Čudno obnašanje APN-a

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

Imam Tomos APN 6s, ki me nekaj zajebava. Ko se vozim recimo bolj na obratih mi moped malo cukne, nato pa kot da bi v cilindru nekaj počilo in nato gre moped zelo počasi, kot da bi izgubil kompresijo. Kaj menite, da bi biu kaj predvžig kriv?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mogoče običajna težava, frgazer in dizo prepuci.. ;)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

Sem že...večkrat. Zdej nevem. Morda je diza premajhna. Imam 38,5 L bat pa 5. brzino in to je to. Sam dokler nisem mašine razdiral mi je delalo vredu. Majhno je cuklno vrjetno zaradi dize ampak ni nič pokalo pa morilo, ko pa sem mašino razdrl pa nazaj sestavu mi je pa čez čas začelo to delat. Ne takoj ampak kasneje po enih 3 mescih
mfpowerca
zobnik
Prispevkov: 161
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 6:28 am
Kraj: šentilj blizo mb

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a mfpowerca »

kepa vžig mogoče
JAS SEM NAJHITREJŠI
TER NAJGLASNEJŠI
Z TOMOSOM NA VASI :)
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a TheLord »

če je to začel 3 mesce kasneje nima veze.. če je diza original nemore bit premejhna ker nisi nič kaj takega spreminjal da bi mogu dat večjo. za ziher poglej svečko kakšne barve je. če je taka kot mlečna čokolada (kavne barve) je uredu.
to je tut men kdaj kej poknl čudn sam je šu motor dalje normalno. kolk počasneje gre? a gre potem skos počasneje ali začne po nekem času, postanku spet normalno? zdej če si spucu že parkrat ferg in dizo je pomoje problem pri vžigu..
spucaj (pošmirglaj s finim) malo platine in jih nastavi (0.4mm)
Slika
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

TheLord napisal/-a:če je to začel 3 mesce kasneje nima veze..
Vseeno je možno da je kej narobe sestavil/naredil tam notri in je šele zdaj prišlo do kritične točke...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

TheLord napisal/-a:če je to začel 3 mesce kasneje nima veze.. če je diza original nemore bit premejhna ker nisi nič kaj takega spreminjal da bi mogu dat večjo. za ziher poglej svečko kakšne barve je. če je taka kot mlečna čokolada (kavne barve) je uredu.
to je tut men kdaj kej poknl čudn sam je šu motor dalje normalno. kolk počasneje gre? a gre potem skos počasneje ali začne po nekem času, postanku spet normalno? zdej če si spucu že parkrat ferg in dizo je pomoje problem pri vžigu..
spucaj (pošmirglaj s finim) malo platine in jih nastavi (0.4mm)
Svečko bom pogledal ampak har se nazadnje spomnim je bila vredu. Kar se tiče hitrosti je kolikor toliko normalno samo recimo ko grem navzdol mi zelo čudno tuli. Slišat je kakor da bi lahko dal več od sebe pa nemore. Pa v klanc gre zlo slabše. Recimo ta kjer bi šel lahko s 3 gre komaj s 2, moram dati v 1. brzino. Jaz mislim da je kriv vžig... :cry: :? Aja pa platine so nove. Stare približno 3 mesce....
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

domymontyy napisal/-a:Imam Tomos APN 6s, ki me nekaj zajebava. Ko se vozim recimo bolj na obratih mi moped malo cukne, nato pa kot da bi v cilindru nekaj počilo in nato gre moped zelo počasi, kot da bi izgubil kompresijo. Kaj menite, da bi biu kaj predvžig kriv?
meni je obrlno magnet in so bli podobni problemi
enrkat pa sm plato premalo zatisnu in se je premaklna in so bli spet enaki problemi
Uporabniški avatar
vikiviking
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Okt 30, 2011 6:38 pm

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a vikiviking »

poglej da nisi pritisnu črn kabel (za ugašanje) pod ploščico od vžiga.
pol tam prebiva iskra in zeza. Men je to ratalo vsaj ene 20x
if life is a highway put the pedal to the floor
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Čudno obnašanje APN-a

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Pr meni so bili simptomi taki: motor ni bil tako odziven, pa po klancu navzdol se sploh ni hotu prov velik več zavrtet v obrate... sm menu semeringe pa nč bolš...nakonc smo pa ugotovl da je bla pa špula zanič, tko da probi še drugo špulo aja pa pr men je bil 6V štrom.
Odgovori