Tomos Avtomatik 70Kit

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
cedinko11
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Apr 21, 2012 12:09 pm

Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a cedinko11 »

Na motor mislim dat 44mm bat pa večji cilinder,... je bolje da je cilinder aluminijast ali navaden? hvala
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a Rexi »

za aluminijastega verjetno misliš od Airsala 44mm kit ?

Kakšen gus cilinder si to mislil ? originala nemoreš pobrusit na 44mm(vsaj kakor sem bil jaz seznanjen). mogoče si mislil lamota ? Če si mislil tega se ti bolj splača airsal kit, ker drugače bi mogel predelat bloke in nekako narest prisilno hlajenje.
cedinko11
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Apr 21, 2012 12:09 pm

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a cedinko11 »

Aha...sem že dobil Airsal kit 70ccm. Zanima me kam paše neka ploščica z kavelji, ker se mi niti ne sanja ne? Verjetno je za Auspuh ali fergazer? hvala za pomoc
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

cedinko11 napisal/-a:Aha...sem že dobil Airsal kit 70ccm. Zanima me kam paše neka ploščica z kavelji, ker se mi niti ne sanja ne? Verjetno je za Auspuh ali fergazer? hvala za pomoc
mislis lamele xD al si samo js tako predstavljam?

Drugace gus cilinder od atmjev gre na 45mm anka (mislim da)
cedinko11
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Apr 21, 2012 12:09 pm

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a cedinko11 »

Ja lamele ja sam nisem vedu kam jih dat ker imam zdj navadno koleno od dellorto SHA 14 12 pa morm verjetno mal predelat da bo kvadraten na koncu ane ?... Ce pa zajebem ga bom pa kupu
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nesplača se ti pacat koleno ko dobiš za 5e novega
cedinko11
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Apr 21, 2012 12:09 pm

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a cedinko11 »

Ok, katero koleno pa priporocate da kupim? Pa zanima me ce je sploh nujno da vgradim lamelni ventil glede na to da ga moj model avtomatika sploh nima. Hvala.
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

cedinko11 napisal/-a:Ok, katero koleno pa priporocate da kupim? Pa zanima me ce je sploh nujno da vgradim lamelni ventil glede na to da ga moj model avtomatika sploh nima. Hvala.
neko malo večje, oz odvisno od fergazerja. lamelice pa moraš dat gor ker drugač ti nebo delalo...
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

PiZdeK6_ napisal/-a:
cedinko11 napisal/-a:Ok, katero koleno pa priporocate da kupim? Pa zanima me ce je sploh nujno da vgradim lamelni ventil glede na to da ga moj model avtomatika sploh nima. Hvala.
neko malo večje, oz odvisno od fergazerja. lamelice pa moraš dat gor ker drugač ti nebo delalo...
koleno je lahko tudi originalno ce se ne motim, samo kot bi reku @aljo69, cez slamico je tezko dihat in tect, zato je priporocljivo vecje koleno in karburator (dellorto 15/15, 16/16 z kolenom notranjega fija 16mm)
cedinko11
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Apr 21, 2012 12:09 pm

Re: Tomos Avtomatik 70Kit

Odgovor Napisal/-a cedinko11 »

vplinjač bom pustil isti samo malo pobrisil pa dal gor večjo dizo...S kolenom pa je problem ker original od dellortota ni kvadraten(nima 4 lukenj za vijake ampak samo 2). Katero koleno priporocate da kupim, pa da ni predrag( največ 10 ali 15 €) ?
Odgovori