešvoh. sploh prestavne vilice se rade lomijo.
no men so se enkrat zlomle, moj bratranc je tud skos imel probleme z menjalnikom. je to šibka točka al ne?
Če se odlom vilica je problem v vozniku in ne v menjalniku. Vilica itak nima nobenih naporov, razen ko ti prešaltaš. Zdej če skačeš gor po šaltheblu je velka verjetnost da se odlomi.
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

verjetn da je pol prejšn lastnik tako ravnav z mojim motorjem, ker meni nikol ne škrtne.Me pa čudi kako se je zlomla mojmu bratrancu,ki ga je tako merkov, prej pa je še bil od njegovega strica, ki se je vozil par mesecov potem pa ga postavil v kot.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

men je uspelo uničt 1 menjalnik(pa še to verjetno zaradi slabo sestavljenga), enega sem mučil do konca (APN), pa je delal odlično, zdele na ctx-u pa 1. 2. z sklopko ostale ponavadi brez pa laufa ko šus... tako da nevem.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

mogoče je bil ta hiba, saj drugače pa je to vseeno prešvoh, ker so vilice enake kot na apn-ki.bomo vidl kako bo naprej.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a KVAS »

iskrademon napisal/-a:mogoče je bil ta hiba, saj drugače pa je to vseeno prešvoh, ker so vilice enake kot na apn-ki.bomo vidl kako bo naprej.
Pa lih govorim ti, da vilce ne rabjo bit močne, saj samo prestavijo kajlo naprej po gredi. Če z nogo zabijaš menjalnik bo slej al prej šla.
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

pa ubistvo je cel menjalnik bolj na izi narjen.ne vem jst vem das nikoli nisem grdo delal z motorjem.
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a golnar »

kupte si poštarske vilce k majo malenkost ojačitve na tistem mestu k je sicer našvohnejši in se vedno zlomi... potem pa boste brez skrbi tudi skakali po menjalniku.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

Mah js sj sam kriv, ker pač gonm zadevo, ker že tako ali tako negre nikamor, bomo porihtal pa bo an, menjalnih vilic mi še do sedaj ni uspelo zjebat, kajlo sem pa tudi do sedaj samo 1 pa še tisto ko sem še učil šaltat, tu pa nevem kaj je šlo. Moram it do moje po motor ampak nimam volje :roll: Bo še :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

Minilo skoraj že 1 leto od zadnje objave v tej temi :roll:

Vglavnem CTX je še doma, čeprov kokr ste vidl se že kake 2 meseca prodaja, razlog prodajanja je ker me nekako minilo do Tomosev, ter ker se neprestano nekaj kvari itd, je pa tudi res da motorja ne šparam prav preveč...

Je nekaj novosti na motorju, kot so: nova pletena zavorna cev, hidravlika od skuterja, smerniki od tanovih alpinotov, drug obratomer...Zadnič sem pravtako opravil tehnični pregled in podaljšal registracijo, sedaj pa počiva v garaži in čaka boljše čase.

Kakorkoli če je kdo interesent z dobro ponudbo potem --> ZS

Še ena slikca, čeprav stara (15.9.2012)
Priponke
Fotografija1594_renamed.jpg
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

CTX je dobil novega lastnika, upam da ga nebo zjebal takoj, bomo vidli.

Tako da tema se lahko zaklene.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori