Apn problem zaganjač

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Apn problem zaganjač

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

lep pozdrav
Jst sm se danes lotu mojga apn 6 po 2 mesecih ker je bla mašina razdrta.Danes pa sm use sestavu taku kot je treba.Probam če bo užgalu in užge u prvu.Pol sm šraufov še neke malenkosti da bom šu en krog,mašino užgem ona pa prec crkne ko hočm premenat.In zdej se zaganjač samo vrti v nasprotni strani kut treba užg.V smeri katere pa pa je za užgt se nič ne premakne je čist trdu.Sm šenkrat dal dol cilindr in se bt nč ne premika k sm mislu d je kej z batom.Ku pa zavrim malo vetrnico se zavrti za največ 1cm.Jst mislm da je kej z zobniki al kaj bi to lahko bilo.Al je tu kr niblu ojla u mašin.
TOMOS
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Apn problem zaganjač

Odgovor Napisal/-a Pata »

pravš da se bat ne premika? stisni sklopko zavrti magnet če se ne je zaribal en termalen del... lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Apn problem zaganjač

Odgovor Napisal/-a filius »

peropodgurc napisal/-a:.Al je tu kr niblu ojla u mašin.
Kako si lahk tak kreten da sploh kj probavaš brez olja v menjalniku?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Matevz4
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jul 26, 2011 10:34 am

Re: Apn problem zaganjač

Odgovor Napisal/-a Matevz4 »

js sm tut včer po dveh mescih sestavu mojga colibrija nazaj in bi si kmal nogo zlomu k sm hotu užgat, ker je bil zaganjač nepremičen. Ugotovil sem, da je zaradi tega ker je mašina bila v vlažnem prostoru brez cilindra, prijelo ojnico. Potem sem s pomočjo olja(ki sem ga nabrizgal na rjasto mesto) in lesenega kladiva počasi uspel premakniti oz. zavrteti zaganjač.
Bolš se slabo pelat kakor dobr hodit =)
Odgovori