Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ja sj o tisti gredi k ima tačko gor govorim.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
nikel
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: So Okt 09, 2010 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nikel »

še zdej ne vem kakšna je shema za ponjenje 6v akumolatorja na motorju ??mogoče kdo ve ???
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

nikel napisal/-a:še zdej ne vem kakšna je shema za ponjenje 6v akumolatorja na motorju ??mogoče kdo ve ???
Ista kot za 12V iz tehničnega arhiva. V tistem vezju imaš LM317 k je voltage regulator, s pomočjo ponteciometra reguliraš izhodno napetost, in pač boš nastavil da ti bo izhodna napetost vezja caa 6.5-7V (polnilna napetost je vedno malce višja od napetosti akkumulatorja)

Vendar tu se pojavi problem, 6V štrom gre pri max obratih do caa 7 oz. max 8v torej ti bo ravno tam tam, saj potrebuje regulator nekaj višjo vhodno napetost od izhodne.

Torej zadeva bo nekako delovala, vendar ti bo polnilo samo pri polnih obratih, pa še to bolj slabo.

Dosti lažje se da to anrediti na 12V štromu, saj gre napetost tistega štroma pred ragulatorjem napetosti tja do caa 25-30V kar je pa več kot dovolj velika napetost da vezje deluje kot je potrebno.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
pupi13
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:50 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pupi13 »

zdravo mogoce tole lihk ne sodi v to temo pa bom vsen kr tuki prašov:D Rad bi izdelal za svojo apn 6 prvo strehco iz poliestra vendar nevem kako naj se tega lotim: Če ima slučajno kdo kakšne izkušnje s tem bi ga prosil če mi malo opiše postopek.

Hvala

Lp
Bejž hudič baba gre!!!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pupi13 napisal/-a:zdravo mogoce tole lihk ne sodi v to temo pa bom vsen kr tuki prašov:D Rad bi izdelal za svojo apn 6 prvo strehco iz poliestra vendar nevem kako naj se tega lotim: Če ima slučajno kdo kakšne izkušnje s tem bi ga prosil če mi malo opiše postopek.

Hvala

Lp
nek kalup na katerega nalagaš vlakna/smolo ;) ...
pupi13
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:50 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pupi13 »

aljo69 napisal/-a:
pupi13 napisal/-a:zdravo mogoce tole lihk ne sodi v to temo pa bom vsen kr tuki prašov:D Rad bi izdelal za svojo apn 6 prvo strehco iz poliestra vendar nevem kako naj se tega lotim: Če ima slučajno kdo kakšne izkušnje s tem bi ga prosil če mi malo opiše postopek.

Hvala

Lp
nek kalup na katerega nalagaš vlakna/smolo ;) ...
da to vem ampak iz cesa je lahko ta kalup karton ali more biti ravno npr pleh?
Bejž hudič baba gre!!!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

pupi13 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
pupi13 napisal/-a:zdravo mogoce tole lihk ne sodi v to temo pa bom vsen kr tuki prašov:D Rad bi izdelal za svojo apn 6 prvo strehco iz poliestra vendar nevem kako naj se tega lotim: Če ima slučajno kdo kakšne izkušnje s tem bi ga prosil če mi malo opiše postopek.

Hvala

Lp
nek kalup na katerega nalagaš vlakna/smolo ;) ...
da to vem ampak iz cesa je lahko ta kalup karton ali more biti ravno npr pleh?
lah je tut stiropor, samo moraš dat nekaj okol da ga ne ražre, npr selotejp.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

No torej, ker se približuje zima in ker ne bo odzunaj kaj pametnega za delat, sem se odločil zrihtat eno šterko. Prvi problem je to ker šterka nima papirjev in me zanima kje se jih da dobit? Drugo vprašanje pa je kaj če je motor ukraden, kaj potem naredit ker model mi je zatrjevou ko sm ga poklicu da ni spizdena in da je klicu na polcijo. Sm jst bi se to tut rt prepriču sm nimam jajc da bi poklicu in da bi mi potem zabou da je spizdena, kaj zdej nardit?
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a denso26 »

tuning napisal/-a:No torej, ker se približuje zima in ker ne bo odzunaj kaj pametnega za delat, sem se odločil zrihtat eno šterko. Prvi problem je to ker šterka nima papirjev in me zanima kje se jih da dobit? Drugo vprašanje pa je kaj če je motor ukraden, kaj potem naredit ker model mi je zatrjevou ko sm ga poklicu da ni spizdena in da je klicu na polcijo. Sm jst bi se to tut rt prepriču sm nimam jajc da bi poklicu in da bi mi potem zabou da je spizdena, kaj zdej nardit?
najbolš je dobit okvir s papirji in je rešeno, tiste varijante, da nekak pripelješ pričo ki ti potrdi da ni ukraden in si lahko registriral pa se mi zdi, da ni več ali se motim, nisem glih razumel tistega postopka.
https://t.me/pump_upp
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

denso26 napisal/-a:
tuning napisal/-a:No torej, ker se približuje zima in ker ne bo odzunaj kaj pametnega za delat, sem se odločil zrihtat eno šterko. Prvi problem je to ker šterka nima papirjev in me zanima kje se jih da dobit? Drugo vprašanje pa je kaj če je motor ukraden, kaj potem naredit ker model mi je zatrjevou ko sm ga poklicu da ni spizdena in da je klicu na polcijo. Sm jst bi se to tut rt prepriču sm nimam jajc da bi poklicu in da bi mi potem zabou da je spizdena, kaj zdej nardit?
najbolš je dobit okvir s papirji in je rešeno, tiste varijante, da nekak pripelješ pričo ki ti potrdi da ni ukraden in si lahko registriral pa se mi zdi, da ni več ali se motim, nisem glih razumel tistega postopka.

policija.si->ukradeni/najdeni predmeti tam napises sifro ogrodja ce ti hiti vn je ukradeno ce ti ne hiti vn ni ukradeno.

za papirje dobit se moras uclanit v klub starodobnikov in motor mora bit obv. starodobnik da ti dajo nek obrazec da izpolnes pa se nekaj za doplacat in dobis nove papirje (nekaj takega je blo govora na forumu)
Odgovori