Flexer problem prestavljanje

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
kuukii12
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: So Nov 05, 2011 9:33 pm
Kraj: Škofja Loka

Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a kuukii12 »

Pozdravljeni.
Imam Tomosa Flexerja s katerim so učasih težave s prestavljanjem. Motor ima spredaj original zobnik (ne vem natančno orginalen v glavnem, lahko pa pogledam če bo kdo rabil) zadaj pa imam 22 zobnik. Moped nima nobenih drugačnih predelav in doseže hitrost 35. Zanima pa me katere zobnike mi priporočate (spredaj) za zadaj pa sem razmišljal tudi zobnik 28. Če ima kdo iskušnje s tem naj prosim napiše pod to temo.

P.S. Temo sem napisal zaradi tega ker od takrat ko je zobnik 22 zadaj težje prestavlja po moje zaradi originalnega stanja izpuha in me zanima če z zobniki lahko še kaj dosežem.
TomosPower4Ever! :D:D
luka32
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Avg 29, 2011 2:33 pm

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a luka32 »

večji zobnik zadaj = manjša končna hitrost, boljši pospeški in posledično lepše prestavljanje.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

problem ni v prenosih ampak ti je zgleda poču uprašaj fedrčk na zobnikih pri sklopki ... 1e + olje atf, ki ga morš prej vn zlit pred menjavo drugače nič kompliciranega ...
Priponke
uprašaj feder.jpg
uprašaj feder.jpg (18.28 KiB) Pogledano 2339 krat
kuukii12
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: So Nov 05, 2011 9:33 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a kuukii12 »

aljo69 napisal/-a:problem ni v prenosih ampak ti je zgleda poču uprašaj fedrčk na zobnikih pri sklopki ... 1e + olje atf, ki ga morš prej vn zlit pred menjavo drugače nič kompliciranega ...
ravno ta 2 zobnika al karkol sta sem imel na enemu od obeh rebra polomljena na enem delu in je ropotalo med vožnjo, mislim da tudi olje ni bil taprav učasih not za tale feder pa je mogoče da je počen
TomosPower4Ever! :D:D
Uporabniški avatar
Frcak
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Mar 19, 2012 5:36 pm
Kraj: Domžale

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a Frcak »

kuukii12 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:problem ni v prenosih ampak ti je zgleda poču uprašaj fedrčk na zobnikih pri sklopki ... 1e + olje atf, ki ga morš prej vn zlit pred menjavo drugače nič kompliciranega ...
ravno ta 2 zobnika al karkol sta sem imel na enemu od obeh rebra polomljena na enem delu in je ropotalo med vožnjo, mislim da tudi olje ni bil taprav učasih not za tale feder pa je mogoče da je počen
To je vprasaj feder stane mislim da pod evro isto je men tresl pa sem zamenjal feder olje v menjalniku (ATF)
in semeringe sem menjal pa je blo kul.
Tomos <3
kuukii12
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: So Nov 05, 2011 9:33 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a kuukii12 »

če hočete bom danes ali jutri posnel kakšen je zvok... je pa tako ko je motor ogret malo bolje prestavlja. Jezi me zato ker prijateljim z istim prenosim ter ko je mrzel breez problema prestavi... :oops:
TomosPower4Ever! :D:D
Tomos93
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:51 pm
Kraj: Domžale

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a Tomos93 »

kuukii12 napisal/-a:če hočete bom danes ali jutri posnel kakšen je zvok... je pa tako ko je motor ogret malo bolje prestavlja. Jezi me zato ker prijateljim z istim prenosim ter ko je mrzel breez problema prestavi... :oops:
za to tresenje je ponavadi razlog :
-vprašaj feder ali pa
-kolicina in starost olja v menjalniku

Odpri mašino najbols da zamenjas vprasaj feder je pod evro mal pogledas kaksni so semeringi ce je vse ok sestav masino nazaj in nalij notri novo ATF olje je pa 7 evrov na petrolu.
kuukii12
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: So Nov 05, 2011 9:33 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a kuukii12 »

Evo vam obljubljeni posnetek... motor sem imel že na popravilu v velotu takrat so bili tisti zobčki na zobniku polomljeni (na tem kar je objavil aljo69) tako da je med vožnjo ropotalo. drugače se pa meni ne zdi normalno da mi prestavlja 15sec pa s tem da popuščam gas ker prijatlu prestavi v 3sec.

Evo posnetek:
http://www.youtube.com/watch?v=ReL8Ydk6 ... ZATXxJdO8=

Prosim za kakšen odgovor, že v naprej hvala!!


Aja olje v menjalniku pa je staro pol leta narejeno pa je bilo (1000-1500km)
TomosPower4Ever! :D:D
Tomos93
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:51 pm
Kraj: Domžale

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a Tomos93 »

Ja sigurno je da predovg prestavlja, probi za začetek zamenjat olje v menjalniku, notr nalij ATF.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer problem prestavljanje

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlij olje vn .. pa dekl dol pa poglej za vidne napake ... da neboš olje nalil pa ugotovil, da ni to to in spet olje vn spušat ... preglej tist fedrček če je uredu ... in lamele na sklopki če imajo še dost materiala ...
Odgovori