Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a KVAS »

sedej11 napisal/-a:Lepo prosim, tiste slike ki jih je mojster "KVAS" primilau so avtogeno zavarjene in ni dodajni materjal medenina kakor pri trdem lotanju, pa tudi varit sva probala, sm je dosti slabše, pač nimava ravno 20 let izkušen kot moj star ata. In priznam da tudi oblika ni ravno lepa, samo znotraj je pa tko kot mora bit in tesni 100%. In tale mojster kvas je pomoje sam na internetu slišal za plamensko varjnje in lotanje, brenerja v rok pa še držal ni :D
Maš prav, brenerja še nism držal v roki. Ma preden bi šeu varit bi si pločevino narezal na trakove in tiste variu toliko časa da bi biu zvar oziroma lot spodoben. Mislš da znam od rojstva s TIG-om varit? Je pa tako, eni majo roko za varjenje, eni ne.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a tomosak »

sedej11 napisal/-a:Aja, pa do ko je zalotano sem prepustil tut mal kolegu, ki je 1 držal brener v roki, in lepo prosim za eno veliko pohvalo ;)..
sorry, sam k rihtaš za sebe, za svoj moped zrihtej tako kot se zagre ne pa da se takrat učiš gor pa kolegu kažeš.. uč se na enem kosu k ga ni škoda pa je to to ne pa uničit auspuha.. sicer pa take lepe švase k dela KVAS nevem če si ti kje že vidu.. ;)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
sedej11
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Okt 17, 2011 2:30 pm

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a sedej11 »

TOMOSAK, ej res nism vidu, pač to si me pa presenetu. :) Sori k ti sploh upam kaj ugovarjat ampak takga švasa kt ga nardi KVAS nism še vidu ej res, TOMOSAK je legenda :D
tomos je zakon :D
Uporabniški avatar
sedej11
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Okt 17, 2011 2:30 pm

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a sedej11 »

Drugače pa KVAS, tole slikco sm našel http://www.shrani.si/f/5/DW/29F3VByJ/dsc00718.jpg
Tukaj se tudi znotraj pozna da je varjeno in upam reči da niso prehodi tako kot pri lotanem izphu, in se strinjam da je lotanje na zunaj dosti slabše za pogledat, se bom pa potrudil pa zbrusil in bo ;)
tomos je zakon :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a KVAS »

sedej11 napisal/-a:Drugače pa KVAS, tole slikco sm našel http://www.shrani.si/f/5/DW/29F3VByJ/dsc00718.jpg
Tukaj se tudi znotraj pozna da je varjeno in upam reči da niso prehodi tako kot pri lotanem izphu, in se strinjam da je lotanje na zunaj dosti slabše za pogledat, se bom pa potrudil pa zbrusil in bo ;)
Ma kaj si ti zdej zapeu s temi izpuhi, js sm samo reku da je grd zunaj, nevem zakaj zdej primerjaš z mojimi izpuhi, noben ni reku da so brez napak. Valda da se znotraj pozna od varjenja, tega bi se lahko rešil le s purgingom oziroma z vpihom argona v cev medtem ko variš, to pa za neko moped nima smisla. Lahko tudi zelo znižam amperažo, da zvar ne pretopi stene, ma potem je navarnost pokanja. Na sliki je moj drugi izpuh ki sem ga sam variu, pa prilepi še ti sliko iz notranjosti tvojega izpuha.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a tomosak »

sedej11 napisal/-a:TOMOSAK, ej res nism vidu, pač to si me pa presenetu. :) Sori k ti sploh upam kaj ugovarjat ampak takga švasa kt ga nardi KVAS nism še vidu ej res, TOMOSAK je legenda :D
če kokr tok redno spremljaš forum lahko pod temo: IŠČEM/NUDIM najdeš slike njegovega dela..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
sedej11
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Okt 17, 2011 2:30 pm

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a sedej11 »

Evo slikce
Slika

Slika

Slika
tomos je zakon :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a KVAS »

sedej11 napisal/-a:Evo slikce
Slika

Slika

Slika
Se mi dopade notranjost, sem pričakovou več lota nalitega po stenah in spojih. Če bi lahko povsod dosegel, da bi lot ravno zalii spoj tudi z notrajnosti bi bilo res TOP, ampak to je praktično nemogoče.
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

Evo malo napredka BT je sestavljen in mašina zmontirana gor. Danes se gre še cev za krivino izpuha skrivit. Tako da bo najvrjetneje ta vikend končan izpuh in bo tudi prvi vžig.
Še nekaj slk sestavljenega BT ja. Zahvala za clipone pa gre uporabniku macula.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT čez 130 by Fakircek & sedej11

Odgovor Napisal/-a macula »

Tastari od specjalke ;)
ka so pa res najlepši :roll: :roll:
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori