ATX 95cc

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a macula »

Sej za voznjo so boljsi kratki prenosi.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Dobar je dobar ovaj taktorce :)
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

nekaj se dogaja:

Naslednji dan po meetingu v krškem sem imel s mopedom prometno nesrečo. Jaz sem za tri dni pristal v bolnici, moped pa so začasno zaplenili. Mi je pa tip s kombijem zaprl cesto v nepreglednem ovinku.

No, ko sem si že delno opomogel in domov pripeljal moped, sem ugotovil da je v resnično slabem stanju. Res da je bil celoten sprednji del uničen, ampak tudi tisti čas ko je bil moped zaplenjen je bil 100% na dežju, saj je bil rjav povsod....žalostno. Tako sem se odločil, da ga obnovim in naredim legalnega za na cesto.
Fotografija0040.jpg
10318590_530342920416502_1267578673_n.jpg
Moped sem že takoj naslednji dan razstavil in se začel ukvarjati z iskanjem novih delov...tako da zdaj pride gor originalen CTX sprednji del (vilice, zavore, kolo). Bo nanovo pobarvan, barva ostane enaka... Izpuh pride drug, izračunan prav tako, edino speljan bo kot originalen. Grušt in nihajke sem dal peskat. Ker je original grušt od ATXa obupno zvarjen, sem vse možne vare preveril in jih popravil, ter ojačal oz. dele, ki niso bili zvarjeni in bi lahko bili, zavaril. Nihajke sem podaljšal za cca. 4cm in dvignil vpetje zadnjih amortizerjev. Ti deli so trenutno na peskanju, tako da slike kasneje...Kar se tiče same mašine pride gor novejša sklopka, ostalo zaenkrat ostane tako kot je...

Če koga še kaj zanima naj vpraša, drugače pa glejte slike ;)
Fotografija0045.jpg
Fotografija0046.jpg
Fotografija0041.jpg
Fotografija0042.jpg
Fotografija0043.jpg
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosak »

uff jebeno..:/ čimprejšnje okrevanje ti želim.. :) kako je pa z tem ko so zaplenil motor? niso nč težil če je kr predelan pa tehnično izpravn pa to..?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

moped so mi do dneva, ko sem imel sodno obravnavo zaplenili....potem me je sodnik spustil skozi s opominom in vrnil moped. so pa že na kraju nesreče ugotovili, da moped ni registriran in da ima vgrajene nehomologirane dele (izpuh in zavorni disk, ostalega niso opazili). Stanarine za moped nisem plačal, ker sem mladoleten.

sem pa par dni nazaj dobil položnico:
-ker mi je oče sploh pustil voziti moped->160€
-izpuh in disk brez homologacije->400€
-neregistriran moped->500€
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Želim ti čim prejšnje okrevanje. Kazen je pa kar huda. Več kot pa je moped vreden. Če črto potegneš se ne splača igrat z neregistriranimi produkti tkole pa javnih cestah....
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Kaj ti ga ne dajo v kocko če ni registriran ali nimaš izpita?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Jebeno tole, si kr dobr nasrku. Čim prej okrevi, pa zrihti moped!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

nekaj se dela...
blatnik je popravljen (potrebno še znotraj ojačat s steklenimi vlakni in pokitat vse skupi), deli, ki bodo črni so v temeljni barvi, sprednje kolo je sestavljeno,..

mašina se je preventivno podrla. ugotovil sem, da je toleranca že prevelika, tako da se bo menjalo bat. tudi cilinder se bo še malenkost popravilo 8-) mašina pa je dobila novejšo sklopko ;) na splošno pa laufa super.

se nadaljuje... ;)
Priponke
Fotografija0062.jpg
Fotografija0061.jpg
Fotografija0060.jpg
glava še vedno čista kot prvi dan :P
glava še vedno čista kot prvi dan :P
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Nekaj se dela na mopedu. U bistvu je že sestavljen, le brez plastik in termičnega dela mašine.
Na slikah je možno videt: ojačitve okvirja, podaljšanje in dviganje zadnjega dela mopeda, drsnik verige in še tisoč malenkosti...v glavnem glej slike ;)
Barvo za plastike sem zrihtal, slednje moram le še na fino zbrusit, ter počakat na lepo vreme, da jih pobarvam.
Cilinder oz. kompleten termični del se dodeluje, več o tem v naslednjem postu...
Veriga pride druga...ta je gor, ker se bo še prenose spreminjalo pa jo bo treba krajšat/daljšat...

Ignoriraj zašarjeno delavnico :mrgreen:

LP Jakob
Priponke
Fotografija0074.jpg
Fotografija0075.jpg
Fotografija0073.jpg
Fotografija0072.jpg
Fotografija0071.jpg
Fotografija0070.jpg
Odgovori