Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Lep pozdrav

Mene pa zanima še vaše mnenje.Moj prjatu ma TOMOS A3.Po približno 10 let je stal.Pred kratkim ga je mal vn zapelu.Zdej ma pa težavo da mu zajla za gas noče spustit.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

blazzy napisal/-a:Lep pozdrav

Mene pa zanima še vaše mnenje.Moj prjatu ma TOMOS A3.Po približno 10 let je stal.Pred kratkim ga je mal vn zapelu.Zdej ma pa težavo da mu zajla za gas noče spustit.
Razdreš, v bovden kaneš par kaplic olja, malo "pregoniš" zajlo ven in noter in nazaj sestaviš. Bi moralo delat. Če ne pa je zajla nekje razcvetena in bremza. V tem primeru bo potrebna nova zajla.
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Kot sem že v tej temi pisal sem ko sem iz motorja snel vilice opazil da sta različno visoki(spodnja slika), rekli ste mi da naj to popravim z zgornjim križom, sedaj sem motor sestavil nazaj ampak zgornjega križa nikakor ne morem poravnati da bi bile vilice na enaki višini..
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pa tista vilica, ki je kao krajša ti dela vredu, si jo porbal samo tisto, ker sem imel enak problem, mi je na eni prijemalo, pa sem razmontiral narazen, vse očistil in nalil novo olje not pa dela ok pa je enaka višina pa vse.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Zdi se mi da obe delata normalno, pač lepo se vračata gor če ju prinisneš dol.. Kako pa se podre vilice oz kako se zamenja olje u njih?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

matic123 napisal/-a:Zdi se mi da obe delata normalno, pač lepo se vračata gor če ju prinisneš dol.. Kako pa se podre vilice oz kako se zamenja olje u njih?
S spodnje strani imaš vijak za imbus 8, titega odviješ in jo potegneš ven, vendar ko tisti vijak odviješ, se ulije olje ven, če imaš vilico dol obrnjeno, pač v normalnem položaju. Not pa gre 1.3 deci olja koliko se prav spomnim, ma če se ti obe lepo vračata pol pa nevem, zakaj bi bila ena krajša od druge, mogoče je pa spodaj odvit vijak, preveri s spodnje strani.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
dna231
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Mar 12, 2014 8:51 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dna231 »

Pozdravljeni.

Po dolgem času sem se spet podal v moped vode.
Obnavljam motor starega apn-a 6.
Namen imam tudi namontirat lamo cilinder.

Sedaj pa sem že kar hitro naletel na problem.

Po pošti sem prejel 12 sorno ckr gred.
Hitro sem ugotovil, da sta obe odprtini za zagozdi na gredi preveliki. (v primerjavi s prejšnjo 10 sorno gredjo)
Na strani magneta je 3,3mm na drugi strani pa tisti polmesec kar pade v zarezo.
Se te zagozde lahko kje kupi ali jih moram narediti sam?
Odnosno se problem pojavi še pri magnetu saj je zareza preozka.

Hvala,
Janez.
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Pozdravljeni. Kar naenkrat mi je začel apn cviliti ( tisti značilen zvok apn). Zakaj bi to delalo? Zakaj je to začelo delati kar naenkrat?
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

Bi mi znal kdo povedati zakaj na mojem apn-u skoraj nic ne primejo zavore...sem pa kupil komplet nove ferode , ter pokrov...gre se pa za zadnjo zavoro , obstaja kaksen sprej za boljse trenje , prav za zavore ?
gasa do pleha!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mitjalikar14 napisal/-a:Bi mi znal kdo povedati zakaj na mojem apn-u skoraj nic ne primejo zavore...sem pa kupil komplet nove ferode , ter pokrov...gre se pa za zadnjo zavoro , obstaja kaksen sprej za boljse trenje , prav za zavore ?
boben maš notri obrabljen oz zglajen ali pa je masten ... si uporabu kak brake cleaner al pa z nitrom obriši boben in pakne,da nebo mastno če je ...
Odgovori