tomos apn4 1979

Predstavite nam svojo starino
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

jkanoni napisal/-a:To je 14-V
In jaz sem dedek mraz... Sama balanca nebi nič spremenila., ampak bi mogu zamenjat cele predne vilce.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a macula »

Če bo kdo kaj spreminjal, imam jaz doma original balanco od 14V, prednjo masko z lučjo, samo krom je malo butnjen. Stvari se moram znebiti, tako da če kdo rabi dam za zmerno ceno.
lp
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a aljoško »

če te še zanima imam jas en orginal kesl od štirke sicer je modre barve, solidno ohranjen
Lp,Aljoša
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a Buc »

mene zanima če kdo ve kake bi naj ble "izpitne štirke" oz štirke ki so morale biti registrirane ? :D
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Buc napisal/-a:mene zanima če kdo ve kake bi naj ble "izpitne štirke" oz štirke ki so morale biti registrirane ? :D
Vse " izpitne" Štirke, so imele oznako S. Kar je pomenilo ščitnik. Ščitnik za noge si vzel dol in si se veselo vozil. To zdaj žal ne velja več in je potrebno imeti vsako sranje registrirano, razen izjem s certifikatom za 25km/h.
To je bil navedek samo za štirke. Ostali Tomosovi motorji na prestave so pa morali biti "VSI" registrirani.
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

jkanoni napisal/-a:
Buc napisal/-a:mene zanima če kdo ve kake bi naj ble "izpitne štirke" oz štirke ki so morale biti registrirane ? :D
Vse " izpitne" Štirke, so imele oznako S. Kar je pomenilo ščitnik. Ščitnik za noge si vzel dol in si se veselo vozil. To zdaj žal ne velja več in je potrebno imeti vsako sranje registrirano, razen izjem s certifikatom za 25km/h.
To je bil navedek samo za štirke. Ostali Tomosovi motorji na prestave so pa morali biti "VSI" registrirani.
Jaz sem tudi že večkrat slišal pripovedi starejših majstrov o "izpitnih" in "neizpitnih" štirkah pa nisem nikol prav tega razumel.

Sepravi za apn 4m nisi rabil izpita, za apn 4ms pa ja ?..apn 4m potem gre majn al v čem je fora?
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

ne gre manj.obična štirka pač samo so to včasih policaji tut palamudili XD
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a filius »

Od frenda fotr, je 14-ko predelal v APN4, zato da se je lahk brez ispita vozu XD Zdej je pa itaak vseen, ker rabiš met vsee.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

filius napisal/-a:Od frenda fotr, je 14-ko predelal v APN4, zato da se je lahk brez ispita vozu XD Zdej je pa itaak vseen, ker rabiš met vsee.
T-12 se je predelalo tako, da si odvrgel polnilo pod tankom, dal gor od štirke oz. Kolibrija tank , snel ščitnike in že si imel brezizpitni moped. Zdaj pa razumi???!!!
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: tomos apn4 1979

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Meni je blo rečeno da so se izpiti za štirke delali na 14-kah in 15-kah...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Odgovori