Tomos menjalnik

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Imam težavo z menjalnikom v ctxu, ko hočem dat v prvo prestavo mi noče zagrabit, kot da nebi hotela vilica porinit dovolj avtomata pa pol štifta, enkrat mi je ratalo da sem da v 2. presvao pa pol v prvo pa je prijelo, drugače pa do 5. prestave deluje vredu pa pol dol tudi, samo prva zajebava, kaj bi lahko blo ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Narobe podložen menjalnik.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a n8boy »

lahko da maš res narobe podložen menjalnik al je pa možn da maš avtomat zanč....men tut ni hotl jt u prvo v use ostale pa pa sm amenou avtomat in je delal :D narazn dej pa probej če avtomat lepo prestavla
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Samo nevem če bi bil lahko narobe podložen, če mi je do zdaj deloval brez težav, je kakša možnost da če sem pregrdo menjal ?, podloženega pa imam tako, da menjalnik nima zračnosti levo desno, ampak samo zobniki, da ne drsajo eden ob drugega...?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a Turbo »

mašino na prafaktorje...kaj druga ti ne preostane. lahko da prestavna gred kaj šteka,če pravišš da je prej šlo normalno... LP
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

Pich napisal/-a:Narobe podložen menjalnik.
Sicer je možno ampak res zelo malo, prej bi rekel da nekaj jebe prestavni avtomat, sam sem imel iste probleme, samo da je meni zafrkaval vedno ko sm šaltal na dol, gor normalno, na dol mi pa ni hotel, 3x sm podrl mašino predn sm obupal, pa sm zamenjal komplet avtomat z drugim...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ja čudno se mi zdi da prestave gor delujejo brez problema pa pol dol do 1 prestave, moram to razdret pa porihtat, kaj pa možnost da sem mogoče premočno menjal dol pa da sem vilice kaj zjebal, al pol niti druge prestave nebi delale al ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a pomartin »

če bi vilice fental ti nebi nagajala samo prva ampak use.. edina stvar ki je v različnih marčah na razločnem položaju- torej bi lahko zafrkavala v samo eni brzini- je tista palčka z utori, ki je notri v avtomatu... pogledi če je kaj s tistm narobe
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Aha, ok hvala bom pogeldal ko bo vreme lepše.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a golnar »

sm mel tudi jaz že take probleme in sm isto rešu tko da sm komplet avtomat dau drugi.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori