Apn Projekt- Junior

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

Pich napisal/-a:
macula napisal/-a:1. Ne razumem kako so lahko Junior bobni, ker junior je imel felge na špice ne pa litk.??
2. Ne vem od kje ti to da je filter od specjalke, ker specjalke niso mele filtra, samo trobento, filter je od juniorja alipa od 15ke.
Na Štajerskem koncu so 15-ke specialke.
je tako ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a macula »

Potem so juniorji BT-ji?? :roll:
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

maatej napisal/-a:se mi zelo dopade !

ampak tam ko si geštel zarad ferga rezov ga znotraj ojačej, ker tam se rado skrivi ;)
sicer je možnost da se krivi al pa karkol zelo mejhna, ampk jst bi useen mal ojačov znotrej..
Hvala, hvala, po jačanju ni potrebe, ker je okvir zbrušen do mostička, v real je 3,5mm, tak da mislim da nebi smelo bit težav :)
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

peropodgurc napisal/-a:Lep projekt :D.A za barvo si se že kej odloču kakšna bo?Drugače pa pohvalno ;)
Hvala, barva bo vrjetno hellrot rdeča s črnimi litkami in rdečim robom :twisted:
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

denso26 napisal/-a:mal bo treba še naštelat po moje, se mi zdi da tm kjer gas nabije da se ne zvrti tako kot se more, za juniorja in bat na en obroček bi se mogla zadeva mal bolj zavrtet...usaj tako se mi zdi ;) , drugače pa zanimiva stvarca 8-)
Zadeva se zvrti nenormalno, samo kot sem že omenil ne obsojat mopeda po posnetku, ker je bil to ipak first start, na posnetku je prevelika boost diza in svečka s premalo toplotno vrednostjo, kar je bilo tudi takoj odpravljeno :) drgač pa se vrti okrog 12.900 rpm in to s powerco ;)
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

sales0 napisal/-a:Pozdravljen! Lepa tema in lepo pregledna, ampak nastanejo tezave, in sicer z kombinacijo izpuh-cilinder, in ta kombinacija nikakor ni dobra. Recimo cobra dela ja nekje 160° , tvoj cilinder pa ma kot izpuha 180° in ti bi ga se pa rad dvignil. Naredi si sam izpuh in potem bos komaj videl kaj dela moped, ampak spet z zamenjavo fergazerja, privosci mu recimo tam enega pwk-ja ko mas poslikano.



L.p!



Ales!
Lp in Hvala, vem in vrjamem da bi na 180° oz. rečema ko ga dvignem še, kr 190° izpuh po meri še najbolje špilal v kombinaciji rečma 24 pwk, kr tisto sta 28-ki, samo sem velik pristaš Powerc, in ta je itak delana za bt/atx/ctx tako da je že v orginalu delana za malo večje izpušne, že koleno je širše za 2 mm, nima vdrtine za amortizer, tako da je direktn flow, in moj ustnik, ki sem ga sam izdelal-po izpušnem, cobre so pa že itak znane po tem da najlepše delujejo na vseh obratih na 39.5mm+ :) vem da še vedno ni to to, kar bi lahko blo z costum izpuhom, samo sem prezadovoljn s performansi tako da bom kar ostal za enkrat na Cobri, vrjetno pa bom čez čas tudi izdelal svojega, samo iz firbca, da vidim kolko lahko v resnici izstisnem iz juniora :)
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

macula napisal/-a:1. Ne razumem kako so lahko Junior bobni, ker junior je imel felge na špice ne pa litk.??
2. Ne vem od kje ti to da je filter od specjalke, ker specjalke niso mele filtra, samo trobento, filter je od juniorja alipa od 15ke.
Lp

1.Junior bobne sem dobil vred z bobino in jih bom vrjetno naredil v org apn-kine 17col feltne, potem ta boben ma popolnoma enak premer kot ktm-ova feltna ki je na sliki, tako da paše u nulo, treba bo samo pušo naredit med bobnom in feltno, je pa še opcija bt- feltn, ki jih imam prav tako doma in se še odločam :)

