portmap-tema

Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomaz30 napisal/-a:Imam lamo cilinder na katerega sem namontiral zunanjo lamelo. Koti so nekje med junior in senior. Sedaj bi naredil še boost kanal, vendar ne vem ali dva ožja ali enega in koliko naj bodo široki. Tudi za kote ne vem, naj bi bili do 5 stopinj nižji od pretočnih.Samega bata nebi predeloval, saj pomoje ni potrebe. V eni temi je uporabnik Dolinar že imel en port map ampak ga ne najdem. Za pomoč ali nasvet se že naprej zahvaljujem.T.
Boljša sta dva ožja. Bat pa obvezno predelat, sicer je lamela skoraj đabe. pazi na usmeritev boostov, morata streljati pribl v center svečke. Niže ne priporočam, ker se lahko zmes iz glavnega pretoka in boostov začne vrtinčiti in se posledično meša z ispušnimi plini. Boosti morajo pomagati glavnemu pretoku, da zaobjame izpušne pline in jih potiska proti izpušnemu kanalu. Glavni pretok še nekoliko dvigne zmes iz boostov, zato le ti ne smejo biti preširoki.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Tomos fan napisal/-a:pozdravljeni!
mene pa zanima,če ima kdo kak dober port map. rabil bi ga za apn cilidner. pilil bi samo izpušni in sesalni kanal,uplinjač bo bing 18,izpuh pa najprej bt lipnik oziroma laser,potem pa po merah. cilinder je 42 in je L bat. rabil pa bi več moči v nizkih obratih.

l.p
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a franc »

Poskusi s kakšnim lamo (original) port mapom (meni "funkcionira" ) , sicer sem "popravil" tudi pretočne, ampak bi šlo tudi brez. "Razporeditev" kanalov (če me spomin ne vara) sicer odstopa za kakšen milimeter (to pač prilagodiš) .
Lahko pobrskam po papirjih (če bom še najdu) in ti pošljem kako zgleda pri meni (ni ravno idealno) .
lp
Franc
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

franc napisal/-a:Poskusi s kakšnim lamo (original) port mapom (meni "funkcionira" ) , sicer sem "popravil" tudi pretočne, ampak bi šlo tudi brez. "Razporeditev" kanalov (če me spomin ne vara) sicer odstopa za kakšen milimeter (to pač prilagodiš) .
Lahko pobrskam po papirjih (če bom še najdu) in ti pošljem kako zgleda pri meni (ni ravno idealno) .
lp
Franc

aha,koliko pa potem pridobiš? imel bi skupaj z bing 18.
prosim za portmap,če ga slučajno najdeš.

l.p
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a franc »

Bom pogledal. Ne vem koliko pridobiš, meni gre (pri mojih 90+ kilah) s 13 bingom, predelanim orig. izpuhom in prenosi 13/32 dobrih 70 km/h (garmin je nameril 72) , na valjih pa se je zvrtel preko 90 (ampak to ni realno, ker zračni upor naredi svoje) .
lp
Franc
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

franc napisal/-a:Bom pogledal. Ne vem koliko pridobiš, meni gre (pri mojih 90+ kilah) s 13 bingom, predelanim orig. izpuhom in prenosi 13/32 dobrih 70 km/h (garmin je nameril 72) , na valjih pa se je zvrtel preko 90 (ampak to ni realno, ker zračni upor naredi svoje) .
lp
Franc

Saj jaz imam doma lamota 42.5 ampak me je strah,da bi cez cas dobila ojnica luft oz se poskodovala,saj imam 10 sorno gred.?


Oprostite za tale off: Franc,ste mogoce vi tisti,ki mi je preko zasebnih sporocil zelo pomagal glede mopedov,na forumu motosvet ? :D

l.p
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tomos fan napisal/-a:
franc napisal/-a:Bom pogledal. Ne vem koliko pridobiš, meni gre (pri mojih 90+ kilah) s 13 bingom, predelanim orig. izpuhom in prenosi 13/32 dobrih 70 km/h (garmin je nameril 72) , na valjih pa se je zvrtel preko 90 (ampak to ni realno, ker zračni upor naredi svoje) .
lp
Franc

Saj jaz imam doma lamota 42.5 ampak me je strah,da bi cez cas dobila ojnica luft oz se poskodovala,saj imam 10 sorno gred.?


Oprostite za tale off: Franc,ste mogoce vi tisti,ki mi je preko zasebnih sporocil zelo pomagal glede mopedov,na forumu motosvet ? :D

l.p
namestiš lahko 12 sorno ojnico ;)
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

zankrzan napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:
franc napisal/-a:Bom pogledal. Ne vem koliko pridobiš, meni gre (pri mojih 90+ kilah) s 13 bingom, predelanim orig. izpuhom in prenosi 13/32 dobrih 70 km/h (garmin je nameril 72) , na valjih pa se je zvrtel preko 90 (ampak to ni realno, ker zračni upor naredi svoje) .
lp
Franc

Saj jaz imam doma lamota 42.5 ampak me je strah,da bi cez cas dobila ojnica luft oz se poskodovala,saj imam 10 sorno gred.?


Oprostite za tale off: Franc,ste mogoce vi tisti,ki mi je preko zasebnih sporocil zelo pomagal glede mopedov,na forumu motosvet ? :D

l.p
namestiš lahko 12 sorno ojnico ;)
Ja samo,a ne da morem dat to potem preprešat gred,potem pa novo ojnico gor?

l.p
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Ja, daš drugo ojnico in je to to. More pa to en preprešat in scentrirat ;)
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

pomoje je tm tm če zamenaš komplet gred... drugač pa more lamo delat brez problemov. če maš tapravo kompresijo in vse pošlihtan k treba pol je skor za zmeri :P
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Odgovori