Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

sinko.dejan napisal/-a:
macula napisal/-a:Jaz ti lahko v solidworksu nrdim če se da, v proengineerju sem žal iz prakse in tudi nimam več nameščenega.
Če že bi rabil v proengineerju ker samo ta program jim v firmi podpira tko mi je en delavec rekel.
Lahko nariše nekdo tudi v drugem programu (npr. solidworks), potem pa shrani datoteko v drugem formatu (npr. step, stp) in zadevo lahko odprejo v ProE... ;)
There's no school like old school...
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

sinko.dejan napisal/-a:
macula napisal/-a:Jaz ti lahko v solidworksu nrdim če se da, v proengineerju sem žal iz prakse in tudi nimam več nameščenega.
Če že bi rabil v proengineerju ker samo ta program jim v firmi podpira tko mi je en delavec rekel.
Pazite, pri prenosu v firmo imate lahko probleme zaradi licence. Probleme ima lahko firma in vi.
lp
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

Mislim da ni panike, sploh če bi zadevo poslal v drugem formatu...
There's no school like old school...
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Nevem kako bi šlo to z pretvorbo formata ker mi en tam reku da iz TPVja tut ne dajo v tistem formatu kot bi mogl da proengeener odpre in majo pol probleme pa šenkrat več dela d to pretvorjo. Jst bol kot zrisano rabm program napisan za CNC.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

Za program napisat za CNC rabiš pa čit deuge programe kot so naprimer Hiper mil in podobno kjer na osnovi uvoženega modela postaviš operacije ter nato zgeneriraš NC kodo
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Svoje čase sem pisal programe za cnc mašine. Najlažje je, da imaš pred sabo načrt in pišeš program direktno v mašino. na začetku, ko še nisem bil tako vešč, sem si program najprej napisal na papir, preveril in iz papirja v mašino. Cnc stroji imajo različna krmiljenja napr: mazatrol, fanuc, siemens, synatec... zato ne moreš ti kar z enim univerzalnim računalniškim programom vnesti program v stroj. Saj osnove so res enake, a ima vsako krmiljenje svoje finte, ki niso združljive v en univerzal. Sem prenašal tudi iz prenosnika programe v stroj a je bil za vsako krmiljenje drugačen program, čeprav se je šlo za enak kos. In program je bil napisan točno tako, kot ga je prikazoval tudi stroj. Ne moreš ti oblikovati kosa na računalniku in zahtevati od mašine, da ti ga bo kar naredila. Ne gre to tako. Pa tudi če bi bilo možno, bi bilo to mnogo bolj zamudno, kot iz načrta direktno v mašino.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a cerar »

sinko.dejan napisal/-a:Nevem kako bi šlo to z pretvorbo formata ker mi en tam reku da iz TPVja tut ne dajo v tistem formatu kot bi mogl da proengeener odpre in majo pol probleme pa šenkrat več dela d to pretvorjo. Jst bol kot zrisano rabm program napisan za CNC.
nemorš napisat programa, če ne veš kakšno orodje bo uporabljal orodjar (tukaj ciljam na premere rezkarjev/svedrov, dolžine le teh..). Kot da bi nekoga poslal v trgovino po čevlje, pa neve katero cifro imaš :)

Nej ti nekdo ali pa če si sam zrišeš v ProE, pa bojo že tam naredili program. Če pa zahtevajo da ga narediš ti, se je pa mal za vprašat o njihovi resnosti in znanju..
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:Svoje čase sem pisal programe za cnc mašine. Najlažje je, da imaš pred sabo načrt in pišeš program direktno v mašino. na začetku, ko še nisem bil tako vešč, sem si program najprej napisal na papir, preveril in iz papirja v mašino. Cnc stroji imajo različna krmiljenja napr: mazatrol, fanuc, siemens, synatec... zato ne moreš ti kar z enim univerzalnim računalniškim programom vnesti program v stroj. Saj osnove so res enake, a ima vsako krmiljenje svoje finte, ki niso združljive v en univerzal. Sem prenašal tudi iz prenosnika programe v stroj a je bil za vsako krmiljenje drugačen program, čeprav se je šlo za enak kos. In program je bil napisan točno tako, kot ga je prikazoval tudi stroj. Ne moreš ti oblikovati kosa na računalniku in zahtevati od mašine, da ti ga bo kar naredila. Ne gre to tako. Pa tudi če bi bilo možno, bi bilo to mnogo bolj zamudno, kot iz načrta direktno v mašino.
Veš to je bilo že davno tega, ko smo tako programirali nc in CNC stroje, danes jih večina sploh ne pozna NC kode, ker jim to vse naredi računalnik, kar je dobro, včasih pa je vseeno dobro, če poznaš NC kodo. Seveda operaterji na stroju morajo vseeno poznati NC kodo. Moram pa reči, da se mi včasih prav toži po takem programiranju, ko smo morali tudi najzahtevnejše geometrije popisovati ročno in je bilo vse odvisno od vizije, ki si jo imel v glavi. Toda naš čas je mimo, mladci to delajo zdaj drugače.
LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Eh, stara šola je vse manj vredna, čeprav menim, da je hitreje, če program pišeš direktno v stroj, kot če oblikuješ kos na računalniku. Imam iskušnje tudi s tem ( autodesk inventor ) in vem, da je prej napisan program, kot je izdelan kos na računalniku, ki ga moraš potem še pretvarjati v nevemkajže.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a cerar »

Pich napisal/-a:Eh, stara šola je vse manj vredna, čeprav menim, da je hitreje, če program pišeš direktno v stroj, kot če oblikuješ kos na računalniku. Imam iskušnje tudi s tem ( autodesk inventor ) in vem, da je prej napisan program, kot je izdelan kos na računalniku, ki ga moraš potem še pretvarjati v nevemkajže.
Pich, tole da program vpišeš direkt v stroj je možno uglavnem pri 2D rezkanju. In ja, včasih je tudi hitrejše, če je za izdelat neka luknja oz. nezakomplicirane geometrijske oblike. 3D rezkat se pa na tak način neda; tukaj pa so računalniško podprti obdelovalni centri v veliki prednosti
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori