50cc cup

Vse o legendah Tomosa
Odgovori

Ali bi se udeležili tekme?

Da
275
84%
NE
27
8%
Me ne zanima
11
3%
Da, ob spremembi pravilnika
13
4%
 
Skupaj glasov: 326

KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Js bi biu tut za eno tako zadevo sem že veliko razmišlu o tem in na žalost je do sedaj to možno samo na Hrvaškem. Zlo se mi pa zdi dobra ideja, da se vsi enkt dobimo na racelandu pa je to to ;)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a PVL »

automatic_7 napisal/-a:
štirjak napisal/-a:ma ne samo 50ccm!! naj bodo dovoljeni 50ccm bloki in pa original tomos 50ccm cilinder,ki je predelan po želji.
eh pol bojo usi 42
Mene neboš videl z 42 batom :) To kreganje glede kubikov nebo nikamor pripeljalo,postavi se pravilnik in se motor če ne ustreza prilagodi pravilniku. Če mate dobro predelanega lamota,sej ni tak problem pol apn cilindr predelat da ustreza pravilniku npr...
pustivsek
zobnik
Prispevkov: 210
Pridružen: Če Apr 29, 2010 9:57 pm

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a pustivsek »

ma ne to more bit use 50ccm pa da vidmo kdo je najači :D
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a štirjak »

50ccm je prehuda omejitev ker je dobro po kakšni resni predelavi prebrusit cilinder, + če še enkrat ribne pri nastavlanju smo pa tam. Mera do 39 pa je. Sicer pa vstrajam da je omejitev le tomos cilinder. Vsak bo tunal po svoje,kaj je pa narobe če je 42 cilinder? Pa večina verjetnih udeležencev ma itak večji bat not,nebojo zdej dajali drugega samo zaradi ene dirke. 38 BT cilinder pa šije apn 42 tako da spet an...
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Na to nemoreš tako gledati kopt ti praviš,da bi imajo po večini vsi večje bate noter.
Enostavna rešitev, če hočeš sodelovat pri tekmovanju boš nabavil 38mm cilinder(če imaš seveda tomosa) in boš tistega predelal, da bo konkurenčen.

Ja dovoljena mera bi bila max fi 40mm cilindra pri tomos agregatu, to pa zato,ker se pol še da cilinder rešit, če pride do raznih nevšečnosti(prebrušenje,zaribanje).

Marsigdo ve,da lahko manjša kubatura motorja boljše deluje kot večja,zato tudi mislim, da bo 40mm zadnja zgornja meja.
Če se pa nekomu zdi škoda cilindra ko bi ga moral brusit na več kot 40 in to seveda ni dovoljeno,pol ga pa naj proda, itak pa se dober cilinder z dobrimi predelavami tudi dobro proda.

Tp štirjak,da si ti navedel da šije apn cilinder, seveda ga šije ampak če so koti in kanali original na obeh cilindrih.

Kot je že PVL in drugi napisali, da bi bilo dobro najeti kartodrom ali kaj podobnega za en dan, pa da vidimo odziv, v tem se tudi jaz strinjam, in ko vidimo odziv in reakcijo ljudi vključno z dirkači, potem lahko komaj razmišljamo o resni organizaciji prvenstva.

Toliko z moje strani zaenkrat.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a koroman »

brezveze je najemat ker če ne pride dovolj ljudi maš samo zgubo. določo bi se datum in takrat bi vsi prišli in plačali vstopnino pa je. najmajn težav. kaj eč recimo najameš pa pol pride 10 ljudi veš kaka zguba bi to bla glede na to da najem dirkališča ni poceni
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

koroman napisal/-a:brezveze je najemat ker če ne pride dovolj ljudi maš samo zgubo. določo bi se datum in takrat bi vsi prišli in plačali vstopnino pa je. najmajn težav. kaj eč recimo najameš pa pol pride 10 ljudi veš kaka zguba bi to bla glede na to da najem dirkališča ni poceni
pa kok si ti str? si že kdaj kej organiziral?

Tisti ki je interesent nakaže na trr denar, če pride prav, če ne pride glih tko prav. Če je 10 ljudi še ne pomeni da bi blo slabo...
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

jaz bi dau 2 kategorije:
ena do 5ccm,po želji tunan celindr..pa ni mus da bojo usi meli fi 42,ker majo nekateri fi 40,pa predelani kanali in je to to
eno kategorijo do 65ccm..pč na avtomatikih majo zdj že usi airsale in podobno.dovoljeno bi blo do 65ccm,kar je več odpade.
Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a cerar »

pivk123 napisal/-a:...dovoljeno bi blo do 65ccm,kar je več odpade.
jao, pa dej še tistih 5ccm gor pa smo na 70ccm ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: 50cc cup

Odgovor Napisal/-a z@n »

Ja pač nardiš eno kategorijo 50ccm (do fi 40), kar je več od tega gre v kategorijo do 70ccm pa je, js ne vidim nobenga problema tuki, je več večjih problemov z organizacijo...
Odgovori