Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mogoče ve kdo, od česa je lahko tale cilinder ?
Je pa gus.

Slika

Slika
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Skuter ali pa kakšna motorka
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosjakarac napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Pred leti sem popravljal yamaho DT50. Lastnik je dal brusit cilinder in namesto 5 stotink, so naredili 5 desetink!! lufta. Na željo lastnika sem vseeno sestavil in se je vozil kar nekaj časa, preden je zaružilo.
jaz močno dvomim v to...nevem če bi motor sploh vžgal s pol milimetra manjšim batom. :roll:
To so tvoje domneve praksa pa pokaže drugače. Tesijo itak obročki ne bat.
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Wilf napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Pred leti sem popravljal yamaho DT50. Lastnik je dal brusit cilinder in namesto 5 stotink, so naredili 5 desetink!! lufta. Na željo lastnika sem vseeno sestavil in se je vozil kar nekaj časa, preden je zaružilo.
jaz močno dvomim v to...nevem če bi motor sploh vžgal s pol milimetra manjšim batom. :roll:
brezskrbi da. samo greje se in tud pregreje. sm že vidu frčke k je dau človk cilinder brusit na 38.5 pa kupu bat 38 . motor ni mu moči in se je greu posledično zaribou
Lp
V to močno dvomim, Jaz vozim starodobnika v prvenstvu Slovenije (Puch DS 60) na 2,5 desetinke zračnosti in ni problema. Pod to zračnostjo zariba. Toleranca pri Sl cilindru se z večanjem obratov in močjo, drastično povečuje (raztezanje Al pri višjih temperaturah je bistveno večje kot pri Sl). Če pa je hlajenje vodno pa je toleranca še večja, ker je cilinder hladnejši in se še manj rastegne.
https://www.youtube.com/watch?v=quA4u-NeDVU
lp.
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

DaNiLo napisal/-a:Mogoče ve kdo, od česa je lahko tale cilinder ?
Je pa gus.

Slika

Slika
http://g03.s.alicdn.com/kf/HTB1_xIiJXXX ... S-V100.jpg
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Pozdravljeni. mene zanima a se tale boost (b3) splača nardit al bo prevelika izguba v izpušni kanal
Lp
Priponke
20151115_200839.jpg
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nej »

Mene pa zanima: imam atx cilinder pa mam bing 18 od btja pa sm doma en kolen naredu sam ni gli najbolsi pa bom kupu od bt-ja kolen k pase na ferg sam me zanima ce pase tut na atx cilinder(se vijaki ujemajo...)
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

ne, se ne ujemajo.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živjo ,fantje mi lahko kdo pove kako doma vi krivite pločevino, ko delate izpuh, sem sredi izdelave izpuha in nevem kako bi lepo izoblikoval stožce imate kak predlog ?
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a steem »

Odgovori