Predelava tomos umo 08 na apn 4

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
FoxySLO
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Nov 08, 2023 8:09 pm

Predelava tomos umo 08 na apn 4

Odgovor Napisal/-a FoxySLO »

Lp zanima me če gdo pozna koga ki bi mi lahko naredil umo 08 cilinder na apn bloke pa da ni predrag
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Predelava tomos umo 08 na apn 4

Odgovor Napisal/-a franc »

Zakaj bi to sploh počel?
Veliko preveč dela za malo učinka in (zelo) veliko težav.
lp
FoxySLO
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Nov 08, 2023 8:09 pm

Re: Predelava tomos umo 08 na apn 4

Odgovor Napisal/-a FoxySLO »

Kaj torej se bolj splača kupiti ctx ali e90 mašino čeprav ma umo 08 isti cilinder
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Predelava tomos umo 08 na apn 4

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... glej:
Nekdo, ki bi mu naprtil ogromno dela za tvoje ideje bo moral kar pošteno zagristi v delo... pa še kej lahko ne rata, kot si je (si) zamislil. ..'pa če še rečeš, da ni predrag... :roll: ... ne vem, če bo kdo to naredil.
To je ogromno dela. Mogoče boš našel nekoga, ki te ima zelo rad, pa da mu pustiš simboličnih 100 -200€...
....potrebno je vse ustrezno razmastiti (ne samo malo obrisati in pošpricati)... zavariti stare navojne izvrtine (aluminij od Tomos blokov je zelo neprijetno in zahtevno variti, ker je v aluminiju veliko nečistoč..in por, v katerih so nečistoče)... poravnati (rezkati) naležno površino sedišča cilindra... zvrtati nove navojne izvrtine... povrtati vrat za cilinder v blokih... prilagoditi pretočne kanale... itd...
... že tole, kar sem ti napisal, bi ti nekdo računal 20€ :lol:

... tudi franc je že napisal, da s tem ne boš pridobil kaj dosti... škoda blokov motorja, cajta, denarja in truda. Raje malo optimiziraš orig. cilinder, al pa lamo cilinder... al pa preprosto kupiš kit komplet, pa ga z zelo malo dodelav prilagodiš na bloke, pa bo šlo bolje, kot z umo 08.

...nočem ti vzeti volje za delo... ampak take stvari se dela v lastni režiji, ker drugače je to jama brez dna. Res je, da moraš enkrat začeti in se naučiti, ampak ne na način, če mi kdo naredi, pa da ni predrag.... pa da mu potem visiš doma na zvoncu vsakič, ko kaj ne bo delalo, ali se polomilo al pa crknilo.

...pa srečno pri nabavi E-90 al pa CTX mašine... :D
Odgovori