Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Rabim enega kaj zna naredit protikonus.
Piši na zs.
lp
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zanima me kako zbijete tist prekat (meni zgleda da je fiksen) iz APN orginal izpuha, ter zanima me če je uredu dolžina protikonusa 200mm in nakoncu fi13 luknja za na lamo cilinder.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tomostuner napisal/-a:zanima me kako zbijete tist prekat (meni zgleda da je fiksen) iz APN orginal izpuha, ter zanima me če je uredu dolžina protikonusa 200mm in nakoncu fi13 luknja za na lamo cilinder.
Prekat se da izbit s silo s pomočjo kladiva in sekača (majzla), če se pa malo potrudiš pa boš na zunanji površini našel kje je prekat točkovno privarjen na avpuh. Na teh mestih te hefte zvrtaš in bo prekat padel ven. Je paq potem potrebno varjenje teh lukenj.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zankrzan napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kako zbijete tist prekat (meni zgleda da je fiksen) iz APN orginal izpuha, ter zanima me če je uredu dolžina protikonusa 200mm in nakoncu fi13 luknja za na lamo cilinder.
Prekat se da izbit s silo s pomočjo kladiva in sekača (majzla), če se pa malo potrudiš pa boš na zunanji površini našel kje je prekat točkovno privarjen na avpuh. Na teh mestih te hefte zvrtaš in bo prekat padel ven. Je paq potem potrebno varjenje teh lukenj.

zbit ga nemorem vn sm še probaval malo prej.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tomostuner napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kako zbijete tist prekat (meni zgleda da je fiksen) iz APN orginal izpuha, ter zanima me če je uredu dolžina protikonusa 200mm in nakoncu fi13 luknja za na lamo cilinder.
Prekat se da izbit s silo s pomočjo kladiva in sekača (majzla), če se pa malo potrudiš pa boš na zunanji površini našel kje je prekat točkovno privarjen na avpuh. Na teh mestih te hefte zvrtaš in bo prekat padel ven. Je paq potem potrebno varjenje teh lukenj.

zbit ga nemorem vn sm še probaval malo prej.
Se da ;) Vzemi večje kladivo
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a franc »

"Prekat" presekaj (razsekaj) s sekačem, da ga lahko zagrabiš s kleščami in ga potem po kosih puliš (razmaješ/odlomiš) samo traja in je potrebno potrpljenje (lahko ga prej dobro navrtaš, da ga oslabiš in gre lažje). Ostanke na punktih pa potem pobrusiš. Tako sem ga jaz spravil ven (samo, če nebi že prej naredil vanj preveč lukenj, bi ga pustil pri miru) .
lp

ps, mi lahko kdo pokaže (sliko) ali razloži kako "drži" zadnji konec pri "sl" izpuhih (brez šipke) , kupil sem laser izpuh (že par let nazaj), pa še vedno nimam ideje kako vanj fiksirati dušilec (rad bi pa, da se da razstaviti).
LP
urban114
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: So Okt 10, 2015 1:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a urban114 »

A se splača kupt štorm Selettra al pa kkšn podobn? Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

urban114 napisal/-a:A se splača kupt štorm Selettra al pa kkšn podobn? Hvala za odgovore
Ne ne splača se, če nimaš motorja, od katerega pričakuješ najmanj 11000 vrtljajev.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
urban114
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: So Okt 10, 2015 1:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a urban114 »

Zanima me pa sm še to :) Tm na frčo moto je en selettra komplet kk je črn pa piše da je preiskušen do 20.000, pol je pa tadrug kk je pa rdeč pa piše da je preiskušen do 27.000, razlika med enmu pa drugmu je pa 5€?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

urban114 napisal/-a:Zanima me pa sm še to :) Tm na frčo moto je en selettra komplet kk je črn pa piše da je preiskušen do 20.000, pol je pa tadrug kk je pa rdeč pa piše da je preiskušen do 27.000, razlika med enmu pa drugmu je pa 5€?
Nobene ne boš izkoristil, zato je ta podatek povsem brezpredmeten.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori