Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Predstavite nam svoj moped
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a AljazK »

No pa da še jaz predstavim moj stroj. Model A3(5)klsg, verjetno ga še se ga tisti, ki ste že bili uporabniki mopedforuma spomnite. Jaz sem AljazK, bivši administrator na mopedforumu, ki se je zaradi tega ker smo vsi postali bolj "stari" opustil in ostal le v spominu. No kljub skoraj neuporabi še moped stalno registriran in takšen kot je bil. Včeraj sem ga malo naturiral in se spomnil, da še sigurno obstaja kakšna stran z tomosi in evo našel, danes z veseljem preglejujem teme in se spominjam še nekaterih mopedov. Me veseli. V čast mi je tudi, da sem našel pod temo kiti za avtomatika tudi moj moped. ;) 8-)
No pa da ga predstavim, kolko še se spomnim kaj vse je narejeno na njem :D
Tuning:
- A35 mašina z narejeno generalno, z zbrušenimi pretočnimi kanali in novo CRK ojnico, na novo sprešano (ok leta 2008 sem naredil to, vendar sem sedaj z mopedom naredil verjetno okoli 1000km od takrat do sedaj ko smo 2012, tak da še zato jaz smatram za "novo" :D )
- Raptor speed kit cilinder 65ccm, predelan
- nižana glava za 2mm
- Dellorto SHA 16/16
- orginalno direktno koleno za 16-ko (iz časov mopedkita)
- zelena monolamela (iz časov prvih airsalov v SLO, po mojem mnenju še stalno najboljša)
- krajšana fedra na drugi sklopki
- MF cobra z večjo vstopno odprtino (28mm)
- prenosi 26/19 (costum)

Končna hitrost okoli 80km/h z MF cobro, pospeški vrhunski, z MF3, pospeški veliko slabši, maximalna izmerjena hitrost 88 km/h z GPS-om. Za tak lahki moped je 88 km/h kot da letiš, bog ne daj da se moreš takoj ustavit, če pa se moreš... adijo si :lol:

Nekaj slik predelave:
Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Styling:
- neonke (pod motorjem) in led diode (spredaj in zadaj)
- ročke s plameni
- Raptor speed kit nalepke izdelane po naročilu, ter nalepke po tanku izdelane po naročilu
- Krajšana sprednja smernika, na zadnjih dveh so mrežice (ok če je to stajling ali ne :P )
- sava MC2 gume, spredaj 2.25, zadaj 2.5 širine
- ATX amortizerji
- pa še veliko bi se lahko našlo...

Aja sedaj še imam samo MFpower cobro, MF3 sem prodal za 60€ leta 2008, še stalno premalo glede na to da je bila nova (vidno na slikah, nov lastnik še mi je sedaj hvaležen) :lol:

Zdaj je tak:
Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Plani, ker sem opazil da se sedaj dobi DMP glava, me zanima ali se mi jo splača kupit ter zamenjat s to ki jo imam sedaj(nižano za 2mm), ker ona od DMP naj bi bila prav za kit, pa me zanima ali bi se poznalo, ker sem že ven iz moped predelav vas zato to sprašujem. :arrow:
http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... hvjtki9v93
Črni amortizerji me mikajo ki so na cilinder.si, te atx z veseljem prodam, če kdo rabi... :arrow:
http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... hvjtki9v93
Ojačane vilice, če ima kdo izkušnje z njimi bi bil vesel.
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... uct_id=327

Zdaj pa komentarji. :D

Lp, Aljaž
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Lepa predelava.Ja za avtomatika taka hitrost kot ste jo dosegli je pa že skorej mau preveč :lol:.Drugače pa pohvalno-dobro opravljeno ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

se še spomnim tegale ....

sam imam dmp kapo razlika med originalno in to nebi vedu ker niti nisem imel originalne ... lahk ti pa povem da je težka ko ps ... res 1x težja od original.... se ti bolj splača originalno predelat na 44 + squish

zadnje vilce sm kupil na Cilinder.si iste za 59.80 € .... (jih ni imel v ponudbi) ampak sm slučajno zvohal in tudi nabavil ...

vzmetenje imam pa jaz sicer one kromirane in so tut kvalitetni so pa 2cm krajši (original dolžine)...

priporočam ti pa še da pozabiš kobro in nabaviš tecno krul ... razno če želiš met nožno bremzo ... ker nemoreš montirat krula če imaš nožno bremzo ... lahko pogledaš v podpisu imam temo in na zadnjih slikah se vidi z krulom kako izgleda (z spucanim lakom in pobarvan na črno... ker lak je tako u kumari)... krul je zelo dober izpuh za na kit ... vleče konstantno čez vse obrate ... pospeški so ubitačni ... ne dam drugega gor ...

prenose maš pa pomoje predolge ... bi rajši dau 24 zadnjega ...

drgač pa všečen moped ...
FlexerTuning
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Sep 29, 2011 3:18 pm
Kraj: nova gorica

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a FlexerTuning »

glede krula se strinjam,sam imam kit in krul je najbolši...
nožno bremzo lahko imaš,samo moraš dalšat stopalko.
lp
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a AljazK »

Hvala peropodgurc, imaš prav pri takšni hitrosti je ubijalsko. :D

Aha ok, torej glede na to da še se z mopedom vozim res poredko, recimo max 10x letno, se mi zdi da se mi ne splača kupovat te glave DMP, če praviš da je težka plus tega sem bral da je orginalna boljša če je predelana, moja je itak zbrušena samo squish-a nima ven zbrušenega, ampak ok, gre zelo fajn, kompresija odlična.
Zadnje vilice bom mogoče menjal, ker imajo luft, pa itak morem razdret in pušo menjat, bom vido kak mi bo.
Glede vzmetenja ima mogoče kdo kakšno sliko kako to izgleda na mopedu, ker še mogoče od zadnjih vilic kako pride ko so stranski plehi gor :?: Drugače pa glede na to, da je kit napiljen dela s cobro zelo lepo, vizualno mi krul ni všeč, pa zadnja nožna bremza mora biti pri takšni hitrosti, ker še je najbolj ziher.

Glede prenosov pa je tako, da sem dal posebaj drejat zobnik, ker je bil že narejen, vendar za nek drug moped pa sem priredil, potem sem še moral felno prirediti, ker je 22 zobnik "najmanjši" možni, ampak splačalo se je, ker mislim da noben v sloveniji nima takšnih prenosov. Moped ima sedaj ko je cilinder napiljen veliko boljše pospeške z 26/19 prenosi, kot jih je imel ko je bil gor nepredelan kit in originalni prenosi 26/22. Lahko marsikdo potrdi. ;) Imam pa še felno z 22 zobnikom, vendar sedaj ko je napiljen še nisem probal, čeprav je že od tega skoraj 4 leta :D Pomojem mora biti ubitačno z 22 zobnikom, kaj šele 24, ijuj. :shock:

Evo še par posnetkov, lepo se sliši kako menja, vendar je to bilo še takrat ko še ni bil kit napiljen, tako da so pospeški sedaj še boljši, ter luknja med 1. in 2. prestavo je manjša:
Saj mogoče je že kdo videl na youtubu:
Na 1:28 se lepo vidi pospešek:
http://youtu.be/25IAPQryzyg
Ter še en:
http://youtu.be/Xcl9GwsGxIA

Lp
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a maatej »

noro lep, res pohvalno! ;)
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a AljazK »

Hvala. ;)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ful lep moped, leti pa tut kar dobro !
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sam če me spomin ne vara je "raptor kit" vseboval airsala+ sha 16/16+ koleno + tecnigas ?
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Re: Moj predelan avtomatik z predelanim RAPTOR kitom 65ccm

Odgovor Napisal/-a AljazK »

KVASoooO hvala.
aljo69 če smo res točni, je bilo tako kot ti praviš, vendar še ga v naših krajih stalno najbolj poznajo kot raptor kit. :D
Odgovori