Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Po mojih izkušnjah, se da na mopedu narediti 80km brez postanka - čas 2h.
Za kaj več pa je treba računati da so še postanki vmes.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Ja, vmes ti pa dvakrat zakuha, v tretjič pa zariba. ;)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kirezagar napisal/-a:Ja, vmes ti pa dvakrat zakuha, v tretjič pa zariba. ;)
tomos nima kaj kuhat ker nima vode :D pa če ga ne teraš in se ne pregreva nevem zakaj bi zaribal ? če je mehansko ok in z potovalno hitrostjo 40-50 nima mu kaj bit ...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Kamion »

6tka in ATX 80 - 2x 2h 80km - brez problemov - povprečna nekaj čez 60.

Za nazaj pa sta voznika malo trokirala.... :mrgreen:

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

aljo69 napisal/-a:
kirezagar napisal/-a:Ja, vmes ti pa dvakrat zakuha, v tretjič pa zariba. ;)
tomos nima kaj kuhat ker nima vode :D pa če ga ne teraš in se ne pregreva nevem zakaj bi zaribal ? če je mehansko ok in z potovalno hitrostjo 40-50 nima mu kaj bit ...
No, sam se narobe izrazil. Pregreva sem mislil. Če motor nima prisilnega hlajenja potem se pri 80km pozna izguba moči in kakšno trokiranje.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a si_me »

kirezagar napisal/-a:No, sam se narobe izrazil. Pregreva sem mislil. Če motor nima prisilnega hlajenja potem se pri 80km pozna izguba moči in kakšno trokiranje.
Kako sem pa potem jaz naredil cca 220 km lansko in letošnjo Adrio Classic z a35 avtomatikom brez najmanjšega problema? ;)
Lansko leto je bla organizirana vožnja 80km pa ni blo nekih hudih problemov. Pa tudi a3 avtomatiki so brez problemov prišli na cilj s tamajhnimi cilindri pa so bli tut klanci.
Letos se je v naši skupini ustavil en avtomatik 3K pa ne zaradi pregrevanja ampak zaradi starosti 40let, ker so semeringi postali "trdi" in ko se je vse skupaj segrelo niso več držali in se je moped dobesedno polulal, ker mašina ni bila še nikoli odpirana.
Če je vse nastavljeno se nima kaj pregrevat razn če voziš v tak klanec da nima hlajenja...
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Hm, zakaj pa so potem v štirke začeli vgrajevat prisilno hlajenje, če se da brez prisilca vozit tudi tako dolge relacije?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Ker so štirke švoh motorji in ker se z njimi ne voziš dovolj hitro da bi se dovolj hladile.
Npr. 15slc, ki pa je hitrejši motor pa ne potrebuje prisilnega, ker gre dovolj hitro da se hladi.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

Če se ti hitro pelješ da ima motor hlajenje sploh ni problemov na dolge relacije... ponavadi se še prevč ohlaja :D Pa tudi z a3ji nevem kaj imate vsi probleme... moja mati ima ga 86 letnik original brez da bi bila odprta mašina... in z motorjem delam svega i svašta prejšni teden smo šli na motozbor pa smo gonili v klanc kjer je s prvo glih peljal pa je 10 minutni klanec pa ni bilo problema... čeprav je bilo odzunaj nad 30 stopinj... Je pa res da ima malo zamazan filter zraka ter posledično svečko malo temnejše barve kar pripomore k hlajenju motorja. Sem imel enega ki je laufal mal presuho (svečka je bila motno rjava) pa so bili veliki problemi in se je motor po najmanjšem klancu pregrel nakoncu sem ga stisnil ker sem se spustil v dolino ter ga prehitro ohladil. Tako da pomoje je največkrat problem ne naštelan motor.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a franc »

Apn-i (štirke in podobno) imajo prisilno hlajenje, ker so predpotopne zasnove in je bilo to 50-60 let nazaj nekaj običajnega. Praktično noben moped, pa naj bo na prisilno ali klasično hlajenje se ne pregreva. Pregrevanje se pojavi, ko se nadobudni samozvani mojstri lotijo predelav oz. so bolj pametni od konstruktorjev le teh.
Če moped dela saj približno normalno se med vožnjo ne bo pregrel pa naj bo 5 ali 100 km vožnje v kosu.
lp
Franc
Odgovori