2.Pri nas pravimo 15-kam specialke, tako kot marsikateri pravi za 6-ke da so štirke, ne vem zakaj ampak tak pač je :) junior filter pa je malo dalši in ga imam pravtako doma :)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Zadovoljen si s perfomansi zato, ker pravega izpuha zgleda še nisi probal. Mogoče powerca odgovarja mašini do neke mere, čim pa je cilinder piljen in so koti izpušnega kanala spremenjeni se pa stvar malo zakomplicira. To da bi izpuh deloval boljše na 39.5 mm + še nism slišu. Res da je par sprememb kar se tiče navora in temperature(posledično obratov), ni pa to taka razlika da bi reku da stvar z večjo vrtino trga. Tisti ustnik ki si ga naredu se mogoče zdi kot dobra rešitev vendar ni ker izpušni plini na poti iz cilindra naletijo na preveliko štengo, kar vpliva na delovanje. To bi mogu rešit s kanalom oz. z drugačno krivino. 12900 obratov si nameru med vožno? Nočem bit pametn, hotu sm samo povedat par napak ki sm jih opazu, drugače pa želim veliko uspehov pri projektu, je pa treba si vzet čas in nardit kot je treba.
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

KVASoooO napisal/-a:Zadovoljen si s perfomansi zato, ker pravega izpuha zgleda še nisi probal. Mogoče powerca odgovarja mašini do neke mere, čim pa je cilinder piljen in so koti izpušnega kanala spremenjeni se pa stvar malo zakomplicira. To da bi izpuh deloval boljše na 39.5 mm + še nism slišu. Res da je par sprememb kar se tiče navora in temperature(posledično obratov), ni pa to taka razlika da bi reku da stvar z večjo vrtino trga. Tisti ustnik ki si ga naredu se mogoče zdi kot dobra rešitev vendar ni ker izpušni plini na poti iz cilindra naletijo na preveliko štengo, kar vpliva na delovanje. To bi mogu rešit s kanalom oz. z drugačno krivino. 12900 obratov si nameru med vožno? Nočem bit pametn, hotu sm samo povedat par napak ki sm jih opazu, drugače pa želim veliko uspehov pri projektu, je pa treba si vzet čas in nardit kot je treba.
Lp, seveda je moped še v delu, to se ve, že v začetku sem omenil da zadeva nebo na hard in si pač razpolagam s tem kar imam, seveda vem kako deluje resonanca in ni vedno tako da če je večje je boljše, ravno obratno, ustnik, sem pač moral rešit, ker si nemorem privoščit da pokrijem kanal za 2mm, in sem pač zadevo rešil na konus, seveda ni ideal, je pa boljš in je samo začasna rešitev, preden se spravim delat lasten izpuh :) 12.900 sem nameril v prostem teku s s6 obratomerom, slučajno sem imel enega doma in sem priklopil, sam zaradi firbca, ni pa moped še niti približno dodelan, koliko še bo :) v planu imam cilinder podložit za 2mm, pretočne bom nižal proti batu, izpušni na 70% , sesalnega moram tudi znižat in dvignit, malo bom še popravil kote odpiranja pa zapiranja, vendar nič kaj drastično, uredit moram flow v cilindru, v planu je še krajša gred, vendar še ni ziher( bom videl kako bo z koti ), seveda moram tudi cilinder od zgoraj postužit, glavo postužit, ker imam bat z ravnim čelom, uredit squish itd. potem še je tukaj selettra, 21 flatslide... v glavnem dela še je ogrooomno, vem pa tudi da zdaj samo govorim pa nič ne pokažem, trenutno je mašina v fazi, bom pa poslikal v kratkem, nočem še slikat polovičarskega dela. Dela se pa trenutno malo bolj počasi ker si rajše vzamem malo več časa in naredim kot treba :) in sem tudi vesel vsakršnega koli nasveta/graje da vem kje zadevo izbolšat :)

Lp Igor
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

Da pihnem malo prah iz teme, dela se dela :)

Končno Pvl:

Slika

Dobil sem tudi od sl-a pokrov:

Slika

Slika

Alpino rezervar?

Slika

prišle so tudi bt feltne, guma zgleda široka kr ni napumpana :

Slika

Slika

Potem sem se lotil lukenj ki so v okvirju od ščita in številk

Slika

Slika

Slika


2. nanos fillera

Slika

Slika
Ko bi vii vedli kaki je bil toti ščitnik :lol:

Slika

jaaaa, tudi papirje mamo po novem :)

Slika

Potem sem poskušal razne varjante za sprednjo zavoro:

Slika

Samo sem se odločil da bo ta varjanta odzadaj:

Slika

Slika
(Treba bo še postružit neki distančnik pa pušo za disk :) )

Tako da bodo odspredaj Bt-jove vilce+zavora

Slika

Slika

Slika

Gremo v komoro: :)

Slika

Slika

To bi blo to, feltne grejo na peskanje+powdercoat, pa še vedno čakam podložko za cilinder, da se lotim še mašine :)
Odgovori