Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

KVASoooO napisal/-a:ALU z nizko vsebnostjo magnezija se da lepo varit, pri višjih vsebnostih pa se peni.
Ko je vsebnost v nekaj %, je tisto že zlate ali rumenkaste barve- potem se ne da več varit , ker Mg gori v obloku. Ampak tisto so deli, ki so na raznih Bimotah ali dirkalnikih, kak gokart ima nosilce iz tega, ni pa neka tomos glava niti blizu ;)

Zakaj bi bil Mg v glavi, če pa je namenjen zlitinam za velike mehanske obremenitve, glava kot taka pa nima NOBENIH posebnih mehanskih obremenitev, glede na njeno debelino in velikost!??!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a golnar »

če koga zanima točna sestava zlitine glave, ali kakega drugega alu kosa, naj mi pošlje vsaj 2x2cm košček z približno ravno površino pa naredim analizo sestave pa bomo takoj vedeli ali je kriv Pb ali Mg. po izkušnjah pa je svinca v glavi samo v sledeh.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
markeec
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:34 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a markeec »

zanima me katere dize pašejo v dellorto 17.5 ferg???
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lead. Normally present only as a trace element in commercial-purity aluminum, lead is added at about the 0.5% level with the same amount as bismuth in some alloys (2011 and 6262) to improve machinability.

Magnesium is the major alloying element in the 5xxx series of alloys. Its maximum solid solubility in aluminum is 17.4%, but the magnesium content in current wrought alloys does not exceed 5.5%. The addition of magnesium markedly increases the strength of aluminum without unduly decreasing the ductility. Corrosion resistance and weldability are good.

Vir:
http://www.keytometals.com/Article55.htm
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

markeec napisal/-a:zanima me katere dize pašejo v dellorto 17.5 ferg???
m6 ker predvidevam da maš phbn
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
markeec
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:34 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a markeec »

da phbn je hvala ;)
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a luky »

mene pa zanima ali bi kaj pridobil če dam na moj tomos alpino dellortota 16/16. sedajšne predelave so 15 zobnik, lipnik, doma imam še mf cobro bom probal s katerim gre bolje, športen filter, in to je to. zdaj bi pa dal še nou fergazer, L bat, in 5 prestavo.
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a akasa »

Ne dajat notr L bata, ker je bat delan za gus cilinder in ne za alu! Razen če boš dubo L bat za alu cilinder.
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a luky »

sem se že pozanimal na strani obnovi.si se dobijo tudi bati za alu cilindre.
Uporabniški avatar
tomos65
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 3:36 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomos65 »

ali slučajno kdo ve kje bi se dalo kupiti celoten kit ti."doppler sklopke"......ne vem kako bi se po naše reklo :mrgreen:

http://www.google.si/imgres?q=doppler+c ... =137&ty=56
Odgovori